עיריית חיפה מזמנת את חברת תש"ן לשימוע להגבלת רישיון העסק
תלונות תושבים על מפגעי ריח מחוות מכלי הדלק בקריית חיים, ושימוע של המשרד להגנ"ס ובו נמצא הפרה של היתר הרעלים ורישיון העסק, הובילו לצעד של עיריית חיפה
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 01/12/2020

עיריית חיפה הודיעה על זימון החברה הממשלתית תש"ן לשימוע לבחינת ביטול וצמצום רישיון העסק של חוות מכלי הדלק ליד קריית חיים.

השימוע ייערך בעקבות ממצאי שימוע קודם שערך המשרד להגנ"ס לחברה, במסגרתו התברר כי היא הפרה את תנאי היתר הרעלים ורישיון העסק שלה וגרמה למפגעים סביבתיים רבים, ובייחוד למפגעי ריח שהובילו לתלונות רבות מצד תושבים.

תוצאות השימוע הובילו את המשרד להגנ"ס להורות על ריקון והשבתה של 5 מיכלי דלק לא תקינים והוספת תנאים חדשים להיתר הרעלים של תש"ן.

כל זאת כאשר ברקע מתקיימת פעילות של ועדת מנכ"לים של משרדי ממשלה שאמורה לגבש תוכנית אסטרטגית לפיתוח וקידום מפרץ חיפה ועתיד התעשייה הכבדה באזור, אשר אמורה להציג את מסקנותיה בעוד כ-60 ימים.


כתבות רלוונטיות:

  1. עיריית חיפה: רישיון העסק של תש"ן יוגבל ל- 3 חודשים, 07.09.2020
  2. תנאים תקדימיים בהיתר הרעלים של תש"ן31/8/2020
  3. שימוע והתראה למנהלי החברה הממשלתית תש"ן18/8/2020
  4. הממשלה תקים ועדת מנכ"לים שתעסוק בעתיד מפרץ חיפה, 11/08/2020
  5. מידע נוסף על זיהום אוויר במפרץ חיפה | infospot

היתר זמני ל- 6 חודשים, במקום 10 שנים

לפי הודעת עיריית חיפה, בזימון לשימוע מובהר כי השימוע עלול להוביל לביטול רישיון העסק שרשות הרישוי הייתה אמורה להנפיק לחוות המכלים לתקופה של 10 שנים נוספות. תחת זאת, ייתכן כי יינתן לחברה היתר זמני לתקופה של 6 חודשים בלבד, אך הוא יהיה מצומצם ולא יאפשר להחזיר את המיכלים שהושבתו לפעילות.

גם היתר זמני זה צפוי להינתן רק בתנאי שהחברה תעמוד בכל הדרישות שהעירייה הציבה לה לאחרונה, ביניהן, להגיש לה תכנית עבודה לכלל המיכלים המתייחסת לבדיקות התקינות שלהם, להעביר לה את כל ממצאי הבדיקות והסקרים שביצעה החברה, לקיים שיתוף פעולה מלא איתה ולאפשר הכנסת מומחים מטעמה לשטח החווה לצורך עריכת בדיקות נדרשות.

בשימוע ישתתפו גם נציגי המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים חיפה לאיכות הסביבה.

נכון לעכשיו, 5 מיכלי הדלק המדוברים עדיין מושבתים ועדיין לא ידוע אם יורשו לבסוף לחזור לפעילות. בתוך כך, המשרד להגנ"ס הורה לחברה לצבוע את המיכלים בצבע מחזיר קרינה ולהשלים איטום ציוד בגגותיהם, זאת במסגרת התנאים החדשים שהוסיף להיתר הרעלים שלה.

התייחסויות

מתש"ן נמסר בתגובה: "תש"ן הינה חברה חיונית למשק האנרגיה בישראל ולתפקודו הרציף.

החברה מקצועית, בטוחה ומשקיעה משאבים רבים ואמצעים חדישים במתקניה, תוך עמידה בכל תקני הבטיחות מהמחמירים ביותר בעולם. תש"ן מבוקרת ומפוקחת על ידי כלל הגורמים הרלוונטיים ומיישמת את הנחיותיהם באופן מלא.

ניכר כי הודעתה של עיריית חיפה פופוליסטית וריקה מתוכן, וכי תכליתו של מהלך זה הוא שיפור תדמיתה הקורסת של עיריית חיפה בעיני התושבים.

אנו שבים ומדגישים - להתמקד בפתרונות, בקבלת החלטות ולא בכותרות".


עורכי דין בתחום המשפט הסביבתי:

חברה איש קשר טלפון מייל
קובי בר-לב עורכי דין קובי בר-לב 072-3712012 KB@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>