400 אלף ₪ למפעלים שיפעלו לשמירה על החי והצומח
המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע מציעים 100 אלף ₪ ל-4 מפעלים נוספים שיפעלו להטמיע שיקולי מגוון ביולוגי בפעילותם
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 30/5/2019

המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע פרסמו קול קורא נוסף, הרביעי במספר, לתמיכה ב-4 חברות מובילות שיפעלו לשמירה על החי והצומח בהיקף של 400 אלף ₪. 4 החברות שיזכו, יקבלו כל אחת חבילת סיוע של עד 100 אלף ₪  בשעות ייעוץ אקולוגי להטמעת שיקולי מגוון ביולוגי בפעילות החברה.

לאחרונה הושלמו מספר פרויקטים במסגרת מיזם דומה ע"י חברות מובילות בתחומי התשתיות, החקלאות והתיירות. חלק מהתוצרים כללו נוהל לצמצום זיהום אור מכבישים; ממשק תומך מאביקים וצמחיה ייחודית במטעי אבוקדו; פארק תיירות המנוהל בצורה אקולוגית; וניסוי של אמצעים למניעת התנגשות ציפורים בכבלי חשמל.

סרטון: הרצאה על שימור מגוון ביולוגי, אלון רוטשילד, החברה להגנת הטבע


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. 400,000 ₪ למפעלים שיטמיעו שיקולי שימור מגוון ביולוגי, 6.07.2017
  2. תמיכה של 100,000 ש"ח במפעלים לשימור מגוון ביולוגי, 11.05.2015
  3. תמיכה בסטרטאפים של קלינטק: מענק עד 750,000 ₪, 11.05.2017

תפירת פתרונות מותאמים

בשני סבבים קודמים של המיזם המשותף הושקו מספר פרויקטים, בהם תוכניות של החברות מילופרי, נתיבי ישראל, תש"ן, החברה הממשלתית להגנות מצוקי הים התיכון, חברת החשמל והחברה הכלכלית של המועצה האזורית איילות.

במסגרת שיתוף הפעולה של הגופים, מתקיימת הכשרת מנהלים בנושא הטמעת שיקולים אקולוגיים, מבוצע ניתוח פערים בהתנהלות החברה, ומתבצע תהליך בניית הסכמות פנים ארגוני ותפירת פתרונות מותאמים עד לאישור שינוי ארגוני בהנהלת החברה במטרה לשפר את הביצועים האקולוגיים והעסקיים.

במשרד להגנ"ס ובחברה להגנת הטבע מציינים, כי ניהול הממשק בין הפעילות העסקית ובין המערכות האקולוגיות נחשב חלק בלתי נפרד מניהול הקיימות והאחריות התאגידית בארגונים, וכי המודעות הציבורית לצרכי שמירת טבע הביאה לעלייה משמעותית בהטמעה של שיקולים אקולוגיים בפעילות של ארגונים עסקיים.

ניתן להגיש הצעות עד 22 בספטמבר

להמשך קריאת הכתבה המלאה