לראשונה: חממה לסטארט-אפים בתחום הכלכלה המעגלית
GreeUp City, שיתוף פעולה בין חברת Sarona Partners, עיריית כפר סבא והחברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, היא תוכנית האצה ראשונה בארץ בתחום של כלכלה מעגלית. למחזור הראשון של התוכנית יתקבלו בין 5 ל-8 סטארט-אפים בשלבים שונים
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 17/11/2019

חברת Sarona Partners בשיתוף עם עיריית כפר סבא והחברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא משיקות את GreenUp City – חממה לסטארט-אפים המקדמים כלכלה מעגלית בתחומים כמו: מיחזור, קיימות עירונית, בנייה ירוקה, אנרגיה, תחבורה חכמה, פתרונות מים וטיפול במי שפכים, חקלאות עירונית, ניהול פסולת ועוד.

למחזור הראשון של התוכנית יתקבלו בין 5 ל-8 סטארט-אפים בשלבים שונים, ובתנאי שיעסקו באחד מהנושאים של הכלכלה המעגלית. כל מחזור יארך 5 חודשים, כאשר החודשיים האחרונים יוקדשו לפיילוט פעיל תוך שימוש בתשתיות של העיר כפר סבא או בתשתיות של השותפים האמריקאים.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. הצלחה לפיילוט סימביוזה תעשייתית, 24.09.2019
  2. מחקר: עסקים קטנים ובינוניים יכולים להרוויח ממסחר בפסולת, 14.03.2019
  3. פסולת תעשייתית: 4 גופים זכו במענק להקמת פלטפורמת מסחר, 11.03.2019
  4. משרד הכלכלה ישקיע חצי מיליארד ₪ בקידום כלכלה מעגלית, 26.06.2018
  5. מידע נוסף על פסולת עירונית | infospot

מודל חדשני באוריינטציה עסקית

לדברי מנכ"ל החברה הכלכלית כפר סבא, אלעד קנדל, לראשונה בישראל רשות עירונית, קרן וקבוצת השקעות משלבים ידיים ויוצרים מודל חדשני, באוריינטציה עסקית, כדי להביא לעליית מדרגה משמעותית בתחום של הכלכלה המעגלית. קנדל מוסיף, כי Sarona Partners מביאה את הידע העסקי והניסיון בהזנקת סטארט-אפים, ואילו החברה הכלכלית תעמיד לרשות הסטארט אפים את הניסיון והידע בהטמעת פרויקטים טכנולוגיים שונים ותשמש כגשר בין העולם העסקי לעירוני. 

מנטורים וקשרים בינלאומיים

GreenUp City מצטרפת לשתי חממות אחרות של Sarona Partners, המסייעות לסטארט-אפים וחברות הייטק בשלבים שונים, מוסיף אילן בוז'נה, מנהל GreenUp מטעם Sarona Partners. לדבריו, יש להם את כל הניסיון והידע הדרושים כדי לתת לסטארט-אפ את כל התמיכה לה הוא זקוק כדי לעלות על המסלול ולהתקדם. "אנחנו מעמידים לרשות הסטארט-אפים שורה של מנטורים, מובילים בתחומם, שילוו את היזמים בפן הטכנולוגי והעסקי, כמו גם קהילה ישראלית ענפה וקשרים עם גורמים בינלאומיים, ביניהם הרשויות של נבדה, מישיגן וניו יורק."

לדברי מנהלת החממה מטעם החברה הכלכלית, איריס ארבל-גנץ, עיריית כפר סבא מאפשרת ממשק עם מנהלי מחלקות ובעלי תפקידים שונים בעיר, המכירים את האתגרים והצרכים העירוניים ויעניקו ליזמים את התמיכה, הליווי והייעוץ המקצועי.


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>