מינויים חדשים: התפקיד החדש של תמר זנדברג; יו"ר חדש לחברת החשמל
לאחרונה בוצעו 2 מינויים חשובים בתחום הסביבה והאנרגיה: תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה לשעבר, מונתה למכון אקלים חדש באונ' בן גוריון. דורון ארבלי נבחר לתפקיד יו"ר חברת החשמל
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 25/2/2024

השרה להגנת הסביבה לשעבר, תמר זנדברג, מונתה לתפקיד חדש באקדמיה. זנדברג נבחרה לעמוד בראש המכון הלאומי החדש לעיצוב וחקר מדיניות אקלים של אוניברסיטת בן גוריון. בתוך כך, דורון ארבלי נבחר לתפקיד יו"ר חברת החשמל לאחר תקופה ממושכת ללא יו"ר.

בתחילת החודש דיווחנו על מינויים נוספים: מנכ"ל חדש במשרד האנרגיה ומנכ"ל חדש לשירות המטאורולוגי. במגזר הפרטי חברת בלוג'ן GES) לשעבר ( מינתה מנכ"ל לחטיבת המים של החברה.


כתבות רלוונטיות:

  1. מינויים חדשים במגזר הציבורי והפרטי, 5.2.2024
  2. חילופי בכירים במשרדי הגנת הסביבה והאנרגיה, 31.12.2023
  3. החלפת שר האנרגיה ומנהלת אגף חדשה במשרד להגנ"ס , 13.12.2023
  4. מינויים חדשים במשרדי הסביבה, האנרגיה ובתש"א, 8.11.2023
  5. תוכנית עבודה לפינוי התעשייה ממפרץ חיפה, 19.6.2023
  6. מינויים בתחום איכות הסביבה, 18.5.2023

תמר זנדברג בראש מכון אקלים חדש

תמר זנדברג, מי שעמדה בראש המשרד להגנת הסביבה לתקופה קצרה של כשנה וחצי בין 2022-2021, התמנתה לראש מכון אקלים חדש שייסדה לאחרונה אוניברסיטת בן גוריון. המכון נקרא "המכון הלאומי לעיצוב וחקר מדיניות אקלים", והוא יעסוק במחקר חדשני ורב-תחומי, שיעצב את השיח הציבורי בסוגיות של שינוי אקלים, ויספק ניתוח מדיניות והמלצות למקבלי החלטות ולמנהיגי ציבור בארץ ובעולם.

כשרה להגנת הסביבה בעבר, זנדברג התנגדה בתוקף שישראל תהפוך למסדרון להעברת נפט מהמפרץ הפרסי לאירופה (הסכם קצא"א רד-מד). זנדברג גם הייתה זו שקבעה מס על כלים חד פעמיים שגרם למחלוקות רבות. בתקופתה חוק אקלים עבר בקריאה ראשונה ומאז לא קודם מעבר לכך.

לדברי זנדברג, "מדיניות אקלים מבוססת מחקר ומדע תוביל לתוצאות איכותיות וראויות יותר לטובת האדם, החברה והסביבה. אנו מתכוונים לעבוד על אתגרים ברמה מקומית וגלובלית ושואפים להשפיע על גופים מרכזיים, כמו ארגונים, ממשלות וגופים בינלאומיים".

יו"ר חדש לחברת החשמל

כשנתיים מאז עזיבתו של יו"ר חברת החשמל הקודם יפתח רון טל, דירקטוריון החברה אישר את בחירתו של עו"ד דורון ארבלי ליו"ר החברה. ארבלי שימש בעבר כמנכ"ל בנק הדואר, יו"ר שיכון ובינוי ויו"ר רשות המסים. הוא גם מכהן כדירקטור בחברת האשראי החוץ־בנקאי יונט, חברה שבעלי השליטה בה נחשדו כי ביצעו עבירות דיווח, שימוש במידע פנים, גניבה בידי מורשה ועוד.

אמנם בשנתיים שלא היה יו"ר קבוע לחברת החשמל שימש בתפקיד שלמה ארביב כיו"ר זמני. אולם גורמים רבים, לרבות המשנים ליועצת המשפטית לממשלה, מתחו ביקורת על חברת החשמל שלא ממהרת למנות יו"ר קבוע והחברה אף נקנסה בשל כך ב-900 אלף ₪.

כעת ארבלי ייכנס לתפקיד ויידרש לקדם את פיתוח רשת ההולכה, הוספת אנרגיות מתחדשות לרשת החשמל, צמצום זיהום האוויר מתחנות הכוח ובפרט – סגירת יחידות ייצור החשמל הפחמיות בלו"ז שהוגדר – עד סוף 2025.

מנכ"ל החברה, מאיר שפיגלר: "הנהלת החברה ואנוכי מברכים את עו"ד דורון ארבלי על בחירתו על ידי חברי הדירקטוריון לכהן כיו"ר ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך. אישיותו, ניסיונו, כישוריו והכרתו את המערכת הציבורית על הרגולציה והבירוקרטיה שלה, מהווים ערך מוסף משמעותי ליכולת לקדם מדיניות, שתיתן מענה להתמודדות החברה עם האתגרים הניצבים על הפרק".

שר האנרגיה והתשתיות אלי כהן: "אני מברך את עו"ד דורון ארבלי על בחירותו כמועמד לכהן בתפקיד יו"ר חברת החשמל. אין לי ספק שניסיונו בתפקידים הקודמים במגזר הפרטי והציבורי בהם מנהל רשות המסים ויו"ר חברת שיכון ובינוי, יסייעו לו בעמידה ביעדי החברה ומשרד האנרגיה,בניהם אספקת אנרגיה סדירה ורציפה למשק ולתעשייה, הגברת התחרות והורדת המחירים לצרכן. המינוי ייכנס לפועל עם תום השלמת כלל ההליכים הנדרשים".

השר הממונה על רשות החברות, דודי אמסלם: "אני שמח על בחירתו של דורון ארבלי כמועמד לכהן בתפקיד יו"ר חברת החשמל.מדובר באיש הנכון במקום הנכון, והצלחתו היא הצלחת החברה כולה".


ספקים לטיפול בזיהום קרקע:

חברה איש קשר טלפון מייל
ורידיס דורון בכר 054-9360419 verisoil@infospot.co.il
קומפוסטאור ליאת גרוס 072-3719906 compost@infospot.co.il
גרינסויל סתיו אמרוסי 054-9360575 greensoil@infospot.co.il
טיבכו רותם נסל 072-3942060 tibco@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>