התפקיד החדש של מנכ"ל המשרד להגנ"ס ויו"ר חדש לתאגיד המיחזור אל"ה
אמיר חייק, מונה למנכ"ל תאגיד מיחזור הבקבוקים אל"ה וישראל דנציגר מונה לראש צוות הכנת תוכנית לאומית לצמצום זיהומים בחיפה
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 14/2/2019

ישראל דנציגר, שעזב את המשרד להגנ"ס לפני כחודש, מונה לעמוד בראש צוות של משרד האוצר להכנת תוכנית לאומית לצמצום זיהומים וסיכונים סביבתיים במרחב חיפה.

אמיר חייק, לשעבר מנכ"ל התאחדות התעשיינים שהתפטר מתפקיד יו,ר תאגיד מיחזור האריזות תמיר לפני כחודש, מונה ליו"ר תאיגד מיחזור הבקבוקים אל"ה.

ישראל דנציגר יכין תוכנית לאומית לצמצום זיהומים בחיפה

שר האוצר ויו״ר מפלגת כולנו, משה כחלון, מינה היום את מנכל המשרד להגנת הסביבה לשעבר ישראל דנציגר, מי שהוביל בהצלחה את פרוייקט סגירת מיכל האמוניה בחיפה ושיפר את איכות חיי  תושבי האזור, להיות ראש צוות להכנת תכנית אב לאומית לצמצום זיהומים וסיכונים סביבתיים במרחב חיפה ופיתוחו.

כאמור, מפלגת כולנו היתה הראשונה שיזמה, הפעילה ותקצבה, תכנית לאומית למפרץ חיפה והעבירה החלטת ממשלה היסטורית בנושא. התכנית יושמה בהצלחה על ידי ישראל דנציגר וכללה בתוכה, בין השאר, הגברת הפיקוח והאכיפה על המפעלים, הפעלת אזור מופחת זיהום אויר, התקנת מערכות למניעת זיהום מתחנות דלק, אוטובוסים חשמליים, רכבים חשמליים, משאיות אשפה מופחתות זיהום, התקנת מסננים על רכבים מזהמים, סגירת מיכל האמוניה ובנוסף הביא דנציגר לראשונה לבחינה מעמיקה של הממשלה בדבר עתיד בזן והמתחם הפרוכימיקלי ולהוצאת דוח "מקינזי" לבחינת חלופות שונות לעתיד המפרץ.

כעת, בהנחיית שר האוצר, יגבש דנציגר תכנית אב שמפלגת ״כולנו״ תאמץ ותיישם להמשך המהפכה במפרץ חיפה.  בבסיס ההצעה: יצירת רצף של חיבור העיר לקו המים, הגברת פיקוח ואכיפה, עידוד תעסוקה איכותית חדשנית, עידוד תעסוקת בילוי ותירות, בניה למסחר ומגורים, בניית נמל בריא ונקי לסביבה ובחינת העתקת מפעלים תוך שמירה על מקומות עבודה לטווח הבינוני והארוך.

שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון: "ישראל דנציגר היה הפרוייקטור הלאומי שהניע, כמנכ״ל המשרד להגנת הסביבה, את מהלך סגירת מיכל האמוניה בחיפה. אין ראוי ממנו להוביל לשלב הבא שיעסוק בהמשך טיפול במזהמים בחיפה והסביבה. אני בטוח כי ישראל יעשה את העבודה הטובה ביותר למען איכות חייהם של תושבי מפרץ חיפה, דבר שיתרום תרומה לאומית של ממש בהשלמת הפיכתה של חיפה למטרופולין משגשג בצפון."

ישראל דנציגר: "הטיפול במפרץ חיפה הוא אתגר לאומי משמעותי ביותר למיצוי הפיכת חיפה למטרופולין מוצלח ומשמעותי ולשיפור איכות חייהם של מיליון תושבי חיפה והסביבה. תושבי מטרופולין חיפה זכאים לקבל מענה כולל להמשך צמצום מזהמים וסיכונים במפרץ ואכן ניתן להגיע להשגים משמעותיים בתחום הזה באמצעות תוכנית לאומית שתשפר ותעמיק את התעסוקה ותצמצם דרמטית את הזיהום הסביבתי. אני מודה לשר כחלון על האמון שנתן בי ואעשה כל מאמץ להסב לתושבי האזור איכות חיים ראויה.  מניסיוני זוהי מטרה משותפת לכל הגורמים הפועלים היום במרחב."

אמיר חייק מונה ליו''ר תאגיד המיחזור אל"ה

דירקטוריון תאגיד המיחזור אל''ה בחר (10/02) באמיר חייק כיושב ראש הדירקטוריון. חייק יחליף את נחמה רונן שביקשה לסיים את התפקיד לאחר ששימשה בו למעלה מ-15 שנה.

אמיר חייק הינו רואה חשבון מוסמך ובעל BA בחשבונאות וכלכלה מאונ' ת''א. הוא מייסד ובעלים שלBRT Glob  ומשמש גם כנשיא התאחדות המלונות בישראל ודירקטור בפתאל החזקות ובאוריין בע''מ.

בעבר שימש חייק כמנכ"ל התאחדות התעשיינים, מנכ"ל לשכת התאום של הארגונים הכלכליים, יו''ר תמיר (תאגיד המיחזור הישראלי), כמנכ"ל משרד התעשייה והמסחר ומנכ"ל מכון היצוא הישראלי.

הדיקטוריון הודה לנחמה רונן על מה שהוגדר כמפעל חיים.


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>