התעשיינים: ההשוואה בין ביירות לחיפה - דמגוגיה והונאה
עובדי בז"ן פרסמו הודעה שמתנערת מההשוואה בין הפיצוץ בנמל ביירות לסיכון ממפעלי מפרץ חיפה. גם התאחדות התעשיינים מבהירה: הסטנדרטים בישראל מהמחמירים בעולם. אין להשוות ללבנון
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 06/8/2020

עובדי חברת בז"ן במפרץ חיפה יוצאים כנגד ההשוואה בין הפיצוץ בנמל ביירות לבין מפרץ חיפה. בהודעה של וועד עובדי בז"ן נאמר: "אנו דוחים מכל וכל את הניסיון להשוות בין האסון בביירות לבין מצב המפעלים במפרץ חיפה המנוהלים על פי תקני הבטיחות המחמירים ביותר במערב אירופה. המפעלים במפרץ חיפה השקיעו סכומי עתק בכל הקשור לבטיחות, זיהום הסביבה והפליטות מהמפעלים."


כתבות רלוונטיות:

  1. אירוע חומרים מסוכנים קטלני בלבנון: פיצוץ אמוניום חנקתי, 05/08/2020
  2. סקר סיכונים מצרפי למפרץ חיפה: הסיכון כמו במערב, 08/07/2019
  3. רגולציה חדשה: ניהול סיכונים במפעל המחזיק חומ"ס, 24/01/2019
  4. חקיקה חדשה לניהול סיכונים במפעלים כימיים בארה"ב, 02/01/2017
  5. למידע נוסף על חומרים מסוכנים | infospot

בהודעת הוועד צוטט ליאור שמואלי, יועץ איכות סביבה מנוסה שאמר כי: "מדובר בהשוואה משוללת כל יסוד בין אחסון לא מפוקח של 2,750 טון של חומר נפץ (אמוניום ניטרט הוא חומר נפץ) בלבנון לבין מפעלים במפרץ חיפה המאחסנים דלקים וחומרי גלם אחרים תחת פיקוח ותקני בטיחות מהמחמירים ביותר בעולם, עם היתרי רעלים, סקרי סיכונים ורגולציה אירופאית"

עובדי בז"ן מסבירים כי כמעט בכל עיר נמל בעולם (לדוגמא: ברצלונה, רוטרדם, המבורג) יש מכלי דלקים ומפעלים כימיקלים, וזה חלק בלתי נפרד מאורח החיים המודרניים. כל משק מתקדם וגם המשק הישראלי חייב חומרי גלם כאלה ואחרים (אמוניה הכרחית בכל בית קירור) וכל כלי הרכב (גם רכב היברידי, ואפילו רכב חשמלי) צורכים דלק.

הם סיימו את ההודעה בקריאה לכל מקבלי ההחלטות לא להיגרר להשוואה בין ביירות למפרץ חיפה, כי מדובר בדמגוגיה זולה והונאת הציבור.

התאחדות התעשייניים: אין מקום להשוות בין ביירות לחיפה

מאיגוד הכימיה בהתאחדות התעשיינים נמסר כי "התעשייה בחיפה עומדת בכל הסטנדרטים המחמירים בעולם בהיבטי בטיחות. התעשייה בחיפה תורמת לתעסוקה, פרנסה ולכלכלת העיר הרבה יותר מהפופוליסטים שטובים רק במילים ולא פרנסו אדם אחד בחייהם.

מקומם לראות שיש הממהרים להפחיד את הציבור בחיפה, על רקע אירוע, שלא רק שלא ידוע עדיין מה התרחש בו אלא אף שמדובר על אירוע במדינה שאינה מוגדרת כמדינה מפותחת ולפיכך אין מקום להשוות בין הסטנדרטים הבטיחותיים בה לסטנדרטים בישראל שהינם מהמחמירים בעולם."


עורכי דין בתחום המשפט הסביבתי:

חברה איש קשר טלפון מייל
קובי בר-לב עורכי דין קובי בר-לב 072-3712012 kb@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>