מוסדות החינוך בת"א עוברים לכלים רב פעמיים
ילדי הצהרונים בבתי הספר יצוידו בערכת כלים רב פעמית אישית לארוחת הצהריים ובגנים יותקנו מדיחי כלים
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 29/10/2019

המגמה העולמית היוצאת נגד שימוש בכלים חד פעמיים מפלסטיק המזהמים את הסביבה סוחפת אחריה גם גופים בארץ שעוברים לשימוש בכלים רב פעמיים. עיריית תל אביב החליטה לעבור לשימוש בכלים רב פעמיים במוסדות החינוך בעיר. אגב, עיריית תל אביב אינה הראשונה להוציא את הכלים החד פעמיים מהגנים, בכפר סבא ורעננה עברו לכלים רב פעמיים במוסדות החינוך כבר לפני כשנתיים.

במסגרת המהלך ירכוש מינהל החינוך בתל אביב עבור ילדי הצהרונים בבתי הספר בכיתות א'-ג' ערכה אישית של כלים רב פעמיים לארוחת הצהריים שיחולקו עד סוף 2019. כמו כן, יצורף מארז רב פעמי לאריזת הכלים המלוכלכים ולרחיצתם בבית.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. מועצה אזורית רמת הנגב מפסיקה את השימוש בחד פעמי, 7.10.2019
  2. משרד האוצר שוקל להטיל מס על כלים חד פעמיים, 5.09.2019
  3. אילת, הרצליה וראשל"צ יאסרו שימוש בפלסטיק חד פעמי, 6.06.2019
  4. האיחוד האירופי אישר את דירקטיבת הפלסטיק החד פעמי, 25.06.2019
  5. מידע נוסף על פסולת עירונית ביתית | infospot

מדיחי כלים יותקנו בגנים

גם גני הילדים יצוידו בכלים רב פעמיים, כאשר בשלב ראשון יותקנו בעשרות גנים מדיחי כלים,  על מנת לסייע לאנשי הצוות ולהקל על עבודת השטיפה. בהמשך יותקנו מדיחי כלים ביתר הגנים, מתוך כוונה להשלים את המהלך בכל כיתות הגן בהן מוגשת ארוחת צהריים.

מדובר בכ-20,000 ילדי צהרונים בגנים ובבתי הספר בת"א המוזנים בארוחת צהריים. במקביל תחל הערכות לשינוע המזון החם בכלי נירוסטה בשנת הלימודים הבאה.

התייחסויות

סגנית ראש עיריית תל אביב, ציפי ברנד: "מדובר במהלך עירוני מורכב שערך מספר חודשים ודרש תיאום בין גורמים רבים כולל מינהל חינוך ושירותי הבריאות, על מנת לספק מענה בריא ובטוח לילדי העיר, ללא פגיעה בכוח האדם שבצהרונים. מלבד הערך  הסביבתי של המהלך, יש להחלטה בעיקר ערך חינוכי: הילדים שלנו דואגים לעתיד העולם שאליו הם גדלים. זהו עוד נדבך ברתימת מערכת החינוך, ילדי ותושבי העיר לחינוך סביבתי, מתוך אמונה כי הילדים הם סוכני שינוי לקידום ועידוד עשייה העירונית לקידום ערכי קיימות, שיתוף קהילה ובריאות".

מנהלת מינהל החינוך שירלי רימון: "מהלך זה מצטרף לשורה של תהליכים עירוניים המקדמים חשיבה על קיימות. במערכת החינוך העירונית לומדים הילדים על איכות הסביבה ואקולוגיה ומובילים פרויקטים דרך הסיירות הירוקות של התלמידים ועוד. המדיום הוא המסר: בזה מתחיל החינוך".


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה יניב דמרי 072-3712247 Negev@infospot.co.il
דוד נחום שחר נחום 072-3718648 davidn@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>