GES רוכשת את ק.מ.מ
חברת GES הנמצאת בבעלות קרן ג'נריישן קפיטל, רכשה את השליטה ב"ק.מ.מ מפעלי מחזור" בסכום של כ-195 מיליון ₪ עבור 75% מהחברה
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 25/1/2022

חברת GES (ג'י.אי.אס) שבבעלות קרן ג'נריישן קפיטל רכשה 75% ממניות קבוצת ק.מ.מ מפעלי מחזור בתמורה לכ-195 מיליון ₪, כך הודיעה הקרן היום.

קבוצת ק.מ.מ נחשבת לאחת המובילות בענף המיחזור של פסולת יבשה וכן במיון פסולת עירונית. היא מפעילה 5 מתקני מיון ו/מיחזור ברחבי הארץ. בשניים מהמתקנים ממיינים פסולת נייר וקרטון, במתקן שלישי ממיינים פסולת אריזות ובמתקן נוסף – פסולת עירונית. במתקן האחרון מטפלים בצמיגים וממחזרים אותם.

חברת GES נרכשה על ידי קרן ג'נריישן קפיטל לפני כשנתיים, ומאז הורחבה פעילות הליבה המסורתית שלה מטיפול במים ובשפכים, לטיפול בפסולת וקרקעות מזוהמות. GES שותפה בחברות 'זירו וויסט' ו'דקל תשתיות'. לפני כשנה, זירו וויסט זכתה במכרז להקמת מתקן פסולת במתחם השפד"ן בראשון לציון, ואילו חברת דקל תשתיות חולשת על מספר פעילויות בתחום הסביבה: מיון פסולת עירונית במתקן בירושלים, טיפול ביולוגי בבוצה, זיהוי וטיפול בקרקעות מזוהמות ועוד.

הרווח הנקי של ק.מ.מ בשנת 2021 מוערך בכ-28 מיליון ₪, במסגרת העסקה GES תוכל למנות 3 חברי דירקטוריון מתוך 4 חברים.


כתבות רלוונטיות:

  1. הקמת מתקן הפסולת בשפד"ן מתקדמת, 06.1.2021
  2. הושלמה רכישת 50% מפעילות איכות הסביבה של האחים יעקובי, 01.7.2020
  3. עזריאלי מוכרת את GES ב-110 מיליון ₪, 29.1.2020
  4.   GESרוכשת את  Bio Clean Air, 29.06.2016
  5.  מידע נוסף על פסולת עירונית | infospot

GES מבקשת לחזק את מעמדה בתחום הפסולת

GES החליטה לרכוש את ק.מ.מ בזכות המעמד המוביל של ק.מ.מ בתחום המיחזור, שכולל מוניטין רב, גם בקרב תאגידי מיחזור וגופים מוכרים דוגמת תאגיד מיחזור הבקבוקים אל"ה ותאגיד מיחזור האריזות תמיר. מעמד זה יסייע ל-GES לחזק את הפוזיציה שלה בתחום הפסולת.

חברת GES מעוניינת להגדיל את פעילותה בתחום הפסולת מעבר לשותפות שלה במתקן מיון הפסולת העירונית גרין-נט בירושלים ובהקמת מתקן פסולת בשפד"ן באמצעות חברת 'זירו וויסט'. 

קבוצת ק.מ.מ: נייר וקרטון, אריזות, פלסטיק, טקטסיל, צמיגים

קבוצת ק.מ.מ הוקמה בשנת 1989 ומנוהלת ע”י משפחת קורטוב והייתה עד היום בבעלות פרטית.

החברה פועלת לאסוף, למיין ולמחזר סוגים שונים של פסולת. חברת ק.מ.מ מובילה בתחום גריסת נייר תוך שמירה על סיווג, סודיות ואבטחת מידע ומעניקה שרותי גריסה ואבטחת מידע למגוון רחב של גופים, חלקם מסווגים ביותר.

כמו כן, ק.מ.מ אוספת פסולת נייר וקרטון מפחים כחולים (ובכך מעניקה שירות לכ-3 מיליון תושבים) וכן ממתקני אצירה נוספים. היא אף אוספת מכלי פלסטיק ממתקני אצירה, ממיינת ומייצרת מהם חומרי גלם ממוחזרים לתעשיית הפלסטיק בארץ ובעולם. פעילות זו מבוצעת בין היתר כחלק מהתקשרות החברה כקבלנית משנה עם תאגיד אל"ה.

ק.מ.מ אף אוספת צמיגים וממחזרת אותם. תוצרי המיחזור נמכרים כחומר בעירה לאנרגיה וכחומר גלם המשמש בין היתר לבנייה ירוקה ולגינות ציבוריות. כמו כן, ק.מ.מ אחראית גם על איסוף פסולת אריזות מהפחים הכתומים מחדרה ועד אילת, בהתבסס על הסכם עם תאגיד תמיר, ועל טיפול בפסולת האריזות, וכן מפעילה מתקן למיון פסולת עירונית בראשון לציון ועל איסוף, מיון וטיפול בפסולת טקסטיל.

התייחסויות

מחברת ק.מ.מ נמסר: ״לאחר עשרות שנים בהן הייתה לנו הזכות להוביל את הפיתוח והעשייה בתחום המיחזור והגנת הסביבה בישראל על ענפיו השונים ולאחר שניתחנו את התפתחות וצרכי השוק בתחומי הגנת הסביבה והאנרגיה המתחדשת, קבלנו החלטה אסטרטגית למכור את השליטה בקבוצה לקרן ג'נריישן קפיטל המתמחה והפועלת בתחום יצירת האנרגיה והגנת הסביבה.

מהלך זה יבטיח את הימצאותה של קממ לאורך שנים ארוכות קדימה בחזית הידע, הטכנולוגיה והעשיה בישראל.

על פי הסיכום משפחת קורטוב ממשיכה בשותפות פעילה בחברה ותנהל אותה.

נמשיך לתת שרות איכותי, חדשני יעיל ומגוון לכלל לקוחותינו במשרדי הממשלה, במערכת הביטחון, ברשויות המקומיות וברחבי המשק הישראלי."


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>