אתר חדש מציג נתוני איכות אוויר
המשרד להגנת הסביבה השיק אתר אינטרנט חדש שמציג בזמן אמת את נתוני איכות האוויר המתקבלים בתחנות הניטור
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 02/2/2021

אחרי שהוציא את אפליקציית "אוויר בסביבה" ב-2019, המשרד להגנת הסביבה משיק כעת אתר אינטרנט חדש המוקדש להצגת נתוני זמן אמת של איכות האוויר, כפי שנמדד בעשרות תחנות ניטור האוויר הפרושות ברחבי הארץ.

סרטון: אתר איכות אוויר


כתבות רלוונטיות:

  1. אפליקציה המציגה את איכות האוויר בזמן אמת, 15.12.2019
  2. לראשונה בישראל: מערכת ניטור אוויר עבור 90 סוגי מזהמים, 12.09.2019
  3. חדש: מפה דיגיטלית מציגה מידע על מפגעים סביבתיים, 20.01.2019
  4. אפליקציה חדשה לאיכות האוויר בנאות חובב, 29.01.2018
  5. למידע נוסף על דיגום וניטור איכות אוויר | infospot

נתוני זמן אמת של זיהום אוויר בישראל

האתר יפעל במתכונת הרצה במשך 3 חודשים, שבמהלכה יועלו הערות והצעות לשיפור. הנתונים באתר מוצגים בצורה ויזואלית, ידידותית וברורה ומסווגים לפי רמות: איכות אוויר גבוהה, בינונית, נמוכה ונמוכה מאוד.

באתר החדש אפשר לערוך חיפוש לפי אזור גיאוגרפי, מזהם או תחנת ניטור ספציפיים. כמו כן, אפשר למצוא בו מפות ריכוז מזהמי אוויר בזמן אמת, נתונים על כל מזהם אוויר בנפרד בזמן אמת,  מפות נתונים מטאורולוגיים אשר יש להם השפעה על איכות האוויר, וכן מפה המציגה נקודות דיגום סביב תעשייה, תחבורה ורקע.

הנתונים יופיעו בהתאם לערכי איכות אוויר - ביחידות של מיקרוגרם למ"ק, כדי לאפשר לגולשים לערוך השוואה לתקן איכות האוויר המותר.

האתר והאפליקציה יפעלו בסנכרון מלא ויושתתו על בסיס נתונים ועיצוב זהים. יש לציין שהמידע המוצג בהם הוא גולמי, בלי בקרת נתונים המתבצעת רק לאחר 72 שעות. נתוני המדידה לאחר בדיקה ותיקוף נמצאים בבסיס הנתונים באתר מרכז ניטור ארצי (מנ"א).

קישור לאתר איכות אוויר החדש

התייחסויות

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "שיתוף הציבור במידע סביבתי הוא הבסיס לאמון בין האזרח לבין הממשלה. פרסום מידע מקצועי, אמין ומעודכן מאפשר למשרד לפעול למניעת מפגעי זיהום אוויר ולשיפור איכות האוויר באופן ממוקד. אני מייחסת חשיבות רבה להעלאת האתר החדש, שבו מוצגים נתוני איכות האוויר בישראל בצורה נוחה וברורה, לפי סטנדרטים בין-לאומיים. אני קוראת לציבור הרחב, לגורמים המקצועיים ולכל בעלי העניין, לגלוש ולהציע לנו שיפורים".


ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר:

חברה איש קשר טלפון מייל
איירלאב - בדיקות אוויר אהוד רועה 054-9360352 airlab@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>