פרופ' נגה קרונפלד-שור היא המדענית הראשית החדשה של המשרד להגנ"ס
מחקריה הבולטים עוסקים בפיזיולוגיה סביבתית ובהשפעת ההתחממות הגלובלית וזיהום אור על המגוון הביולוגי ועל בריאות האדם והסביבה. כמדענית ראשית היא תייעץ לדרג המקצועי במשרד ותסייע בקבלת החלטות
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 19/1/2021

שנתיים לאחר פרישת המדענית הראשית הקודמת במשרד להגנת הסביבה, ד"ר סיניה נתניהו, מקבל כעת המשרד לשורותיו מדענית ראשית חדשה: פרופ' נגה קרונפלד-שור מאוניברסיטת תל אביב.

פרופ' קרונפלד-שור, אשר בין השאר ערכה מחקרים בתחום ההתחממות הגלובלית וזיהומים סביבתיים, צפויה לייעץ לדרג המקצועי במשרד להגנ"ס בהתאם לנעשה במדינות מובילות בעולם, לסייע בקבלת החלטות מבוססות מדע, להציע פתרונות מדעיים וטכנולוגיים ועוד.


כתבות רלוונטיות:

  1. דרוש מדען ראשי למשרד להגנת הסביבה, 30.6.2020
  2. באיזה תחומים המשרד משקיע את כספי המחקר המדעי?18.3.2020
  3. המדענית הראשית במשרד להגנ"ס פורשת מתפקידה20.8.2018
  4. לאחר שהופסק המחקר האפידמיולוגי בחיפה: 12 מחקרים חדשים16.3.2017
  5. שינויים מבניים במשרד להגנ"ס ומינויים חדשים בתחום 19.3.2018

החיפוש השתלם: גויסה מדענית ראשית חדשה

ביוני האחרון דיווחנו כאן כי המשרד להגנ"ס הקים ועדה המונה 5 חברים לאיתור מועמדים ראויים עבור תפקיד המדענית הראשית של המשרד.

המדען/ית הראשי/ת נדרשת לתואר דוקטור באחד מהתחומים הבאים: מדעי הטבע, מדעי החיים, מדעים מדויקים, מקצועות ההנדסה, לימודי הסביבה, גיאוגרפיה או כלכלה סביבתית, וכן נדרש לניסיון של 6 שנים לפחות במחקר.

המדענית שנבחרה, פרופ' נגה קרונפלד-שור, היא בעלת תואר ראשון בביולוגיה, תארים שניים בזואולוגיה וניהול ודוקטורט בזואולוגיה מהפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל-אביב. כיום היא חברת הסגל הבכיר של אוניברסיטת תל אביב ופרופסור מן המניין בבית הספר לזואולוגיה.

לפי המשרד להגנ"ס, פרופ' קרונפלד-שור היא בעלת שם עולמי ומחקריה עוסקים בהשפעת הסביבה על האדם ובעלי החיים, ובכלל זה היא חקרה על ההתחממות הגלובלית, זיהומים סביבתיים, שמירה על מגוון ביולוגי ועוד.

המדענית הראשית נחשבת לאשת סגל בכירה במשרד להגנת הסביבה, השותפה לתהליך קבלת ההחלטות והצעה של פתרונות מדעיים. תחומי האחריות של המדענית הראשית הם, בין היתר, ייעוץ להנהלת המשרד להגנ"ס בנושאים מדעיים וטכנולוגיים, גיבוש ויישום מדיניות המחקר של המשרד, הובלת מחקר מדעי בתחום הסביבתי תוך התאמה למדיניות ה-OECD, להסכמים בין לאומיים ולאמנות שונות.

המדענית הראשית מנהלת כשישה עובדים ואחראית על ריכוז פעילויות מימון מחקרים, ייזום ופיתוח קשרים בינלאומיים ולאומיים חדשים בתחומי מחקר וייצוג המשרד בארגונים ופורומים מדעיים בארץ ובעולם.

התייחסויות

השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל: "אני מברכת את פרופ' נגה קרונפלד-שור על מינויה ומאחלת לה הצלחה רבה בתפקיד. פרופ' קרונפלד-שור היא אחת מנשות הסביבה המקצועיות והמנוסות ביותר שיש כיום במדינת ישראל, ומינויה יסייע לנו לקדם את הנושאים החשובים שבליבת עבודתו של המשרד. אני מודה לד"ר אורנה מצנר על עבודתה המשמעותית בשנתיים האחרונות, ומשוכנעת שתמשיך לקדם את תחום המחקר במשרד להגנת הסביבה".

המדענית הראשית של המשרד להגנת הסביבה פרופ' נגה קרונפלד-שור: "אני שמחה לקבל על עצמי את תפקיד המדענית הראשית במשרד להגנת הסביבה, המשלב בין שני תחומים שחשובים לי מאוד – מדע וסביבה.  הגנה על הסביבה היא אחד האתגרים הגדולים והחשובים ביותר העומדים בפנינו היום, והבריאות ואיכות החיים של כולנו ושל הדורות הבאים תלויות בהצלחתנו לשמור על הסביבה בישראל".

---

מסמכים רלוונטיים:

  1. דו"ח פעילות 2019