הושק אתר חדש המציג נתוני איכות אוויר
המשרד להגנ"ס השיק אתר אינטרנט חדש ובו מוצגים בזמן אמת נתוני איכות האוויר המתקבלים בתחנות הניטור
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 02/2/2021

אחרי שהוציא את אפליקציית "אוויר בסביבה" ב-2019, המשרד להגנת הסביבה משיק כעת אתר אינטרנט חדש המוקדש להצגת זמן אמת של נתוני איכות האוויר המתקבלים מעשרות תחנות הניטור אוויר הפרושות ברחבי הארץ.

סרטון: אתר איכות אוויר


כתבות רלוונטיות:

  1. אפליקציה המציגה את איכות האוויר בזמן אמת, 15.12.2019
  2. לראשונה בישראל: מערכת ניטור אוויר עבור 90 סוגי מזהמים, 12.09.2019
  3. חדש: מפה דיגיטלית מציגה מידע על מפגעים סביבתיים, 20.01.2019
  4. אפליקציה חדשה לאיכות האוויר בנאות חובב, 29.01.2018
  5. למידע נוסף על דיגום וניטור איכות אוויר | infospot

נתוני זמן אמת של זיהום אוויר בישראל

האתר יפעל במתכונת הרצה במשך 3 חודשים, שבמהלכה יטופלו הערות והצעות לשיפור. הנתונים בו מוצגים בצורה ויזואלית, ידידותית וברורה ומסווגים לפי: איכות אוויר גבוהה, בינונית, נמוכה ונמוכה מאוד.

באתר החדש אפשר לערוך חיפוש לפי אזור גיאוגרפי, מזהם או תחנת ניטור ספציפיים. כמו כן, אפשר למצוא בו מפות ריכוז מזהמי אוויר בזמן אמת, נתונים על כל מזהם אוויר בנפרד בזמן אמת,  מפות נתונים מטאורולוגיים אשר יש להם השפעה על איכות האוויר, וכן מפה המציגה נקודות דיגום סביב תעשייה, תחבורה ורקע.

הנתונים יופיעו בהתאם לערכי איכות אוויר - ביחידות של מיקרוגרם למ"ק, כדי לאפשר לגולשים לערוך השוואה לתקן איכות אוויר המותר.

האתר והאפליקציה יפעלו בסנכרון מלא ויושתתו על בסיס נתונים ועיצוב זהים. יש לציין שהמידע המוצג בהם הוא גולמי, וללא בקרת נתונים - המתבצעת רק לאחר 72 שעות. נתוני המדידה לאחר בדיקה ותיקוף נמצאים בבסיס הנתונים באתר מרכז ניטור ארצי (מנ"א).

קישור לאתר איכות אוויר החדש

התייחסויות

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "שיתוף הציבור במידע סביבתי הוא הבסיס לאמון בין האזרח לבין הממשלה. פרסום מידע מקצועי, אמין ומעודכן מאפשר למשרד לפעול למניעת מפגעי זיהום אוויר ולשיפור איכות האוויר באופן ממוקד. אני מייחסת חשיבות רבה להעלאת האתר החדש, שבו מוצגים נתוני איכות האוויר בישראל בצורה נוחה וברורה, לפי סטנדרטים בין-לאומיים. אני קוראת לציבור הרחב, לגורמים המקצועיים ולכל בעלי העניין, לגלוש ולהציע לנו שיפורים".


ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר:

חברה איש קשר טלפון מייל
EnviroManager גיא פרנקל 072-3712245 envirom@infospot.co.il
איירלאב - בדיקות אוויר אהוד רועה 054-9360352 airlab@infospot.co.il
המבדקה הכימית דניאלה קורי 072-3281212 ctlab@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>