מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה מתפטר
ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנ"ס, הודיע על סיום תפקידו, לאחר 3.5 שנים בתפקיד
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 30/12/2018

על רקע ההודעה על פיזור הכנסת וכינון בחירות, הודיע כעת מנכ"ל המשרד להגנ"ס, ישראל דנציגר, על עזיבת התפקיד לאחר כשלוש וחצי שנים.

אנו עדיין לא יודעים בוודאות מה הסיבה להתפטרותו של דנציגר, אך לא נופתע אם מטרת ההתפטרות היא להכשיר את הצטרפותו במקום ריאלי לרשימת מפלגת 'כולנו' בראשות ח"כ משה כחלון.

להזכירכם דנציגר נמנה עם מייסדי המפלגה ומונה לתפקיד מנכ"ל המשרד להגנ"ס בספטמבר 2015 על ידי מייסד אחר של מפלגת 'כולנו' - אבי גבאי. אך השניים עבדו יחד לזמן קצר בלבד, היות ואבי גבאי התפטר במאי 2016, על רקע מינויו של ליברמן לשר הביטחון במקום בוגי יעלון. באופן יוצא דופן, בחר ח"כ זאב אלקין (הליכוד), שמונה לאחר גבאי לתפקיד השר להגנ"ס, להמשיך לעבוד עם דנציגר בתפקיד מנכ"ל המשרד.

המנכ"ל היוצא של המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר, אמר: "אני שמח על ההזדמנות, בהובלת השר זאב אלקין, להביא את המשרד בשנים האחרונות להתמקדות במניעה והפחתת זיהומים וסיכונים, וכן בהצלת חיים ושיפור הבריאות תוך צמצום פערים כלכליים וחברתיים. יזמנו מהלכים אסטרטגיים משמעותיים ששמו את המשרד להגנת הסביבה במרכז העשייה הממשלתית. הובלנו מהלכים אסטרטגיים בתחומים מרכזיים במדינה, שהביאו ויביאו להצלת מאות חיי אדם וימנעו אלפי חולים בכל שנה. כל זאת, תוך מתן עדיפות לאלו שידם אינה משגת. בכלל זה: מהפכת התחבורה הנקייה; מהפכת האנרגיה הבריאה כולל הפחתת השימוש בפחם והתייעלות אנרגטית; אסטרטגיית פסולת חדשה לישראל תוך שיפור הטיפול ומניעת זיהומים וסיכונים מפסולת; נדל"ן ופיתוח בריא; הפחתת זיהום אוויר במפרץ חיפה וסגירת מכל האמוניה; הגברת הפיקוח והאכיפה;  שיפור השירות של המשרד להגנת הסביבה באמצעות תוכנית טרנספורמציה דיגיטלית ועוד".

עוד ציין דנציגר, כי "המעבר מההיי-טק להנהגה ציבורית הצליח, ובכוונתי להמשיך ולשרת ציבור ולהתמקד בעשיית טוב לכל תושבי מדינת ישראל. אני מודה מאוד לשר זאב אלקין, שבלי הנהגתו הנבונה, המנוסה והעיקשת כל זה לא היה קורה".

דנציגר, במקור מקיבוץ כפר עציון, קצין צנחנים במילואים, הינו דמות מוכרת בזירת ההיי-טק הישראלית. ב- 2011 נמכרה חברת דיגיטל פיול, אותה ייסד דנציגר יחד עם שותפים בשנת 2000, לחברת VMware , בסכום של כ- 100 מיליון דולר. בשנים האחרונות שלפני מינויו למנכ"ל המשרד להגנ"ס, דנציגר פנה לפעילות באפיק החברתי כשותף בהקמה ובניהול ארגוני נוער ומשפחות בסיכון, תעסוקה וקליטת עליה ועוד.

התייחסויות

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין: "אני מודה לישראל דנציגר על העבודה המשותפת שנעשתה בשנתיים וחצי האחרונות. ביחד הצלחנו להפוך את המשרד להגנת הסביבה לשחקן חשוב ומשמעותי במשק, ולגורם משפיע בחברה הישראלית, ואני מאחל לישראל הצלחה בהמשך הדרך."


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. ראיון עם מנכ"ל המשרד להגנ"ס – ישראל דנציגר, 25.01.2018
  2. היועמ"ש: דנציגר לא היה נגוע בניגוד עניינים בפרשת האמוניה, 13.12.2017
  3. תוכניות העבודה של המשרד להגנת הסביבה נחשפות, 23.05.2017
  4. ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, פורש את משנתו, 21.06.2016
  5. ישראל דנציגר | מנכ"ל חדש במשרד להגנת הסביבה, 30.08.2015