המשרד להגנ"ס: איסוף פסולת אלקטרונית מבית הלקוח ממשיך
גם בתקופה זו קיימת אפשרות למסור מכשירי חשמל ישנים תמורת החדשים, תוך שמירה על הוראות משרד הבריאות. ומה עושים עם הסוללות המשומשות?
  • מאת: מערכת Infospot
  • פורסם בתאריך: 01/4/2020

בתקופה זו נערכות ההכנות לחג הפסח, ורבים מבקשים לרכוש מוצרי אלקטרוניקה חדשים ולהיפטר מהמכשירים הישנים. המשרד להגנ"ס מזכיר כי גם בימים אלו, בהם אנו מתמודדים עם משבר הקורונה, ניתן למסור למובילים מכשירי חשמל ישנים תמורת החדשים בעת ההובלה, ללא עלות. זאת תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות.

על פי החוק, עסק שקניתם ממנו מוצר חשמלי או אלקטרוני חייב להציע לכם פינוי ללא תשלום של המכשיר הישן מביתכם. זאת בתנאי שהמכשיר הישן הוא בכמות או במשקל הדומים למוצר שקניתם. הדבר נכון גם לגבי אתרי אינטרנט בעסקאות מכר מרחוק.


כתבות רלוונטיות:

  1. נמשכת ההפחתה בזיהום האוויר מתחבורה בשל הקורונה, 30/3/2020
  2. דוח של משרד הביטחון על שימוש במסיכות פנים נגד נגיף הקורונה, 16/3/2020
  3. הנחיות חיטוי נגד קורונה לבתי עסק ורשויות מקומיות, 25/3/2020
  4. מידע נוסף על התמודדות עם משבר הקורונה | מערכת infospot

בקניית מכשיר חשמלי חדש, באחריות המשווקים ו/או המובילים לוודא כי ניתן לבצע הובלה לבית הלקוח מבלי להפר את הוראות משרד הבריאות. המשווקים הונחו לצמצם ככל האפשר הובלת מוצרים שונים ללקוחות המוגדרים בסיכון או שנמצאים בבידוד, לכן יש לוודא מראש כי קיימת אפשרות להובלה.

מה עושים עם הסוללות המשומשות?

חלק גדול מנקודות האיסוף לסוללות משומשות סגורות או לא זמינות בשל משבר הקורונה, לכן המשרד להגנ"ס ממליץ לשמור אותן עד החזרה לשגרה ובתום תקופת החירום, להניח את הפסולת החשמלית והסוללות המשומשות בנקודות האיסוף הרגילות, משם הם ייאספו על ידי תאגידי המיחזור המורשים שידאגו להעבירם לטיפול סביבתי נאות.