משלחת ישראלית בסין על רקע השקעה של טריליון$ בקלינטק
אלקין ומשלחת של חברות קלינטק חזרו מביקור נוסף בסין עם מספר הישגים
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 12/9/2017

המשרד להגנת הסביבה מדווח, כי השר להגנ"ס, זאב אלקין, חזר היום (ג') מביקור נוסף בסין. הרביעי במספר. לנסיעה לסין הצטרפה גם משלחת של חברות קלינטק ישראליות, זאת על מנת לקדם שיתופי פעולה בין חברות ישראליות המתמחות בטכנולוגיות חדשניות בנושא הגנת הסביבה עם חברות סיניות המחפשות להשקיע בתחום טכנולוגיות סביבתיות.

המשלחת, שאורגנה על ידי המשרד להגנ"ס, מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, מכון היצוא ורשות החדשנות, מהווה המשך ישיר לביקורו של רה"מ בנימין נתניהו בסין בחודש מארס, שם הוכרזו מספר שיתופי פעולה בין סין לישראל, כאשר אחד מהם נוגע להגנת הסביבה, תחום שהסינים מתכננים להשקיע בו כטריליון $ בשנים הקרובות. בביקור הוסכם, כי הדגש בשת"פ יהיה על טכנולוגיות חדשניות סביבתיות.

הסכמים ראשוניים עם חברות סיניות

המשלחת נפגשה עם כ-160 חברות סיניות במהלך שני סמינרים עסקיים בבייג'ינג ובנאנג'ינג, וכבר נוצרו הסכמים ראשוניים בין חברות ישראליות וסיניות. לדברי המשרד, מדובר בהזדמנות אדירה למשק הישראלי מבחינת היקף ההשקעות.

אלקין נפגש בין היתר עם נציגי חברת "הבנק לטכנולוגיה ירוקה", שמתכוונת להשקיע כ-520 מיליון $ בטכנולוגיות סביבתיות ופועלת בשנגחאי. במפגש נדונה האפשרות להקמת מרכז ישראלי-סיני, שישמש פלטפורמה להטמעת טכנולוגיות ישראליות בתחום הקלינטק בסין.

תוכנית תלת שנתית לשת"פ עם המשרד להגנ"ס הסיני

בנוסף, נפגש אלקין עם מקבילו הסיני, Mr. Li Ganjie - השר להגנ"ס של סין, במהלך הפגישה נחתמה תכנית תלת-שנתית לשיתוף פעולה בין המשרדים, ונקבע כי ברבעון הראשון של 2018 תגיע קבוצת עבודה סינית לישראל כדי להכיר מקרוב את הטכנולוגיות החדשניות בתחום הסביבה וללמוד על מערכת הרגולציה בנושא. כמו כן, סוכם כי השר להגנת הסביבה הסיני יבקר בירושלים.

במהלך הביקור בבייג'ינג התקיים גם מו"מ עם מספר גורמי השקעה סיניים להקמת קרן של 140 מיליון $ להשקעה ספציפית של הסינים בטכנולוגיות סביבתיות ישראליות.

שת"פ עם מחוזות נוספים בסין

במהלך הביקור הושם דגש לפיתוח קשרים לא רק מול השלטון המרכזי בבייג'ינג אלא גם לקידום שת״פ סביבתי עם ערים ומחוזות נוספים בסין, ולכן אלקין נפגש עם מושל מחוז גיאנגסו (אחד מהמחוזות המובילים בכלכלה הסינית שהתל״ג שלו ממקם את כלכלת המחוז בגודל של מדינה # 15 בעולם) ועם מנהל הגנת הסביבה של המחוז.

כמו כן, הגיעה המשלחת גם לשנגחאי וקיימה פגישות וסיורי עבודה עם הנהגת העיר ואנשי מקצוע. במהלך הפגישות בשנגחאי סוכם שיחתם הסכם שיתוף פעולה בין המשרד להגנת הסביבה הישראלי למקבילו הסיני - בדומה לאלה שנחתמו כבר עם 2 מחוזות אחרים בסין.

התייחסויות

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין: "זו הזדמנות אדירה שתקפיץ את הכלכלה הישראלית בכמה דרגות. אפשר להפוך את ישראל למעצמה בתחום הטכנולוגיות הסביבתיות ממש כפי שהצלחנו לעשות בתחום ההייטק"

------------------

קישורים רלוונטיים:

  1. המשרד להגנ"ס מזמין חברות קלינטק למשלחת בסין, 06.08.2017
  2. הקשרים עם סין מתהדקים: מזכר הבנות עם עיר נמל מרכזית וביקור משלחת של תאגיד כימי ענק, 25.06.2017
  3. מעמיקים את השת"פ עם סין: מזכר הבנות עם מחוז ג'יאנג-סו, 15.06.2017
  4. הזדמנות לקלינטק הישראלי: נחתם שת"פ סביבתי עם סין, 23.03.2017
  5. התחייבות או הזדמנות? ישראל אישררה את הסכם פריז