הורידו את עטיפת האלומיניום מהקרמבו – כיצד הגיבו הצרכנים?
עם בוא החורף, הקרמבו חוזר למדפים. גם הקרמבו הסביבתי ללא עטיפת אלומיניום חוזר לשנה שנייה - הזדמנות לבדוק את ביצועיו: מה התועלת הסביבתית? וכיצד מגיבים הצרכנים?
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 14/11/2019

לפני כשנה הסירה יונילוור את עטיפת האלומיניום מהקרמבו שנמכר במארז שמינייה. צעד זה מביא לצמצום של כ-13 טון אלומיניום בשנה.

מאחר ופסולת האלומיניום בארץ אינה ממוחזרת ברובה אלא נטמנת בקרקע, יש חשיבות רבה להפחתת השימוש בה. לצד התועלת הסביבתית, הסרת נייר האלומיניום מהקרמבו מביאה גם להתייעלות בתהליך הייצור: אין צורך בתהליך הכנת עטיפות האלומיניום ונחסכת העבודה הידנית לעטיפת הקרמבו.

עוד חשוב לציין כי לא נעשה כל שינוי בקרמבו עצמו, אלא רק באריזה.

הקרמבו הסביבתי – 40% מהמכירות, ללא שינוי

אריזת השמינייה, הנמכרת במארז מפלסטיק הניתן למיחזור, מהווה 40% מכלל ייצור הקרמבו של החברה, ומהלך הורדת עטיפת האלומיניום לא הביא לשינוי במכירות בחורף הקודם, כך שנראה כי במקרה הזה קהל הצרכנים הגיב עד כה באדישות למהלך.

יהיה מעניין לבחון האם העלייה במודעות הציבורית לסוגיית סביבתיות כגון פסולת פלסטיק ושינוי אקלים בחודשים האחרונים, תביא להעדפה של "הקרמבו הסביבתי" ללא עטיפת האלומיניום, בעונת החורף הקרובה.

לדברי ליאת לביא, מנהלת תקשורת, קשרי חוץ וקיימות ביונילוור, בחברה ממשיכים לחפש פתרונות לצמצום השימוש באריזות של כלל המוצרים, כולל מארזי הקרטון הגדולים יותר של הקרמבו, בו עדיין עושים שימוש בעטיפות אלומיניום.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. האם צרכנים יעדיפו לשתות בירה ידידותית לסביבה? 31.10.2019
  2. חולצת פולו 100% פלסטיק ממוחזר, 5.05.2019
  3. ג'ינס מפלסטיק ממוחזר, 11.04.2019
  4. אירופה נלחמת בפסולת פלסטיק. כיצד זה ישפיע על ישראל?, 06.08.2018
  5. מידע נוסף על פסולת עירונית ביתית | infospot

450 קרמבואים בדקה

הקרמבו הומצא לפני 200 שנה בדנמרק ומשנת 1966 מיוצר בישראל. בעונת החורף מיוצרים 450 קרמבו בדקה. בשלב הראשון יוסרו עטיפות האלומיניום מאריזות שמינייה בלבד, הבנויות מקופסת פלסטיק קשיחה הניתנת למיחזור, באריזות גדולות יותר הקרמבו עדיין יימכר עם נייר אלומיניום עד שיימצא פתרון אחר לשיווקו.

יעדים למיחזור פסולת

המהלך של הסרת האלומיניום מהקרמבו הוא חלק ממהלך כולל יותר של יונליוור העולמית לצמצם את כמות הפסולת, והחברה הציבה מספר יעדים בנושא של מיחזור פסולת:

  • עד שנת 2025, כל אריזות הפלסטיק של מוצרי החברה יהיו ניתנות לשימוש חוזר או מיחזור
  • עד שנת 2025, 25% מאריזות הפלסטיק של מוצרי החברה ייוצרו מפלסטיק ממוחזר
  • עד שנת 2025 השימוש בפלסטיק בתולי יצומצם ב-50%, מתוכו כשליש באמצעות הגדלת השימוש במיכלים רב פעמיים הניתנים למילוי חוזר, והיתר במציאת פתרונות לחומרים חלופיים לפלסטיק

מעבר לאנרגיה ממקורות מתחדשים

בנוסף, יוניליוור העולמית עמדה ביעד שהציבה לעצמה לשנת 2020, מעבר לשימוש בחשמל ממקורות מתחדשים בלבד. ההגעה ליעד התאפשרה תודות לתוכניות התייעלות אנרגטית שהביאו להפחתה של 28% בצריכת החשמל של החברה , צריכת חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשים ורכישת תעודות נסחרות של אנרגיה מתחדשת.

ביונליוור ישראל החברה רכשה תעודות חשמל ממקורות מתחדשים המכסות 100% מצריכת החשמל השנתית של החברה- רכישת התעודות למעשה צובעת כמות השווה לצריכה השנתית על שם יוניליוור ומבטיחה שכמות אנרגיה מתחדשת זו נוצרת על שם החברה ומוזרמת לרשת החשמל הארצית (חברת החשמל).


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה יניב דמרי 072-3712247 Negev@infospot.co.il
דוד נחום שחר נחום 072-3718648 davidn@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>