נסטלה תשקיע 2 מיליארד פרנק במעבר לאריזות פלסטיק ממוחזרות
החברה גם מקימה קרן השקעות בהיקף 250 מיליון פרנק שוויצרי לחדשנות בתחום האריזות ותשקיע בחברות הזנק המתמקדות בתחומים אלה
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 26/1/2020

חברת נסטלה העולמית (אסם-נסטלה בישראל) מדווחת כי תשקיע עד 2 מיליארד פרנק שוויצרי במעבר משימוש באריזות פלסטיק רגילות לאריזות פלסטיק ממוחזרות ובהאצת הפיתוח של חומרי אריזה חדשניים השומרים על הקיימות.

לדברי החברה, בעקבות התחייבותה לעבור עד 2025 לשימוש בחומרים הניתנים למחזור או לשימוש חוזר בכל אריזות מוצריה, תצמצם החברה לאורך התקופה הזאת בשליש את השימוש בפלסטיק חדש. במקביל, תשתף החברה פעולה עם גורמים נוספים לקידום כלכלה מעגלית, לניקוי פסולת פלסטיק מאוקיאנוסים, אגמים ונהרות.

התחייבה לרכוש עד 2 מיליון טון פלסטיק ממוחזר

מאחר וקשה למחזר את רוב סוגי הפלסטיק לצורך שימוש חוזר לאריזת מזון, נוצרת מגבלת אספקה של פלסטיק ממוחזר המתאים לאריזת מזון. על מנת ליצור שוק חדש בתחום הזה, מתחייבת נסטלה לרכוש עד 2 מיליון טון של פלסטיק ממוחזר באיכות גבוהה הנדרשת לאריזת מזון, ומקצה יותר מ- 1.5 מיליארד פרנק לתשלום נוסף עבור החומרים האלה – מעבר למחיר שהיה נדרש עבור פלסטיק חדש ובלתי ממוחזר – מעתה ועד 2025. נסטלה תפעל לייעול תהליכי התפעול שלה, על מנת לקזז את ההוצאה הנוספת ולשמור על רמות הרווח שלה ללא שינוי.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. דיבורים על אחריות תאגידית ומיחזור אינם מספיקים, 10.12.2019
  2. הורידו את עטיפת האלומיניום מהקרמבו – כיצד הגיבו הצרכנים? 14.11.2019
  3. אסם מציגה יעד שאפתני: אפס הטמנה עד סוף 2020, 16.09.2019
  4. האם צרכנים יעדיפו לשתות בירה ידידותית לסביבה? 31.10.2019

קרן השקעות לאריזות ממוחזרות

בנוסף למציאת פתרונות אריזה, תשיק החברה קרן השקעות בהיקף של 250 מיליון פרנק שתשקיע בחברות הזנק המתמקדות בתחומים האלה עם דגש על אריזות ממוחזרות.

שתי היוזמות החדשות האלה נוספות על מאמציה המתמשכים של נסטלה במחקר, המיקור והייצור, המיועדים להפוך את אריזותיה לכאלה הניתנות למחזור או לשימוש חוזר ותורמות למטרתה להשיג אפס פליטות גזי חממה עד 2050. כחלק ממחויבותה לשיפור הקיימות בתחומי האריזה, לצד מחויבותה לשקיפות תמשיך החברה לגבש יוזמות נוספות ותספק עדכונים קבועים אודות ההתקדמות בתחום.

התייחסויות

מנכ"ל נסטלה, מארק שניידר: "פלסטיק – מכל סוג שהוא – אינו אמור לסיים את חייו במזבלה או כפסולת. הפיכת פלסטיק ממוחזר לחומר בטוח לשימוש באריזת מזון מהווה אתגר עצום לתעשייה שלנו. זו הסיבה שבגללה נוסף על מזעור השימוש בפלסטיק ואיסוף הפסולת, אנו רוצים ליצור לולאה סגורה ולהפוך יותר פלסטיק לחומר ניתן למחזור אינסופי. אנו נוקטים בצעדים נועזים על מנת ליצור שוק רחב יותר של פלסטיק ממוחזר בדרגת איכות המתאימה לאריזת מזון, ולהגביר את החדשנות בענף האריזה. אנו מקדמים בברכה אחרים המבקשים להצטרף אלינו למסע זה".

מנכ"ל אסם נסטלה, אבי בן אסאייג: "אסם פועלת גם היא ברוח החזון של נסטלה העולמית והציבה לעצמה יעדים שאפתניים לשמירה על הסביבה וצמצום ההשפעה הסביבתית. התחייבנו להוביל מהלך במסגרתו אסם נסטלה תשתמש רק באריזות הניתנות למיחזור או לשימוש חוזר.

החל ב-2020 67% מאריזות החברה יהיו ניתנות למחזור מלא וב-2025 יהיו כל אריזותיה עשויות מחומרים הניתנים למחזור. כמו כן, עד יוני 2020 תפסיק אסם את השימוש במוצרים חד פעמיים בכל מתקני החברה ותייצר אפס פסולת להטמנה בכל אתריה השונים.

בנוסף, במסגרת המאמצים לאיתור והשקעה בטכנולוגיות אריזה חדשניות, אסם ונסטלה יסקרו את הטכנולוגיות המעניינות המפותחות בישראל הן על ידי חברות הזנק והן על ידי גופי מחקר אחרים."