אכיפה נגד אתר פיראטי לפסולת בניין באשקלון
המשטרה הירוקה עיכבה לחקירה שלושה חשודים בהשלכת פסולת בניין באופן פיראטי באשקלון והחרימה כלי רכב. לאחד החשודים יש עבר סביבתי
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 12/7/2021

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה בשיתוף ממשלת ישראל ערכה מבצע אכיפה נגד שלושה חשודים בשל השלכת פסולת בניין בתחנה פיראטית באשקלון.

האכיפה התרחשה לאחר מספר שבועות של פעילות סמויה שבהם נאסף חומר וראיות. במסגרת פעילות האכיפה הוחרמו 2 משאיות ושופל ששימשו לביצוע העבירות ונפתח תיק חקירה נגד שלושה חשודים, שעוכבו ונחקרו באזהרה. החקירה הובילה להפסקת הפעילות באתר.

ככל הנראה, האתר שימש תחנה פיראטית לפסולת בניין במשך מספר חודשים. בעקבות השלכת הפסולת, חלק מפסולת הבניין יצאה לרשות הרבים בשטח פתוח.

המשרד להגנ"ס מתכוון לדרוש במסגרת ההליך המשפטי את החזרת המצב בשטח לקדמותו. יצחק בן דוד, סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה במשרד להגנ"ס, אמר כי "המשטרה הירוקה פעלה לעצירה של המפגע החמור, ופתחה תיק חקירה מול העבריינים הסביבתיים. המשרד ימשיך להילחם בהשלכות פסולת לא חוקיות, שמזהמות את הסביבה ומסכנות את הציבור".


כתבות רלוונטיות:

  1. המשטרה הירוקה פשטה על אתרי פסולת, 29.6.2021
  2. הפעלת אתר פסולת לא חוקי בחדרה, 07.4.2021
  3. פשיטה על אתר פסולת פיראטי מול גן לאומי, 21.3.2021
  4. נתפסו על חם משליכים פגרים בשטח פתוח, 24.3.2021
  5. מידע נוסף בנושא פסולת בניין | infospot

פשיטה על אתרי פסולת פיראטיים בצפון

לפני כשבועיים דיווחנו כי המשטרה הירוקה פשטה על 3 אתרי פסולת פיראטיים באזור הישוב עין מאהל (ליד נצרת) בצפון לאחר פעילות סמויה שכללה איסוף ממצאים. הפסולת שהושלכה הייתה מגוונת וכללה פסולת גושית, פסולת בנייןפסולת תעשייתית ופסדים.

כוחות האכיפה בשטח עיכבו 2 חשודים ותפסו 4 משאיות ושופל שאיתם תועדו החשודים מבצעים את העבירות הסביבתיות. הכלים הוחרמו והועברו לחניון ייעודי, והחשודים עוכבו ונלקחו לחקירה במשרדי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה.

המשרד להגנ"ס והמשטרה יקימו 'משמר אזרחי סביבתי'

לאחרונה דיווחנו כאן על כוונת המשרד להגנ"ס ומשטרת ישראל להדק את שיתוף הפעולה ביניהם ולהקים משמר אזרחי סביבתי בתקציב של 4.5 מיליון ש"ח. המשמר יתמקד בפיקוח ואכיפה של עבירות השלכת פסולת באופן פיראטי ויינתן במסגרתו דגש מיוחד להשלכת פסולת בניין. הוא יוקם בחודשים הקרובים ויורכב ממתנדבים שיתגברו את כוחות המשטרה הירוקה ומשטרת ישראל בשטח. בשנתיים הראשונות המשמר יהיה בתקופת הרצה, ולאחר מכן, בהתאם להצלחתו, יורחב למקומות נוספים.


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>