חילופי מנכ"לים במשרד להגנת הסביבה
גלית כהן, סמנכ"לית אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד להגנת הסביבה, תקודם על ידי זנדברג לתפקיד המנכ"לית, במקומו של דוד יהלומי שכיהן תחת גמליאל
 • מאת: מערכת infospot
 • פורסם בתאריך: 17/6/2021

המשרד להגנת הסביבה הודיע היום כי השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ומנכ"ל המשרד להגנת הסביבה דוד יהלומי סיכמו על פרישתו של יהלומי מתפקידו.

בד בבד, הודיעו כי מי שתחליף את יהלומי תהיה גלית כהן, המשמשת כיום כסמנכ"לית אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד להגנ"ס.


כתבות רלוונטיות:

 1. זנדברג מתחייבת להמשכיות במשרד להגנת הסביבה, 17.06.2021
 2. מה ההישגים של גילה גמליאל?, 15.6.2021
 3. תמר זנדברג מיועדת לתפקיד השרה להגנת הסביבה, 06.06.2021
 4. ראיון עם מנכ"ל המשרד להגנ"ס, דוד יהלומי, 31.12.2020
 5. דוד יהלומי יחליף את גיא סמט, 10.06.2020

המנכ"לית החדשה במשרד להגנת הסביבה: גלית כהן

גלית כהן, תמונה למנכ"לית המשרד להגנת הסביבה. לגלית וותק של 20 שנה במשרד להגנת הסביבה, כאשר בעשור האחרון שימשה כסמנכ"ל אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד להגנת הסביבה.

בתפקידה האחרון כסמנכ"ל עמדה גלית בראש אשכול תכנון, מדיניות ואסטרטגיה העוסק במספר תחומים, וכולל בתוכו את האגפים הבאים:

 • אגף מדיניות סביבתית ואסטרטגיה
 • אגף יחסים בין לאומיים
 • אגף למניעת רעש וקרינה
 • אגף תכנון סביבתי ובנייה ירוקה

לכהן תואר ראשון במדעי כדור הארץ ותואר שני בתכנון, ניהול מדיניות סביבה (התמחות בגיאוגרפיה), שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. 

המנכ"ל היוצא: דוד יהלומי

דוד יהלומי מונה לפני כשנה לתפקיד מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה על ידי השרה לשעבר להגנ"ס, ח"כ גילה גמליאל. הוא החליף את גיא סמט שכיהן בתפקיד בשנה וחצי שקדמו לכך.

לפני תפקידו כמנכ"ל המשרד להגנ"ס, שימש יהלומי כראש המטה של השרה גמליאל במשרד לשיוויון חברתי, לפני כן שימש כחבר בדירקטוריונים במגזר הציבורי והעסקי, וכיהן בתפקידי ניהול בכירים, בינהם גזבר עיריית גדרה, משנה למנכ"ל המיזם לצמצום הפער הדיגיטלי בישראל (תחת משרד האוצר), סמנכ"ל שיווק בחברת מגלקום תקשורת ועוד.

התייחסויות

תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה: "גלית כהן היא אשת מקצוע מצוינת. ניסיונה בהובלת תהליכים מורכבים יאפשר לנו לשים את הסביבה במקום הראוי לה בסדר היום הציבורי. אני מודה לדוד יהלומי על הובלת המשרד בשנה האחרונה ומאחלת לו הצלחה רבה בהמשך הדרך. השרה והמנכ״ל הובילו במשרד שנה קצרה אך עמוסת עשייה, ובכוונתי להמשיך ביתר שאת במספר תחומים שהתחילו, כגון חוק אקלים, חוק הפיקדון ואסטרטגיית הפסולת".

גלית כהן, מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה: "נפלה בחלקי זכות גדולה לשמש כמנכ"לית המשרד, אחרי עשרים שנות עבודה בו. אני מודה לשרה תמר זנדברג על האמון בי ובצוות המקצועי של המשרד. אתגרים גדולים לפנינו, ונעשה הכול כדי לעמוד בהם בהצלחה, ולהצעיד את מדינת ישראל לעבר עתיד ירוק יותר".

דוד יהלומי, לשעבר מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה: "אני מסיים את תפקידי בתחושת סיפוק גדולה. בשנה אחת הובלנו פרויקטים ותהליכים משמעותיים וחשובים, בהם אסטרטגיית הפסולת החדשה שתביא לחיסכון של מיליארדי שקלים למשק ושנשענת על עקרונות הכלכלה המעגלית ושמה במרכז את ההפרדה במקור והמיחזור. כיו"ר קרן הניקיון דאגתי לכך שמבחינה תקציבית ניתן יהיה ליישם את האסטרטגיה מתקציב הקרן, בהיקף של כ-6.5 מיליארד שקל עד 2030.

"עוד בתחום הפסולת, עמדנו בלחצים שהופנו כלפינו כדי לעשות את הדבר הנכון לטובת הציבור ולהחיל את חוק הפיקדון, שייכנס לתוקף ב-1 בדצמבר 2021. כיו"ר הקרן למניעת זיהום ים הובלנו להקמת ועדת מנכ"לים בראשותי, שתמליץ לממשלה על דרכי ההתמודדות עם תרחישי אסון ימיים לרבות המשמעות התקציבית ותוספת כוח אדם.

"הובלנו בשנה האחרונה גם את הקו הממשלתי לגמילה מדלקים פוסיליים, חיזוק נושא האנרגיות המתחדשות ודחיפה של הממשלה ליעדים מאתגרים, וכן את ועדת המנכ"לים לנושא עתיד מפרץ חיפה אשר לראשונה גיבשה המלצות שלפיהן המתחם הפטרוכימי יפונה בתוך כעשור.

"שמנו על השולחן את נושא משבר האקלים גם עם תזכיר חוק אקלים, והיום כבר ברור לכולם כי משבר האקלים הוא האיום האסטרטגי הגדול ביותר על עתיד כדור הארץ, וברורה גם הדחיפות בטיפול בנושא. הרבה דברים עשינו בשנה הזו, ומבחינתי תם, ולא נשלם".

"אני רוצה להודות לגילה גמליאל, השרה היוצאת, על החזון שהתוותה ועל האמון שנתנה בי. אני מודה לה על המנהיגות ועל ההשראה. ואני מברך את השרה להגנת הסביבה הנכנסת, תמר זנדברג, ומאחל לה הצלחה רבה בתפקיד. המשרד להגנת הסביבה הוא בעיניי אחד המשרדים החשובים ביותר בממשלה, הנושאים שבהם הוא עוסק משמעותיים לחיים של כולנו כאן ולעתידנו, ואני מאחל לשרה זנדברג שתצליח במימוש התוכניות, למען הבריאות והסביבה של כולם.