דוד יהלומי מונה למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה
דוד יהלומי, יחליף את גיא סמט בתפקיד מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 10/6/2020

דוד יהלומי יחליף את גיא סמט בתפקיד מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, כך החליטה השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל. תפקיד מנכ"ל של משרדי ממשלתי הוא מינוי אישי של השר הרלוונטי, וכך גם במקרה של המשרד להגנת הסביבה. במרבית המקרים, השרים החדשים נוהגים להחליף את המנכ"ל ובנוסף לכך, המינוי הוא לרוב גורם מבחוץ ולא אחד מבכירי הדרג המקצועי במשרד.


כתבות רלוונטיות:

  1. גמליאל מחליפה את אלקין: אילו שינויים צפויים? 20.05.2020
  2. גילה גמליאל מונתה לשרה להגנת הסביבה17/5/2020
  3. מי יהיה השר להגנת הסביבה בממשלת האחדות? 22/4/2020

המנכ"ל הנכנס: דוד יהלומי

ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה, אישרה את המינוי של דוד יהלומי למנכ"ל המשרד להגנ"ס. ליהלומי תואר שני במנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי הרצליה.

יהלומי שימש עד לא מזמן כראש המטה של השרה גמליאל במשרד לשיוויון חברתי, לפני כן שימש כחבר בדירקטוריונים במגזר הציבורי והעסקי, וכיהן בתפקידי ניהול בכירים, בינהם גזבר עיריית גדרה, משנה למנכ"ל המיזם לצמצום הפער הדיגיטלי בישראל (תחת משרד האוצר), סמנכ"ל שיווק בחברת מגלקום תקשורת ועוד.

המנכ"ל היוצא: גיא סמט

גיא סמט, מהנדס סביבה בהשכלתו, עובד במשרד להגנ"ס כ- 20 שנה. הוא החל את דרכו כראש ענף איכות אוויר במחוז מרכז, שנתיים לאחר מכן מונה לעוזר מנכ"ל המשרד להגנ"ס, שמואל הרשקוביץ ושימש בתפקיד זה גם תחת ד"ר מיקי הרן ושי אביטל. בשנת 2008 מונה לסמנכ"ל מינהל במשרד להגנ"ס, ושלוש שנים לאחר מכן מונה למנהל מחוז דרום עד שבשנת 2016 מונה לסמנכ"ל שלטון מקומי.

בתחילת שנת 2019, לקראת הבחירות לכנסת שהתקיימו באפריל 2019, מונה סמט למנכ"ל זמני על ידי השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין. בתחילה המינוי היה זמני וסמט המשיך להחזיק בתפקידו הקודם במשרד להגנ"ס – סמנכ"ל שלטון מקומי.

ככל הנראה, הרעיון היה שבמידה וימונה שר חדש למשרד להגנת הסביבה שיחליט למנות מנכ"ל אחר, סמט יוכל להמשיך בתפקידו הקודם כסמנכ"ל. אלא שהבחירות לא הוכרעו, המינוי של סמט הפך לקבוע ותפקיד הסמנכ"ל לשלטון מקומי ניתן לאסף יזדי.

התייחסויות

השרה גילה גמליאל: "האתגרים הנוכחיים מחייבים אותנו להפוך את עבודת המשרד למתקדמת ולחדשנית. אני בטוחה כי לאור ניסיונו וכישוריו של דוד יהלומי, נצליח להפוך את המשרד לעדכני, רלוונטי ומוביל בתחום הגנת הסביבה בעולם. אני מבקשת להודות לגיא סמט, מנכ"ל המשרד בשנה וחצי האחרונות, על הובלת המשרד בתקופה מורכבת זו".


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>