חילופי תפקידים במשרד להגנ"ס ובארגונים הסביבתיים
גיא סמט חוזר לתפקידו הקודם כסמנכ"ל שלטון מקומי, מנכ"ליות חדשות במרכז השל, ומנכ"ל לשעבר במשרד להגנ"ס מונה למנכ"ל משרד הכלכלה
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 24/6/2020

לפני שבועיים דיווחנו כי דוד יהלומי יחליף את גיא סמט בתפקיד מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה וכעת אנו מדווחים כי סמט חוזר לתפקידו הקודם כסמנכ"ל שלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה.

כמו כן, אנו מדווחים על מנכ"ליות חדשות בארגון הסביבתי – מרכז השל. בנוסף אנו מעדכנים שדוד לפלר, ששימש כמנכ"ל המשרד להגנת הסביבה במשך שנתיים, עד אוגוסט 2015, מונה למנכ"ל משרד הכלכלה, תחת השר עמיר פרץ.


כתבות רלוונטיות:

  1. דוד יהלומי מונה למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, 10.06.2020
  2. גמליאל מחליפה את אלקין: אילו שינויים צפויים? 20.05.2020
  3. גיא סמט מונה למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, 31.12.2018
  4. מנכ"לים חדשים בארגונים הסביבתיים, 24.01.2016

דוד לפלר, מנכ"ל משרד הכלכלה

דוד לפלר שכיהן כמנכ"ל המשרד להגנת הסביבה מאוגוסט 2013 ועד אוגוסט 2015, תחת השר להגנת הסביבה באותה תקופה – עמיר פרץ, מונה כעת למנכ"ל משרד הכלכלה, גם כן תחת השר עמיר פרץ. בשנים האחרונות שימש לפלר כיו"ר הועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז דרום.

לפלר, בעל תואר MA במינהל עסקים ומדעי המדינה, שימש בעבר גם כמנכ"ל שירות התעסוקה, מנכ"ל משרד המדע, התרבות והספורט.

גיא סמט חוזר לתפקיד סמנכ"ל שלטון מקומי

לאחר מינויו של דוד יהלומי למנכ"ל המשרד להגנ"ס, גיא סמט ששימש בשנה וחצי האחרונות כמנכ"ל המשרד, חוזר לתפקידו הקודם – סמנכ"ל שלטון מקומי, שאחראי בנוסף על הקשר עם הרשויות המקומיות גם על תחום הפסולת והמיחזור ברמה הלאומית.

גיא שימש בעבר כסמנכ"ל שלטון מקומי לתקופה של כשנתיים וחצי, עד מינויו למנכ"ל בינואר 2019. בתקופתו כסמנכ"ל שלטון מקומי, הוביל גיא את הכנתה של אסטרטגיה חדשה לפסולת העירונית המבוססת על מיון של 100% מהפסולת לצורך חילוץ חומרים ברי מיחזור, והשבה לאנרגיה של שאריות הפסולת שאינן ניתנות למיחזור. כעת סמט חוזר ליישום האסטרטגיה הזו, אך תחת מנכ"ל ושרה חדשים.

חילופי מנכ"ל במרכז השל

רוני ארז ותמרה שרון רוס מונו לתפקיד מנכ"ליות-משותפות של מרכז השל לאחר מספר שנים של עבודה בארגון. הן יחליפו את ויקטור וייס, המנכ"ל בארבע השנים האחרונות.

מרכז השל נוסד בשנת 1998 כדי לפתח חזון חלופי - חברתי, סביבתי, כלכלי ותרבותי - לעתידה של ישראל, חזון של קיימות. הארגון מפתח מנהיגות ועובד עם מקבלי החלטות כדי לתת ידע וכלים על מנת לשגשג במאה ה-21.

רוני ארז, המנכ"לית-משותפת הנכנסת, שירתה בגל"צ, השלימה תואר שני בימודי סביבה, חברה ופיתוח באוניברסיטת קיימברידג', ועבדה כיועצת סביבתית בחברה בינלאומית בלונדון. לאחר חזרתה לארץ הובילה את מחלקת הקיימות בעיריית חולון וב-2017 הצטרפה למרכז השל כמנהלת פיתוח בתחום הקיימות המקומית.

תמרה שרון רוס, המנכ"לית-משותפת הנכנסת, למדה כלכלה ופסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב וסיימה תואר שני בכלכלה באוניברסיטת ג'ונס הופקינס בוושינגטון. לאחר כעשור בארצות הברית שבה לארץ ובארבע השנים האחרונות שימשה בתפקידים שונים במרכז השל בינהם גיוס משאבים, שיווק, מנהלת כספים ומנהלת-שותפה בצוות הניהול של הארגון.

ויקטור וייס, המנכ"ל היוצא, כיהן כארבע שנים, החל מ-2016, שבמהלכן פיתח נושאים רבים. בתקופת כהונתו יזם המרכז את הקמת תנועת האקלים הישראלית ולקח חלק באיחוד התנועה הסביבתית ובייזום פורום המנכ"לים של התנועה הסביבתית ועוד.


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>