הקשרים עם סין מתהדקים: מזכר הבנות עם עיר נמל מרכזית וביקור משלחת של תאגיד כימי ענק
חברת 'בלו-סטאר' מחפשת לשלב טכנולוגיות ישראליות בפרויקטים בשוק הסיני
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 25/6/2017

המשרד להגנ"ס מדווח, כי השר להגנת הסביבה, זאב אלקין ומנכ"ל המשרד, ישראל דנציגר, נפגשו בשבוע שעבר עם משלחת סינית של נציגי עיריית Lianyungang וקבוצת התעשייה הכימית Bluestar. בפגישה חתמו הצדדים על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בנושא טיפול בשפכים, זיהום אוויר, זיהום קרקע, טכנולוגיות סביבה ומגוון ביולוגי.

במהלך הביקור התארחה המשלחת  הסינית באיגוד הכימיה, פרמצבטיקה ואיכות הסביבה בהתאחדות התעשיינים. המשלחת הסינית הגיעה על מנת להכיר מקרוב טכנולוגיות סביבתיות אשר יכולות להשתלב בתעשייה המקומית ולהביא להפחתת פליטות בתעשייה זו.

הפגישה התקיימה בהמשך לביקור של השר אלקין בסין בחודש מארס, ובהמשך לביקור משלחת מהמשרד להגנ"ס במחוז Jiangsu וחתימה עימם על מזכר הבנות בתחילת חודש יוני.

בלו-סטאר מחפשת טכנולוגיות ישראליות

העיר Lianyungang שבמחוז Jiangsu היא עיר נמל מרכזית המונה 4.5 מיליון תושבים ויש בה כ-400 מפעלי תעשייה בתחומי הכימיה, פרמצבטיקה, ייצור חומרים ועוד. חברת Bluestar היא חברה ממשלתית גדולה העוסקת בהנדסה בתכנון והקמת מפעלי תעשייה ומהווה חלק מקבוצת כימ-צ'יינה. לחברה קשרים עם מספר חברות ישראליות והיא מעוניינת להרחיב קשרים אלה לחברות נוספות בתחום טכנולוגיות הסביבה.

לחברה 58 מפעלים בסין, 16 מרכזי פיתוח ו-6 חברות בנות הפועלות ברחבי העולם.

יו"ר איגוד הכימיה, פרמצבטיקה ואיכות הסביבה וסמנכ"ל חברת אדמה, ד"ר אלי אברמוב, אשר אירח את המשלחת, בירך על שיתוף הפעולה וציין כי מניסיונו - לחברת בלו סטאר פוטנציאל משמעותי בשילוב טכנולוגיות ישראליות בפרויקטים בשוק הסיני.

התייחסויות

השר להגנ"ס זאב אלקין: "ממשלת ישראל רואה חשיבות רבה בקשרים עם סין ומאמינה שיש תועלת פוטנציאלית גדולה לשני הצדדים משיתוף פעולה כזה. בעקבות מזכר ההבנות שנחתם בחודש מארס עם משרד הסביבה של סין, המשרד להגנת הסביבה מכין בימים אלה תכנית פעולה לעבודה מול סין, שתושק בהמשך השנה ותהווה בסיס לשיתוף פעולה אופרטיבי מתמשך".

------------

קישורים רלוונטיים:

  1. מעמיקים את השת"פ עם סין: מזכר הבנות עם מחוז ג'יאנג-סו, 15.06.2017
  2. הזדמנות לקלינטק הישראלי: נחתם שת"פ סביבתי עם סין, 23.03.2017
  3. ישראל ואוסטרליה מהדקות שיתוף פעולה בתחום איכות הסביבה, 22.09.2016
  4. אלקין נפגש עם עמיתיו מיוון וקפריסין, 12.12.2016
  5. טראמפ והסכסוך הישראלי-פלסטיני בוועידת האקלים במרקש, 21.11.2016
  6. התחייבות או הזדמנות? ישראל אישררה את הסכם פריז

ספקים לטיפול בזיהום קרקע:

חברה איש קשר טלפון מייל
LDD ד"ר רפי מנדלבאום 072-3712254 Ldd@infospot.co.il
WINDEX צח כהן 054-9360419 windex@infospot.co.il
קומפוסטאור ליאת גרוס 072-3719906 compost@infospot.co.il
איזיטופ טל אביטוב 072-3712248 easytop@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>