ארה"ב החלה בתהליך פרישתה מהסכם פריז. תהיה המדינה היחידה בעולם שלא חתומה עליו
ארה"ב הודיעה לאו"ם כי היא מממשת את הצהרתה מלפני שנתיים וחצי על כוונתה לפרוש מהסכם פריז להפחתת גזי חממה. פרישתה תיכנס לתוקף בעוד שנה אז תהיה המדינה היחידה בעולם שלא בהסכם פריז
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 05/11/2019

שנתיים וחצי לאחר הצהרתה של ארה"ב על כוונתה לפרוש מהסכם פריז, היא החלה במימוש כוונתה באופן רשמי כמתחייב על פי ההסכם. ארה"ב שלחה הודעה רשמית על פרישתה מההסכם לאו"ם, ועל פי תנאי ההסכם רק בעוד שנה הפרישה תיכנס  לתוקף. כל המדינות בעולם חתומות כיום על הסכם פריז, כך שארה"ב תהיה המדינה היחידה בעולם שלא חתומה עליו.

ארה"ב היא המדינה השנייה בעולם בכמות פליטת גזי החממה שלה, אחרי סין, והיא אחראית לכ-15% מסך פליטות גזי החממה בעולם. נזכיר כי ב -1 ביוני 2017 נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ הצהיר על כוונתו לסגת מהסכם פריז, טראמפ הסביר שפרישת ארה"ב מההסכם נובעת מהנטל הכלכלי הבלתי הוגן שיוטל על עובדים ועסקים כדי לקיים את ההסכם.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. כינוס חירום של מנהיגי העולם בנושא אקלים בניו יורק, 26.09.2019
  2. הצלחנו להפחית את פליטת גזי החממה בזכות המעבר לגז, 14.08.2019
  3. שינוי אקלים גם בישראל: תוספת 2 מעלות עד שנת 2050, 22.07.2019
  4. ועידת האקלים: ארה"ב פורשת אך העולם ממשיך לפעול, 17.12.2018
  5. מידע נוסף על שינוי אקלים | infospot

ארה"ב: למרות הצמיחה הפליטות צומצמו

בהודעת הפרישה מההסכם מציינת ארה"ב, כי היא צמצמה את כל סוגי הפליטות, כאשר מזהמי אוויר ירדו ב-74% בין 1970 ל-2018. פליטות גזי החממה צנחו ב-13% בשנים 2005-2017, למרות שכלכלתה צמחה מעל 19%.

ארה"ב מוסיפה כי היא משתמשת בכל מקורות האנרגיה והטכנולוגיות בצורה נקייה ויעילה, כולל דלקים מאובנים, אנרגיה גרעינית ואנרגיה מתחדשת. ומצהירה כי בדיוני אקלים בינלאומיים תמשיך להציע מודל מציאותי ופרגמטי המראה כי חדשנות ושווקים פתוחים מביאים לשגשוג גדול יותר, פחות פליטות ומקורות אנרגיה בטוחים יותר.

לסיכום, מצהירה ארה"ב כי תמשיך לעבוד עם שותפיה הגלובליים כדי לשפר את העמידות בפני ההשפעות של שינויי האקלים, להתכונן לאסונות טבע ולהגיב עליהם. כמו כן תמשיך לחקור, לחדש, ולצמוח תוך הפחתת פליטות ולהושיט יד מסייעת לחברינו ושותפינו ברחבי העולם.

ארה"ב תהיה היחידה שלא בהסכם פריז

לאחר שרוסיה אישררה את הסכם פריז לפני כחודש, במהלך כינוס חירום של מנהיגי העולם בנושא אקלים בניו יורק, ארה"ב תיוותר המדינה היחידה בעולם שלא חתומה על ההסכם.

נזכיר כי בהסכם פריז כל מדינה לקחה על עצמה יעדי הפחתת פליטות גזי חממה שהיא החליט עליהם. כלומר ארה"ב היא שהחליטה על יעדי ההפחתה בפליטות גזי חממה שהתחייבה אליהם בהסכם פריז, אלא שיעדים אלה נקבעו תחת ממשל אובמה, וטראמפ כאמור מתנער מהם.


ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר: