הזרמת קולחין אמורה לכבות את השריפה בבריכות החמצון באשדוד
המשרד להגנת הסביבה ממליץ לציבור באזורים בהם יש מטרדי ריח ועשן להימנע משהייה בחוץ
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 18/5/2017

החל מיום שלישי התחוללה שריפה בבריכות החמצון הישנות של אשדוד שגרמה למפגעי ריח וזיהום אוויר בכל מישור החוף הדרומי. השריפה בבריכות החלה בשל שריפת קוצים שגרמה לבעירת מערומי פסולת בפאתי בריכות החמצון. תושבים מהאזורים הסמוכים, בהם אשדוד, יבנה, ניר גלים, תל-אביב, בת ים ואחרים, התלוננו על עשן וריח שרוף.

בעירת הקוצים והפסולת מסביב לבריכות כובתה, אך לא הצליחו לכבות את השריפה בבריכות החמצון עצמן. כוננים של המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים אשדוד ששהו אמש במקום לצד כוחות כיבוי והצלה, דיווחו כי הריכוזים של מזהמים באוויר בתחנות הניטור באזור – ביבנה ובאשדוד - הם מתחת לערכי התרעה.

מה גרם למפגעי הריח?

אמנם שריפת הקוצים גרמה לאש, אך מפגעי הריח בו חשו התושבים נגרם מזליגת השריפה למערומי הפסולת בבריכות החמצון הישנות במתחם של מט"ש אשדוד. מדובר בבריכות חמצון אליהן התנקזו בעבר שפכים לשם טיהורם. בבריכות חמצון מתבצע סילוק של החומר האורגני שבשפכים באמצעות חמצון ביולוגי.

איך כיבו את השריפה?

לאחר התייעצות עם המשרד להגנ"ס הגיעו למסקנה שכדי לכבות את השריפה בבריכות החמצון יש צורך בהזרמת קולחין ממט"ש אשדוד הסמוך וכך נעשה.

המשרד להגנת הסביבה המליץ אמש לציבור באזורי יבנה ואשדוד בהם יש מפגעי ריח ועשן, כתוצאה מהשריפה בבריכות החמצון באשדוד להימנע משהייה בחוץ.

-------------

קישורים רלוונטיים:

  1. עשרות מוקדי שריפה בוערים במשך שנים באתר פסולת סמוך למאות אלפי תושבים 16.06.2016
  2. אתר פסולת בחיפה בוער כבר שבוע - מאות אתרים דומים בעלי פוטנציאל התלקחות, 20.06.2014
  3. זיהום אוויר כבד משריפת פסולת סמוך למפרץ חיפה, 09.07.2015
  4. זיהום קרקע ומי תהום במטמנות פסולת, 25.2.2015
  5.  זיהום אוויר | infospot

 

--------

ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר: