אסף יזדי מונה לסמנכ"ל במשרד להגנת הסביבה
שורה של מינויים בתחום איכות הסביבה: מנהל המחלקה המשפטית בעמותת אדם טבע ודין מסיים את תפקידו, דירקטורים חדשים בחברות ממשלתיות בתחום וסמנכ"ל חדש במשרד להגנ"ס
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 28/11/2019

לפני כשנה, גיא סמט מונה למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה על ידי השר זאב אלקין, במקומו של ישראל דנציגר שהתפטר. אלא שמדובר היה במינוי זמני וסמט המשיך להחזיק במקביל בתפקידו כסמנכ"ל שלטון מקומי.

המינוי של סמט היה זמני משום שבוצע לקראת הבחירות שהתקיימו כמה חודשים לאחר מכן, כאשר המחשבה הייתה שהשר החדש שימונה לאחר הבחירות (במקומו של אלקין), יכריע בשאלת זהות המנכ"ל שיעבוד תחתיו. אם השר היה ממשיך עם סמט, האחרון היה מסיים את תפקידו כסמנכל שלטון מקומי ונשאר רק בתפקיד מנכ"ל המשרד. אך אם השר היה מחליט להביא מנכ"ל אחר תחתיו, סמט יכול היה לחזור לתפקיד סמנכ"ל שלטון מקומי.

אלא שהבחירות לא הוכרעו, הוחלט על סבב נוסף שגם בו, כפי שאנו יודעים אין הכרעה. וכך, לאחרונה התבשרנו על מינויו של אסף יזדי לסמנכ"ל שלטון מקומי במשרד להגנ"ס, כלומר סמט ויתר על החזקת התפקיד במקביל ונשאר רק בתפקידו כמנכ"ל המשרד להגנ"ס בו הוא מחזיק כבר קרוב לשנה.

אסף יזדי, שמונה כעת לסמנכ"ל שלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה שימש לפני כן כעוזר מנכ"ל של ישראל דנציגר ולאחר מכן כעוזר מנכ"ל של גיא סמט עצמו. לפני כן, שימש יזדי כמתכנן סביבתי, בקצין מטה איכות הסביבה במנהל האזרחי ביהודה ושומרון.

השם סמנכ"ל שלטון מקומי, יכול לתעתע, בפועל מדובר באחד מהתפקידים המרכזיים במשרד להגנת הסביבה, עם המון סמכויות ותחומי אחריות, וביניהן:

  • אגף שלטון מקומי: כל הפעילות מול הרשויות המקומיות ואיגודי הערים לצורך יישום ואכיפה של מדיניות המשרד להגנת הסביבה.
  • אגף פסולת מוצקה: שאחראי על הטיפול בפסולת עירונית ופסולת בניין, כולל היישום של האסטרטגיה החדשה בתקציב של כ-4 מיליארד ₪ והקמתם של מתקני השבת אנרגיה מפסולת.
  • אגף חוקי אחריות יצרן מורחבת: שאחראי ליישום של חוק הפיקדון על מכלי משקה, חוק השקיות, חוק מיחזור צמיגים, חוק האריזות וחוק פסולת אלקטרונית.
  • אגף חינוך וקהילה: שאחראי על הפעילות החינוכית של המשרד להגנת הסביבה מול בתי הספר, הגנים והרשויות המקומיות.

עו"ד אסף רוזנבלום מסיים את תפקידו באדם טבע ודין

לאחר יותר מעשור בתפקיד, עו"ד אסף רוזנבלום, מנהל המחלקה המשפטית בעמותת אדם טבע ודין ואחראי על תחום פסולת ומיחזור מסיים את תפקידו בארגון. רוזנבלום הינו בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן, ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל-אביב.

במשך השנים, היה מעורב רוזנבלום בשלל מאבקים ונושאים סביבתיים שעל סדר היום הציבורי וביניהם:

  • חקיקת הפסולת ויישומה (אריזות, פסולת אלקטרונית, פסולת בניין, חוק הפיקדון, חוק השקיות, פסולת אורגנית)
  • מאבק ה"מטה לתכנון אחראי" ברפורמות הגדולות בחוק התכנון והבניה בתחילת העשור.
  • המאבק כנגד הקמת מלון בעמק ססגון, כנגד כרייה בחולות סמר ובניה בלתי חוקית בחופים.
  • חבר בצוות ההיגוי לקידום חוק רישוי סביבתי משולב

דירקטורים חדשים בפארק אריאל שרון ונצר השרון

לאחרונה מונו מספר דירקטורים חדשים בחברות ממשלתיות הפועלות בתחום איכות הסביבה. רועי ברזילי הצטרף לדירקטוריון של פארק אריאל שרון כנציג עיריית רמת גן. פארק אריאל שרון הוא חברה ממשלתית הכפופה למשרד להגנת הסביבה ותפקידה לפעול לתכנון, הקמה, תחזוקה וניהול הפארק המטרופוליני באזור.

לילך מנדלס הצטרפה לדירקטוריון של נצר השרון, חברה ביטחונית-ממשלתית המתמחה בחקר, טיהור ושיקום מתחמים מזוהמים, שבהם פועלים מפעלים ומתקנים ביטחוניים, בהכשרתם לייעוד אזרחי, לרבות בנייה למגורים, שטחי מסחר ותיירות.


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה יניב דמרי 072-3712247 Negev@infospot.co.il
דוד נחום שחר נחום 072-3718648 davidn@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>