כסאות מוסיקליים – מינויים חדשים בתחום איכות הסביבה
מנכ"ל בז"ן התפטר, ראשי מחוזות במשרד להגנת הסביבה חוזרים לתפקידם הקודם, מ"מ יו"ר מכון התקנים ועוד
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 07/5/2019

מספר בכירים בתחום איכות הסביבה מחליפים תפקידים: מנכ"ל בז"ן הודיע הבוקר על התפטרותו, 2 מנהלים במשרד להגנת הסביבה חוזרים לתפקידיהם הקודמים, מונה ממלא מקום ליו"ר מכון התקנים, ראש תחום איכות הסביבה חדשה בהתאחדות התעשיינים ועוד.

מנכ"ל בז"ן התפטר

ישר בן מרדכי, מנכ"ל קבוצת בזן, הודיע הבוקר על התפטרותו ויסיים את תפקידו בסוף חודש מאי. דירקטוריון החברה מינה את המשנה למנכ"ל, שלומי בסון, כממלא מקום זמני. שלומי בסון משמש בשלוש השנים האחרונות כמשנה למנכ"ל. בסון יכהן בתפקיד במקביל למילוי תפקידיו כסמנכ"ל משאבי אנוש, איכות סביבה, בטיחות ובטחון.

בן מרדכי מונה למנכ"ל בז"ן לפני כשנה וחצי במקומו של אבנר מימון שהתפטר לאחר שנתיים בתפקיד. בן מרדכי כיהן כמנכ"ל החברה במשך 11 שנים עד שנת 2011.

בן מרדכי: "הודעתי על פרישתי מהתפקיד מסיבות אישיות, לאחר שנים של ניווט הספינה המורכבת והמאתגרת שנקראת קבוצת בזן. אני סמוך ובטוח שהצוות הניהולי המנוסה והמקצועי של הקבוצה יעמוד בהצלחה בפני האתגרים שעומדים בפני הקבוצה". 

ראש תחום איכות הסביבה בהתאחדות התעשיינים

אסנת אביטל סיימה את עבודתה ארוכת השנים כראש תחום איכות הסביבה באיגוד הכימיה, הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה בהתאחדות התעשיינים. אסנת, מהנדסת סביבתית במקצועה, ליוותה במשך השנים את מאמצי מפעלי התעשייה להתמודד עם הרגולציה הסביבתית המתגברת.

את אסנת החליפה נעמה כרמון, כראש תחום איכות הסביבה, באיגוד הכימיה הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה בראשו עומד ניר קנטור. נעמה עוסקת בתחום של סביבה וקיימות מזה כעשור, עם רקע במגזר הפרטי והציבורי, בעלת שני תארים שניים - בלימודי סביבה ובמנהל עסקים - שניהם מאוניברסיטת תל אביב.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. יו"רים חדשים ומנכ"ל שהתפטר, 20.01.2019
  2. מינויים בתחומי הסביבה, 9.12.2018
  3. מינויים חדשים בתחום איכות הסביבה, 4.10.2018
  4. המדענית הראשית במשרד להגנ"ס פורשת, עו"ד בכירה עוברת, 20.08.2018
  5. בכירים בתחום הסביבה מחליפים תפקיד, 15.07.2018

שוב מחליפים תפקידים – מנהלים במשרד להגנ"ס

שלמה כץ ורני עמיר חוזרים לתפקידיהם הקודמים, שנה לאחר שהחליפו ביניהם תפקידים. כץ חוזר לתפקידו כמנהל מחוז חיפה ועמיר לתפקידו כמנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית.

לדברי המשרד להגנת הסביבה, הסיבה לחזרתם של המנהלים לתפקידם הקודם נובעת מבקשתו של כץ לשוב לתפקידו, כמנהל מחוז חיפה, למרות שעמיר שביצע את תפקידו במקצועיות ובהצלחה. המשרד מוסיף, כי הוראות התקשי"ר מתירות לעובד שנמצא בתקופת ניסיון לשוב לתפקידו.

עם חזרתו של כץ לתפקידו שב על כנו הסדר ניגוד העניינים המונע מכץ לעסוק בבז"ן, מאחר וקרובת משפחה שלו משמשת כיועצת המשפטית של בז"ן. כעת עם חזרתו לתפקיד, כץ ביקש להקל מהמגבלות, והדברים נבחנים מחדש, בתיאום עם משרד המשפטים.

החברה לשירותי איכות סביבה מחפשת מנכ"ל

בחברה לשירותי איכות סביבה פרסמו הודעה על תהליך איתור מנכ"ל חדש, זאת בעקבות התפטרותו של המנכ"ל ד"ר גלעד גולוב שהודיע על סיום תפקידו כמנכ"ל החברה לפני כחודש וחצי לאחר 5 שנים בתפקיד. ניתן להגיש מועמדות לתפקיד מנכ"ל החברה לשירותי איכות הסביבה עד ל 16 למאי. גולוב יישאר בתפקידו עד למינוי מחליף.

יו"ר מכון התקנים

רובי גינל, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, מונה לסגן יו"ר ומ"מ יו"ר מכון התקנים. לדברי גינל, מטרתו העיקרית להביא לייצוב וצמיחת מכון התקנים. יו"ר מכון התקנים הקודם, אורי דורי, נפטר לפני מספר חודשים.

בישיבת הדירקטוריון החליט הועד הפועל של המכון על פתיחה בתהליך מיידי לבחירת ממלא מקום למנכ"ל מכון התקנים וראש אגף בניין, תפקיד שאינו מאויש מזה זמן רב.

גינל משמש כמנכ"ל התאחדות התעשיינים משנת 2016. במקביל גינל משמש כיו"ר תמיר - תאגיד המחזור הישראלי, כמנכ"ל הקרן ההדדית של המעסיקים וכדירקטור במכון היצוא.


ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר: