איגוד ערים שרון-כרמל רכש 5 תחנות ניטור איכות אוויר
האיגוד הודיע כי רכש את התחנות בסכום של 2.8 מיליון ₪ במטרה לשפר את מערך ניטור איכות האוויר ואת איכות החיים של 750 אלף תושבים
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 30/9/2021

איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון-כרמל הודיע כי רכש 5 תחנות ניטור איכות אוויר חדישות בסכום כולל של כ-2.8 מיליון ₪. תחנות הניטור שנרכשו יצטרפו ל-21 תחנות ניטור שכבר פרוסות ברחבי שטח האיגוד, לרבות באסדת לוויתן, תחנות הכוח אורות רבין וחגית, מפעלי נייר חדרה, כבישים מרכזיים 2, 4 ו-65 וכן מחצבות ואתרים נוספים.


כתבות רלוונטיות:

  1. תקדים: מתקן לניטור רציף על אסדת לוויתן, 12.5.2020
  2. תחנה חדשה לניטור איכות האוויר מאסדת לוויתן, 20.04.2020
  3. תוספות ושינויים בתחנות באזור אסדת לוויתן, 26.2.2020
  4. הלקח מפרשת לוויתן: צריך להקשיב לציבור ולשתף יותר01/3/2020
  5. מידע נוסף על דיגום וניטור אוויר | infospot

האיגוד מתרחב למדידת מזהמים נוספים

איגוד ערים שרון-כרמל הודיע כי התחנות שרכש הן חדישות ומתקדמות יותר בחלקן מהתחנות הקיימות וכוללות ציוד ניטור חדש עבור מזהמים גזיים מסוג: BTEX (בנזן, טולואן, אתיל בנזן וקסילן) וחלקיקים נשימים PM. אחת התחנות מיועדת במיוחד לבדיקת מזהמים מתחבורה.

התחנות החדשות כוללות גם ציוד כיול וציוד עזר נלווה, לרבות מסדים, מערכות חשמל, מיזוג אויר, מכשירי אוויר אפס וכו', וכן ציוד  מטאורולוגיה, בשל חשיבות בדיקת תנאי מזג האוויר בכדי לאתר את הכיוון ממנו מגיע האוויר בעת חשש לזיהום. 

האיגוד רכש את תחנות הניטור החדשות כחלק מתכנית מקיפה לחידוש הציוד ולמדידת מזהמים נוספים, גם מתחבורה. מיקום התחנות טרם נקבע.

האיגוד הגיע להסכם עם חברת נובל אנרג'י לנטר את אסדת לוויתן

בשנתיים האחרונות דיווחנו על תהליך שהוביל איגוד ערים שרון כרמל נגד פליטות מזהמים מאסדת לוויתן ומתחנות הכוח בחדרה, בין היתר. האיגוד תרם להפחתת המזהמים מאתרים אלה ומאתרים נוספים, הודות לשיתוף פעולה עם המשרד להגנ"ס, העלאת מודעות הציבור לזיהום וניהול ניטור מתמשך.

לפני כשנה דיווחנו כאן על הסכם בין איגוד ערים שרון-כרמל לחברת נובל אנרג'י, לפיו יוצב מתקן לניטור רציף של נתוני איכות האוויר על האסדה, ואלה יועברו לאיגוד בזמן אמת. המתקן שהוצב מנטר באופן רציף פליטות BTEX והוא הצטרף לשלוש תחנות ניטור הממוקמות על החוף ומודדות את איכות האוויר מהאסדה.

התייחסויות

יו"ר איגוד ערים שרון-כרמל, אסיף איזק: "האיגוד מנטר 24/07 , 365 ימים בשנה, בים, באוויר וביבשה על מנת להוביל לשמירה מקסימלית על איכות הסביבה ושיפור מתמיד באיכות חיי התושבים".


ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר:

חברה איש קשר טלפון מייל
EnviroManager גיא פרנקל 072-3712245 envirom@infospot.co.il
איירלאב - בדיקות אוויר אהוד רועה 054-9360352 airlab@infospot.co.il
המבדקה הכימית דניאלה קורי 072-3281212 ctlab@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>