חילופי תפקידים: מהמשרד להגנ"ס לראש איגוד ערים
רומי אבן דנן, ראש אגף חומרים מסוכנים במשרד להגנת הסביבה, עוזבת את תפקידה ועוברת להיות מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד, היא מחליפה את ד"ר ענת רוזן
 • מאת: מערכת infospot
 • פורסם בתאריך: 14/3/2022

רומי אבן דנן עוזבת את תפקידה כראש אגף חומרים מסוכנים במשרד להגנת הסביבה ועוברת לשמש כמנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד - חבל יבנה. היא תחליף את ד"ר ענת רוזן ששימשה בתפקיד ב 25 שנים האחרונות.


כתבות רלוונטיות:

 1. יו"ר חדש לאיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה, 06.07.2021
 2. בכירים מתחלפים באיגודי הערים ובמשרד להגנ"ס, 12.10.2021
 3. מינויים חדשים במשרד להגנת הסביבה, 23.6.2021
 4. חילופי מנכ"לים במשרד להגנת הסביבה, 17.06.2021

אגף חומרים מסוכנים במשרד להגנת הסביבה

רומי אבן דנן היא עובדת ותיקה במשרד להגנ"ס, כ-25 שנים. כאמור בעשור האחרון שימשה כראש אגף חומרים מסוכנים במשרד להגנ"ס. במהלך השנים שימשה בתפקידים שונים, תחילה כממונה על מיחזור ופסולת, לאחר מכן כראש תחום פרויקטים באשכול תשתיות ותפקיד דומה באשכול תעשיות.

בין הנושאים בהם טיפלה:

 • סגירת מיכל האמוניה במפרץ חיפה וקידום חלופות לייצור ויבוא אמוניה למשק
 • קביעת ויישום מדיניות מרחקי הפרדה בין מפעלים לרצפטורים ציבוריים
 • עדכון ויישום מדיניות ניהול פסולת מסוכנת
 • הכנה ויישום המלצות סקר סיכונים מצרפי לחומרים מסוכנים במפעלי מפרץ חיפה 
 • אסדרת העיסוק בנפיצים וחומרי נפץ בישראל
 • ריכוז וניהול הוועדה הבינמשרדית "המנחה הלאומי לחומרים מסוכנים בשגרה ובחירום"
 • הכנה ויישום של התכנית להפחתת מפגעים סביבתיים מאזור התעשייה רמת חובב

המשרד להגנ"ס עדיין לא עדכן מי יחליף בתפקיד את אבן דנן. אגף חומרים מסוכנים, שאבן דנן עמדה בראשו, מטפל במניעת תקריות של חומרים מסוכנים ומזעור השלכותיהם על ידי מערכת רישוי ארצית לעיסוק בחומרים מסוכנים ומתן מענה מקצועי בעת תקריות. האגף קובע מדיניות בנושא הטיפול בפסולת מסוכנת, יישומה ופיקוח עליה.

איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד – חבל יבנה

בתפקידה החדש אבן דנן מחליפה את ד"ר ענת רוזן בתפקיד מנכ"לית של איגוד ערים אשדוד. רוזן משמשת בתפקיד מאז שנת 1996.

האיגוד מפקח על איכות האוויר והשמירה על הסביבה מצד אזורי התעשייה הסמוכים לעיר, מייעץ לוועדות התכנון, מטפל בתלונות על מפגעי ריח, מלווה ועורך סקרי קרקע, מפקח על זיהומי קרקע בתחנות דלק ובתעשייה, מבצע חינוך והסברה ועוד.

באיגוד כלולות 8 רשויות מקומיות: אשדוד, בני עי"ש, ברנר, גדרה, גדרות, גן יבנה, חבל יבנה ונחל שורק. האיגוד מופקד על שטח של כ 200 קמ"ר המאכלס למעלה מ 350,000 תושבים. יו"ר האיגוד הוא דורון שידלוב המשמש כראש המועצה האזורית ברנר ויו"ר ועדת סביבה במרכז השלטון האזורי.

התייחסויות

המשרד להגנ"ס: "השרה להגנת הסביבה, המנכ"לית וכלל הצוות המקצועי במשרד, מבקשים להודות לרומי על תקופה ארוכה בשירות הציבורי, בשורות המשרד להגנת הסביבה. מודים לה על מקצועיותה ועל פעולותיה למען הציבור והסביבה, ומאחלים לה המשך הצלחה."

יו"ר האיגוד וראש מועצה אזורית ברנר דורון שידלוב: "אנו מובילים שינוי באיגוד ערים אשדוד חבל יבנה, כך שיהיה גוף מוביל בתחום הסביבה ברמה המרחבית והארצית - הן בניטור ומניעה והן ביישום פרויקטים חדשים בתחומי האנרגיות המתחדשות, שטחים פתוחים חינוך לקיימות ועוד. בחרנו ברומי אבן דנן - מנהלת מנוסה ומוכשרת על מנת שתוביל זאת.  אני מודה לד"ר ענת רוזן על השנים הרבות בהן הובילה את האיגוד ותרמה לאיכות הסביבה במרחב."

המנכ"לית היוצאת, ד"ר ענת רוזן: "כשמוניתי לתפקיד ב- 1996, נושא איכות הסביבה היה עדיין בחיתוליו ואילו כיום אני מסיימת את תפקידי כאשר נושאי איכות הסביבה נמצאים על סדר היום הציבורי המקומי והעולמי. אני חשה גאווה גדולה להיות חוליה בשרשרת השמירה על המשאבים ועל קיום בר קיימא לטובת הדורות הבאים. אני מודה לכל אחד מיושבי הראש שכיהנו בעשרים וחמש השנים האחרונות, לכל השותפים במשרד וברשויות וכמובן לצוות העובדים האיכותי והמסור. אני מאחלת הצלחה לרומי אבן דנן, המנכ"לית הנכנסת. אני משוכנעת שהיא תמשיך לפתח ולטפח את האיגוד בתחומים נוספים וחדשניים."

המנכ"לית הנכנסת רומי אבן דנן: יגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד - חבל יבנה הוא אחד מאיגודי הערים המורכבים והמעניינים ביותר בישראל. התפקיד מהווה התקדמות ניהולית, מקצועית של נושאים סביבתיים רחבים יותר ובעל השפעה משמעותית יותר. כאדם שאיכות הסביבה היא דרך חיים עוברו וכתושבת האזור חשוב לי מאוד שהאזור יתפתח ולשפר את איכות הסביבה בישובים.  בשלב זה של החיים שלי, ולאחר הניסיון הרב שצברתי במשרד להגנת הסביבה בקידום רגולציה ומדיניות בנושאים סביבתיים סביבתיים רבים ויישומה באופן רוחבי וכן ניהול וקידום פרויקטים רבים להפחתת הסיכון הן רוחביים והן מקומיים שהובילו להפחתת הסיכון וקידום הנושא הסביבתי, חשוב לי להעמיק ולקדם את איכות הסביבה במרחב בו אני מתגוררת. אני מעוניינת  לקדם ולשלב את רשויות האיגוד בקידום המדיניות הסביבתית העדכנית ולקידום פעילות בנושאים רבים ומגוונים בעלי משמעותית רבה."


חברות לטיפול בפסולת מסוכנת:

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
טביב שמואל דניאל 072-3714440 Tabib@infospot.co.il
שרותי אקולוגיה דמיטרי נוביק 072-3712252 Ecologys@infospot.co.il
אלקון חיים שטיין 072-3290662 Elcon@infospot.co.il
ורידיס דורון בכר 072-3360696 Verisoil@infospot.co.il
ESC חנה אברבוך 072-3974695 esc@infospot.co.il
מיש שפכי תעשיה יוסי הלוי 072-3712250 Mish@infospot.co.il
GES שרגא גינזברג 054-6737379 shragag@ges.co.il
לאינדקס הספקים>>