מנכל תש"ן התפטר
רפי טטרקה, מנכל חברת תש"ן הודיע על כוונתו לסיים את תפקידו לאחר כ- 17 שנים בתפקיד
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 03/1/2017

רפי טטרקה, מנכל חברת תש"ן (תשתיות נפט ואנרגיה) הודיע לדירקטוריון החברה על כוונתו לסיים את תפקידו באמצע שנת 2017, וזאת לאחר כ- 17 שנות ניהול החברה. טטרקה הסביר כי חש מיצוי אישי וכי החברה נמצאת היום במצב יציב עם אופק רגולטורי, תכנוני ועסקי.

בישיבה שהתקיימה אתמול, מנהל רשות החברות וחברי הדירקטוריון הביעו הערכה רבה לפועלו של רפי טטרקה כמנכ"ל החברה, וחלקו מחמאות רבות על הישגי החברה יוצאי הדופן בכל שנות ניהולו.

חברת תש"ן

מרבית הציבור לא מכיר את הפעילות של חברת תש"ן והדבר יכול להעיד כי היא מבצעת את תפקידה בהצלחה. תש"ן הינה חברת בבעלות ממשלתית שהוקמה בשנת 1959 ואחראית על תשתיות אחסון, הולכה ואספקה של דלקים בכל הארץ. בחברה עובדים כ 370 עובדים.

בהודעת תש"ן נאמר כי במהלך כהונתו של טטרקה, עברה החברה מהפסד לרווח והעבירה למדינה מאות מיליוני שקלים ברווחים ודיווידנדים תוך שהיא עוברת מהפך יסודי והפכה לחברה מובילה במשק האנרגיה.

דוגמא לפעילות שקטה ומוצלחת של תש"ן בתקופתו של טטרקה הייתה כאשר בשנת 2012 בעת משבר הגז הטבעי (שהפסיק לזרום בעקבות פיצוץ הצינור במצרים על ידי טרוריסטים), החברה סיפקה מזוט וסולר לצורך המשך תפעול שוטף של משק האנרגיה וזאת מבלי שהיו הפסקות חשמל שנבעו ממחסור בדלקים.

פרויקט נוסף שהעסיק את תש"ן בשנים האחרונות היה יישום תוכנית רציפות תפקודית בשעת חירום כולל חיבור של תחנות הכוח הפרטיות למערכת הולכת הדלקים הארצית. תחנות אלה, המופעלות בשגרה בגז טבעי, לא חוברו בעבר למערכת הצנרת הארצית להזרמת סולר ובתהליך רב שנתי במהלך השנים הקרובות הן תחוברנה למערכת הארצית.

בנוסף, טטרקה הוביל את תוכנית "קרקעות הצפון" שמטרתה להקים חוות אחסון דלקים מתקדמת שתחלפנה 3 חוות מיכלים ישנות המצויות במטרופולין חיפה בסמוך לאזורי מגורים ותפנה שטחים ציבוריים בחלקם הגדול סמוך לחופי הים.

תש"ן ואיכות הסביבה

הפעילות ההיסטורית של תש"ן במפרץ חיפה וההתקרבות של מבני המגורים למכלי אחסון הדלק של החברה לאורך השנים מייצרים קונפליקטים עם התושבים הסמוכים ופעילים סביבתיים על רקע נושאים של איכות אוויר. החברה אמנם מקדמת את תוכנית קרקעות הצפון האמורה להרחיק את פעילותה מאזורי מגורים, אך התושבים הגרים באזור המיועד מתנגדים למעבר הצפוי.

רפי טטרקה

רפי טטרקה, יליד 1950, שירת כ- 30 שנה בשרות הביטחון הכללי (שב"כ) שם התקדם עד לפקיד סגן ראש השירות. לאחר מכן התמנה למנכ"ל חברת תש"ן, תפקיד אותו הוא מבצע 17 שנים. טטרקה צפוי לסיים את תפקידו באמצע שנת 2017. עדיין לא ידוע מי יחליפו.

----------

קישורים רלוונטיים

  1. החוף נעלם? אז בנו אותו מחדש, 13.12.2016
  2. דליפת נפט נוספת במפרץ חיפה, 18.07.2016
  3. דליפות דלק באתר ממשלתי בקריית חיים, 07.07.2014