המשרד להגנת הסביבה מייעץ לסין על פיתוח ירוק של 'דרך המשי'
גלית כהן, סמנכ"לית במשרד להגנת הסביבה, השתתפה זו השנה השלישית בכנס המועצה הסינית לשיתוף פעולה בינלאומי בסביבה ובפיתוח
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 11/6/2019

גלית כהן, סמנכ"לית בכירה לתכנון, מדיניות ואסטרטגיה במשרד להגנת הסביבה, השתתפה זו השנה השלישית בכנס המועצה הסינית לשיתוף פעולה בינלאומי בסביבה ובפיתוח (CCICED), כך מדווח המשרד להגנ"ס.

כהן מונתה בשנת 2017 כיועצת מיוחדת לממשלת סין לנושאי סביבה ופיתוח במסגרת המועצה, שאחראית בין השאר לייעץ על פיתוח ירוק של יוזמת דרך המשי – יוזמה של סין לשיתוף פעולה ופיתוח תשתיות בינלאומיות בהיקף של 900 מיליארד $.

הטמעת חדשנות בתעשייה המסורתית

לדברי המשרד, כהן המליצה למועצה לגבש תכנית לפרויקטים של דרך המשי כדי להבטיח עמידה בסטנדרטים סביבתיים וחברתיים שיגנו על האוכלוסייה. בנוסף, הציעה להטמיע מדיניות של חדשנות בתעשייה המסורתית, המבוססת על מודל מעבדת החדשנות הישראלי שגובש תוך שיתוף פעולה בין המשרד להגנת הסביבה לרשות החדשנות.

הכנס התקיים השנה ביום הסביבה העולמי שחל ב-5 ביוני, והתמקד בזיהום אוויר. סין שיתפה את באי הכנס בניסיונה בהפחתה מהירה של זיהום אוויר בערים באמצעות מעבר לתחבורה ציבורית חשמלית, השקת פלטפורמות עירוניות לשיתוף אופניים, שינויי מדיניות הנוגעים לשימוש ברכבים ודלקים, הפחתת השימוש בפחם כמקור אנרגיה, העברת אזורי תעשייה ממרכזי הערים ועידוד שרשרת אספקה ירוקה.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. סין תרכוש פתרונות ישראלים בענף הקלינטק ב-300 מיליון $, 9.1.2018
  2. משלחת ישראלית בסין על רקע השקעה של טריליון $ בקלינטק, 12.09.2017
  3. המשרד להגנ"ס מזמין חברות קלינטק למשלחת בסין, 06.08.2017
  4. מעמיקים את השת"פ עם סין: מזכר הבנות עם מחוז ג'יאנג-סו, 15.06.2017
  5. הזדמנות לקלינטק הישראלי: נחתם שת"פ סביבתי עם סין, 23.03.2017

חברות לטיפול בפסולת מסוכנת: