מינויים חדשים במשרד להגנת הסביבה
איזו מפלגה תחזיק בוועדת הפנים והגנת הסביבה? סמנכ"ל חדש במשרד להגנת הסביבה. לראשונה הארגונים הירוקים הצליחו להכניס נציג לקרן הניקיון
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 23/6/2021

מסתמן כי יובל לסטר, ראש אגף מדיניות סביבתית ואסטרטגיה במשרד להגנת הסביבה יקודם לתפקיד סמנכ"ל אשכול תכנון ואסטרטגיה, במקומה של גלית כהן שמונתה לתפקיד מנכ"לית המשרד.

כמו כן, הארגונים הירוקים הצליחו לראשונה לשלב נציג בהנהלת קרן הניקיון שמנהלת תקציב של כחצי מיליארד ₪ בשנה והצטברו בה כמעט 3 מיליארד ₪ שמטרתם העיקרית יישום אסטרטגיית הפסולת של המשרד להגנת הסביבה במטרה להפחית את ההטמנה ולהעלות את שיעור המיחזור.

מפלגת רע"מ תעמוד בראש ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, המפקחת, בין השאר על פעילות המשרד להגנת סביבה. הפירוט לפניכם.


כתבות רלוונטיות:

  1. חילופי מנכ"לים במשרד להגנת הסביבה, 17.06.2021
  2. נציגים חדשים בהנהלת קרן הניקיון שמתקשה לעמוד ביעדי המיחזור, 30.12.2020
  3. זנדברג מתחייבת להמשכיות במשרד להגנת הסביבה, 17.06.2021

סמנכ"ל חדש לאשכול תכנון ואסטרטגיה במשרד להגנת הסביבה

למרות שהמינוי טרם אושר, נודע לנו כי יובל לסטר מיועד לתפוס את תפקיד ממלא המקום של סמנכ"ל של אשכול תכנון מדיניות ואסטרטגיה במשרד להגנת הסביבה, במקומה של גלית כהן, שמונתה לתפקיד מנכ"לית המשרד להגנ"ס, תחת השרה החדשה להגנ"ס, ח"כ תמר זנדברג.

באשכול תכנון מדיניות ואסטרטגיה 4 אגפים:

  • אגף מדיניות סביבתית ואסטרטגיה
  • אגף יחסים בין לאומיים
  • אגף למניעת רעש וקרינה
  • אגף תכנון סביבתי ובנייה ירוקה

יובל לסטר שימש בשנים האחרונות כראש אגף מדיניות סביבתית ואסטרטגיה במשרד להגנ"ס. בשנה האחרונה לסטר הוביל, בין השאר, את עדכון אסטרטגיית הטיפול בפסולת עירונית של המשרד להגנ"ס. מדובר באחד התהליכים המרכזיים שהמשרד עוסק בהם בשנים האחרונות וצפויים להיות גם על סדר היום השרה והמנכ"לית החדשות. ליובל תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית, תואר שני במדיניות סביבתית מה'לונדון סקול אוף אקונומיקס -LSE' ותואר שני במדיניות ציבורית מהרווארד.

לראשונה: נציג לירוקים בהנהלת קרן הניקיון

עדות לשיתוף הפעולה ההדוק בין הארגונים הירוקים לשרה היוצאת להגנת הסביבה, ח"כ גילה גמליאל, הוא מינוי של נציג הארגונים הירוקים, עמיעד לפידות, ראש תחום פסולת בעמותת אדם טבע ודין, לחבר בהנהלת קרן הניקיון של המשרד להגנת הסביבה.

מדובר בפעם הראשונה שהארגונים הירוקים מצליחים להכניס נציג להנהלת הקרן, לאחר שנים רבות בהם ניסו להכניס נציג.

עמיעד לפידות מונה במקומו של יחיאל זוהר, ראש מועצה מקומית נתיבות, שהקדנציה שלו בקרן הניקיון הסתיימה בסוף מאי 2021. המשמעות היא שמעתה לשלטון המקומי יהיה רק נציג אחד בהנהלת הקרן – כרגע מדובר בראש מועצת זיכרון יעקב ויו"ר ועדת איכות הסביבה במרכז השלטון המקומי, זיו דשא.

מפלגת רע"מ תחזיק בועדת הפנים והגנת הסביבה

כחלק מחילופי התפקידים בעקבות כינון הממשלה החדשה, אסור להתעלם מוועדות הכנסת, שמחזיקות כוח רב ביד ויכולות לזרז או לעכב תהליכי חקיקה ולהעלות נושאים על סדר היום הציבורי, בהתאם לעמדתו של יו"ר הוועדה.

לפי ההסכמים הקואליציונים שנחתמו בין מפלגת 'יש עתיד' למפלגת רע"מ, האחרונה תעמוד בראש ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, אך טרם ידוע מי מבין חברה מפלגת רע"מ מילא את התפקיד. ועדה זו היא המפקחת, בין השאר, על פעילות המשרד להגנת הסביבה, ולכן הוא נדרש לתת דין וחשבון על מגוון סוגיות שעולות לדיון בוועדה והמשרד גם תלוי באישור הוועדה לשורה של נושאים.


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>