קנסות של 1.3 מיליון ₪ על הפרת היתר רעלים
בביקורת של המשרד להגנת הסביבה נמצאו הפרות של היתרי הרעלים בשתי חברת שעוסקות בייצור חומרי צביעה וכימיקלים, אחת בנתניה, השנייה בראשל"צ
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 14/7/2020

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצומים כספיים על שתי חברות באזור המרכז בגין הפרות של היתר רעלים. חברת ש.מ.ר. הממוקמת באזור נתניה נקנסה ב־765,648 ₪, וחברת יזולק שנמצאת באזור ראשון לציון קיבלה קנס של 540,456 ₪.


כתבות רלוונטיות:

  1. קנס של 3.2 מיליון ₪- הפרת היתר הרעלים, 09/12/2019
  2. פינוי קניון בשל דליפת אמוניה במפעל סמוך, 01/7/2019
  3. דליפת אמוניה במפעל באזור תעשיה באר טוביה, 04/3/2019
  4. מידע נוסף על היתר רעלים | Infospot

חברת ש.מ.ר שיווק כימיקלים הממוקמת באזור התעשייה בנתניה מייצרת ומשווקת מדללים לצבעים, שמנים וכימיקלים. לפי הודעת המשרד להגנ"ס, במהלך סיור של נציגי מחוז מרכז מטעם המשרד, התגלו מספר הפרות של תנאי היתר הרעלים, ביניהן כמות גדולה של חומ"ס מכפי שנקבע בהיתר, אחסון לקוי של רעלים ופסולת מסוכנת, שילוט לקוי בתחומי רעלים ופסולת מסוכנת וכן ניהול פנקס רעלים באופן לקוי.

חברת איזולק עוסקת בייצור ובייבוא של צבעים. לפי הודעת המשרד, בסיור שביצעו נציגי מחוז מרכז של המשרד התגלו הפרת תנאים בהיתר הרעלים, ביניהם אחסון לקוי של חומרים מסוכנים, אי תקינות בהיערכות לחירום, הפרת תנאים בטיפול בפסולת מסוכנת והפרת תנאים הנוגעים לשילוט חומרים מסוכנים.

יצחק בן דוד, סמנכ"ל בכיר לפיקוח ולאכיפה במשרד להגנ"ס בחן את טענותיהן של שתי החברות כנגד ההחלטה להטיל עליהן את הקנסות, והחליט להפחית את גודל הסכום בהתאם לתקנות ההפחתה.

התייחסויות

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "לא נאפשר לחברות להפר את התנאים שאנו קובעים לשם הגנה על הציבור ועל הסביבה. נמשיך בפעולות האכיפה הנמרצות ונשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו – מנהליים ופליליים במידת הצורך - כדי למנוע מפגעים סביבתיים ולשמור על בריאות הציבור".


עורכי דין בתחום המשפט הסביבתי: