פורסמו הזוכים בהקמת 4 מרכזי חדשנות בתחומי אקלים, סביבה ואנרגיה
המרכזים יעסקו ב: מים, ואקלים, בנייה ירוקה, אנרגיה מתחדשת, טכנולוגיות אקלים ומדבר. כל מרכז יקבל עד 15 מיליון ₪ למשך 5 שנים מטרת המרכזים לעודד צמיחה של חברות הזנק חדשות
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 01/1/2024

4 מרכזי חדשנות חדשים שעוסקים בתחומי סביבה, אקלים ואנרגיה יקומו בקרוב בפריפריה, בתמיכה ויוזמה של הממשלה. כל זוכה יזכה במענק מצטבר של עד 15 מיליון ₪ למשך 5 שנים.

במרכזי החדשנות שנבחרו יופעלו, בין השאר, תוכניות לעידוד יזמות טכנולוגית, האצה של מיזמים, עידוד משיכה של מעסיקים חדשים בהייטק, קידום תעסוקה איכותית של תושבי האזור ועוד. כמו כן, יתמכו המרכזים ביצירת מעטפת להקמת מיזמים חדשניים, זאת תוך שיתוף פעולה עם שחקנים מקומיים כגון חקלאים, חברות, אקדמיה, מוסדות מחקר, גופי השלטון המקומי, תעשיות קיימות, משקיעים ועוד.

4 המרכזים החדשים הם חלק מ-9 מרכזי חדשנות שהממשלה יזמה ותומכת בהקמתן בסכום של יותר מ-100 מיליון ש"ח. הזכיינים נבחרו בהליך תחרותי והם מורכבים מתאגידים ישראלים וזרים, משקיעים, אשכולות אזוריים ועמותות מהפריפריה.


כתבות רלוונטיות:

  1. ירידה חדה בהשקעות באקלים טק בישראל בשנת 2023, 12.12.2023
  2. קול קורא להקמת מרכז חדשנות בפריפריה בתחום האקלים, 21.6.2023
  3. 10 מיליון ₪ להכשרת עובדים לטכנולוגיות מתקדמות, 19.3.2023
  4. סבב נוסף של מענקים לפיילוטים של קלינטק, 6.3.2023

מרכזי חדשנות בתחום האקלים

מדובר בתוכנית משותפת של משרד הכלכלה והתעשייה, המשרד להגנת הסביבה, משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, משרד החקלאות, המשרד לשיתוף פעולה אזורי ורשות החדשנות.

להלן פרטי 4 מרכזי החדשנות שעוסקים בתחומי סביבה, אקלים ואנרגיה:

  • בילט אינווירמנט אינוביישן סנטר: מרכז חדשנות בגליל המערבי, בדגש על טכנולוגיות בנייה ירוקה והסביבה הבנויה. השותפים למרכז הם Impluse Partners האירופית, קרן ההון סיכון השווייצריתSHIBUMI , קבוצת ההנדסה הישראלית ברן ו-COMM.UNITY  הבחריינית.
  • סינרגייה אקלימית צפונית: מרכז חדשנות באזור כינרת, גולן והעמקים, בדגש על נושאי אגריטק, מים, אקלים ובינה מלאכותית. השותפים למרכז הם מרכז כנרת לחדשנות (KIC), קק"ל, מכון שמיר למחקר והמרכז לחדשנות Innovalley שבעמק המעיינות.
  • מרכז החדשנות דרום: מרכז חדשנות באזור הנגב המזרחי, בדגש על טכנולוגיות אנרגייה מתחדשת ותעשייה מתקדמת. השותפים למרכז הם חברת INSIDE OUTSOURCING, חברת רסטרטאפ, התעשייה האווירית לישראל, חברות דוראל היידרוג'ן וסונול ישראל.
  • מרכז החדשנות לדזרטק ואקלים : מרכז חדשנות בבאר שבע ומרחב הנגב והערבה לקידום טכנולוגיות אקלים ומדבר. השותפים למרכז הם קרן מיראז', המכון הישראלי לחדשנות, חממת אינגב ו-BGN Technologies חברת המסחור של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב וחברת נטפים כשותף אסטרטגי.

התייחסויות

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן: "המשרד להגנת הסביבה ממשיך לתמוך בקידום חדשנות סביבתית בישראל. מרכזי החדשנות שאנו מקימים היום בשיתוף עם רשות החדשנות והמשרדים השותפים יתרמו להתמודדות עם אתגרים סביבתיים גלובליים ולשגשוג ההיי-טק הישראלי בכל רחבי הארץ, כולל בפריפריה הגאוגרפית של ישראל. מרכז דזרטק, שהמשרד שותף לו מתחילת הדרך, יביא לתרומה ישראלית למאבק העולמי בתופעת המדבור וגם לצמיחה ולשגשוג של האזורים בדרום הארץ הנמצאים היום בחזית הלחימה".

שר הכלכלה והתעשייה ניר ברקת: "אנו מברכים על הקמת מרכזי החדשנות, ביוזמה משותפת של רשות החדשנות ומשרדי ממשלה נוספים. מרכזי החדשנות מהווים נדבך משמעותי בתוכנית הצמיחה הלאומית על פי מודל פורטר אותו אנו מובילים, והם ישתלבו בפעילותה של מִנהלת הצמיחה שהוקמה במשרד הכלכלה והתעשייה שמטרתה חיזוק קלסטרים עסקיים בתחומי היתרונות היחסיים של ישראל - אגרו-פודטק וביולוגיה ימית, דזרטק אנרגייה ואקלים, ביטחון וסייבר, ביוטק, הייטק ותעשייה מתקדמת. היזמות הישראלית, החדשנות והסקרנות המחקרית הם דברים שאף אחד לא יוכל לקחת מאיתנו, ובמיוחד בימים אלו יש הכרח להרחיב את ההשקעות הממשלתיות בשיתוף פעולה עם המגזר העסקי לעידוד הצמיחה והחדשנות".

מנכ"ל רשות החדשנות דרור בין: "גיוון ההייטק מבחינה תחומית, גאוגרפית ודמוגרפית הוא מרכיב מרכזי באסטרטגיה של הרשות לחיזוק ההיי-טק הישראלי בתחרות מול מרכזי חדשנות אחרים בעולם. המרכזים שנבחרו – בהליך התחרותי הארצי בין עשרות מגישים מצוינים ובשיתוף פעולה חסר תקדים עם משרדי הממשלה השונים – יאפשרו הרחבה של מעגל היזמות ותעסוקת ההיי-טק לכלל חבלי המדינה ולכלל המגזרים בה, תוך הדגמת החוסן הישראלי והיכולת להמשיך ליזום ולחדש ולהצמיח מנועי צמיחה חדשים לכלכלת ישראל. רשות החדשנות, יחד עם שותפותיה, תמשיך לייצר פתרונות בשגרה ובחירום, כדי לסייע ליזמים להקים ולהצמיח חברות פורצות דרך שיפרצו את הדרך לגל החדשנות והצמיחה הבא של ההיי-טק הישראלי".


ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר:

חברה איש קשר טלפון מייל
איירלאב - בדיקות אוויר אהוד רועה 054-9360352 airlab@infospot.co.il
חן בקרת אקלים שרון וסרשפרונג 072-3943015 hbakara@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>