אסם מצמצמת ומייעלת את אריזות הפלסטיק
החברה הסירה את עטיפות הצלופן מאריזות הפודינג והג'לי ועברה למגשיות שקופות בלבד במוצריה כדי להקל על המיחזור שלהן
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 17/9/2020

חברת המזון אסם (בבעלות נסטלה העולמית) מעדכנת על מספר צעדים סביבתיים שנקטה להפחתת השימוש בפלסטיק והעלאת שיעור המיחזור של מוצריה. החברה הסירה את עטיפות הצלופן מאריזות הפודינג והג'לי, צעד שתרם להפחתה של מעל 12 טון פלסטיק בשנה. בנוסף החברה עברה להשתמש במגשיות פלסטיק שקופות כדי להקל על המיחזור שלהן.


כתבות רלוונטיות:

  1. נסטלה תשקיע 2 מיליארד פרנק במעבר לפלסטיק ממוחזר, 26/01/2020
  2. דיבורים על אחריות תאגידית ומיחזור אינם מספיקים, 10.12.2019
  3. הורידו את עטיפת האלומיניום מהקרמבו – כיצד הגיבו הצרכנים? 14.11.2019
  4. אסם מציגה יעד שאפתני: אפס הטמנה עד סוף 2020, 16.09.2019
  5. מידע נוסף על פסולת אריזות | infospot

מגשיות פלסטיק שקופות מקלות על המיחזור

אסם-נסטלה ישראל, מחברות המזון הגדולות בארץ, משתמשת מדי שנה בכ-5 מיליון מגשיות פלסטיק במוצרים שונים, ביניהם עוגיות, עוגות וקרקרים.  עד לאחרונה המגשיות היו מפלסטיק בצבע כהה, דבר שהקשה על זיהוי סוג הפלסטיק במכונות שממיינות פסולת מעורבת לסוגים שונים לטובת מיחזור. בנוסף, יש ביקוש גבוה יותר  לפלסטיק שקוף שניתן למחזר למוצרים בכל הצבעים, בזכות זה מקווים בחברה שיותר מגשיות ימוחזרו.

אפס הטמנה ב-2020, כל המוצרים ברי מיחזור ב-2025

המהלכים שנוקטת אסם הם חלק מתוכנית רב שנתית של החברה הנגזרת מיעדיה של חברת נסטלה העולמית, להפחתת ההשפעה הסביבתית של החברה. במסגרת התוכנית, אסם נסטלה הציגה יעדים שאפתניים, בינהם: אפס הטמנת פסולת באתרי הייצור של החברה כבר בשנת 2020, חיסכון בצריכת המים באמצעות טיפול בשפכים ברמת המפעלים, וצמצום הפליטות ממפעלי החברה באמצעות מעבר לגז טבעי ושינויים בצי הרכב.

כמו כן, מתחייבת החברה שעד סוף השנה (2020) 70% מאריזות המוצרים שלה יהיו ברות מיחזור או מתאימות לשימוש חוזר (לעומת 67% כיום) ושעד שנת 2025 יענו על ההגדרה הזאת 100% מאריזות מוצרי החברה. בתוך כך, בחודשים האחרונים החל להופיע סימון סמלי פחי מחזור כתומים על אריזות המוצרים כחלק משיתוף פעולה של החברה עם תאגיד תמיר.

לפני כמה ימים, במסגרת מסיבת עיתונאים וירטואלית, חברת נסטלה העולמית הכריזה על נקיטת יוזמות נוספות שיבטיחו את עמידתה ביעד, ביניהן השקעה של 30 מיליון דולר (מתוך קרן של 250 מיליון פרנק שוויצרי שנפתחה למטרת השקעות בחברות הזנק העוסקות בתחומי הסביבה) בקרן ההשקעות הפרטיות Closed Loop Leadership Fund המתמחה בכלכלה מעגלית ומובילה את המעבר לשימוש בפלסטיק ממוחזר באיכות המתאימה לאריזות מזון. לפי נסטלה, ההשקעה תתרום לפיתוח מערכת מיחזור פלסטיק בת קיימא שתסייע לצמצם בשליש את השימוש בפלסטיק חדש בשנים הקרובות עד 2025.

זאת ועוד, נסטלה העולמית הכריזה כי עד שנת 2025 תרכוש עד 2 מיליון טונות פלסטיק ממוחזר באיכות גבוהה הנדרשת לאריזת מזון ותקצה לשם כך יותר מ-1.5 מיליארד פרנק שוויצרי. הסיבה לכך שהיא מוכנה להתחייב על רכישה גדולה מראש היא תקוותה ליצור שוק חדש בתחום הזה, שכן כיום יש מגבלת אספקה של פלסטיק ממוחזר המתאים לאריזות מזון, זאת מאחר שקשה למחזרו.

יוזמות אלה של נסטלה העולמית מצטרפות לשורת צעדים שהיא נקטה בהם לטובת הסביבה, ביניהם הקמת מכון ייחודי בשווייץ לפיתוח חומרי אריזה ידידותיים לסביבה וכן צמצום פליטת גזי חממה במרכזי ההפצה שלה. לצד זאת, החברה הכריזה על כוונותיה לפתח מזון ומשקאות צמחיים המאופיינים בטביעת רגל סביבתית נמוכה יותר, הכריזה על פרס כספי למי שיציע פתרונות חדשניים בתחומים כמו מערכות חלופיות להובלת מזון ופתרונות חלוציים בתחומים של פסולת פלסטיק, ועוד.

מנהל פיתוח אריזות באסם-נסטלה ישראל, עמית רון, התייחס ליעדים הסביבתיים של החברות ואמר כי השפעה חיובית על איכות הסביבה היא יעד עולמי של נסטלה ומשימה לאומית של אסם, למען עתיד ילדינו ולמען כדור הארץ.

אבי בן אסאייג, מנכ"ל קבוצת 'אסם-נסטלה' התייחס ליישום היעדים בישראל ואמר: "אנחנו ממשיכים בנחישות ביישום תוכנית הקיימות, גם בימים מאתגרים אלה של קורונה ונגיע ליעד של אפס הטמנת פסולת כבר בשנת 2020, חיסכון בצריכת המים, וצמצום הפליטות ממפעלי החברה."


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
דוד נחום שחר נחום 072-3718648 davidn@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>