חברה ישראלית שהופכת אשפה לפלסטיק גייסה 170 מיליון $
חברת UBQ שפיתחה טכנולוגיה להפיכת פסולת ביתית לפלסטיק ידידותי לסביבה גייסה את הכסף במטרה להרחיב את פריסתה הבינלאומית. בין לקוחותיה: כרמל אולפינים, כתר וזכיינית מקדונלס באמריקה הלטינית
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 23/12/2021

חברת UBQ, בעלת פטנט ייחודי להפיכת פסולת ביתית לתחליף פלסטיק ידידותי לסביבה (עם טביעת רגל פחמנית שלילית), גייסה לאחרונה 170 מיליון $ בהובלת TPG Rise, זרוע ההשקעות בטכנולוגיות אקלים מתקדמות של קרן TPG ובהשתתפות Ventures ו- M&G Catalyst הבריטית.

החברה קולטת פסולת ביתית מעורבת – גם כזו שלא ניתן למחזר בדרכים מקובלות – והופכת אותה לחומר תרמו-פלסטי ידידותי שמשמש כחומר גלם למוצרי פלסטיק רבים בתחום עולמי, משמש לייצור מוצרי פלסטיק רבים בתחום הלוגיסטיקה, הקמעונאות, הבנייה, תעשיית הרכב ואף הדפסות תלת מימד. החברה יכולה להשתמש במגוון סוגי פסולת, לרבות שאריות מזון, פלסטיקים מעורבים, קרטון, נייר ואף בחיתולים משומשים.

לאחרונה דיווחנו כאן כי כרמל אולפינים מקבוצת בז"ן חתמה עם UBQ על אספקת חומר תרמו-פלסטי המופק מפסולת, שתשולב בשרשרת הייצור ויאפשר לה לספק חומר גלם ירוק יותר לתעשיית הפלסטיק. UBQ עובדת גם עם חברת כתר, ועם חברות עולמיות כמו Benz - ו-Arcos Dorrados -הזכיינית הגדולה בעולם של מסעדות מקדונלס באמריקה הלטינית.

סרטון על חברת UBQ: פלסטיק מפסולת


כתבות רלוונטיות:

  1. כרמל אולפינים תשלב פסולת ממוחזרת בייצור, 26.10.2021
  2. האסטרטגיה החדשה של בזן: מימן ופלסטיק ירוק, 28.7.2021
  3. ההמלצות הסופיות של ועדת המנכ"לים, 09.6.2021
  4. בזן וסונול יקימו תחנת תדלוק מימן, 22.4.2021
  5. למידע נוסף על איכות הסביבה במפרץ חיפה infospot

"החומר התרמו פלסטי הירוק בעולם"

UBQ מציעה חומר שמהווה חלופה סביבתית לתעשיית הפלסטיק, ובעתיד גם לתעשיית הבטון והעץ, לדבריה ללא פגיעה באיכות, הנראות, העלות והפונקציונליות של המוצרים הסופיים.

החברה מוסיפה שהחומר שהיא מייצרת מפסולת ביתית נחשב לחומר התרמו פלסטי הירוק בעולם כיום. הוא יכול לתת מענה לכ-2 מיליארד טונות של אשפה ביתית שאינה ממוחזרת ומגיעה למטמנות או מושלכת בשטחים פתוחים וגורמת לנזקים סביבתיים, כשאחד הנפוצים שבהם הוא פליטת מתאן – גז חממה משמעותי.

הודות לסגירת המעגל, תחליף הפלסטיק שמציעה החברה עתיד לחסוך בהטמנת פסולת – ומכאן שגם בפליטות מתאן – וכן בפליטת עד 12 טונות פחמן דו חמצני פר טון ייצור אחד לאורך 20 שנה, וביחד לייצר פחות פליטות שקשורות להתחממות גלובלית.

החברה מתכוונת להשתמש בכסף שגייסה כעת – 170 מיליון $ – להרחבת פעילותה הבינלאומית. בימים אלה היא בשלבי הקמה של מפעל חדש בהולנד שצפוי להתחיל לעבוד בעוד כשנה. אתר היצור הנוכחי נמצא בקיבוץ צאלים בדרום הארץ.

שיתוף הפעולה בין בז"ן ל-UBQ

כפי שדיווחנו לאחרונה, חברת כרמל אולפינים מקבוצת בזן חתמה לאחרונה על הסכם עם החברה הישראלית UBQ Materials  לשילוב פסולת ממוחזרת בייצור חומרי גלם המיוצרים עבור תעשיית הפלסטיק בישראל ובאירופה.

החומר התרמו-פלסטי ישולב בתחילת שרשרת האספקה בפולימרים מסורתיים. בעקבות כך הלקוחות מתעשיית הפלסטיק, אשר מסתמכים על כרמל אולפינים כיצרנית הפולימרים היחידה בארץ, יוכלו לרכוש ממנה חומרים בעלי טביעת רגל פחמימנית מופחתת הניתנים למיחזור.

ההסכם של כרמל אולפינים עם UBQ מתקשר ליעד שבז"ן הציגה במסגרת חשיפת האסטרטגיה החדשה שלה לפני 3 חודשים: להגיע לייצור של 15% פולימרים ירוקים עד 2025 ול-30% פולימרים ירוקים עד 2030.

פולימרים הם חומר הגלם שממנו מפיקים פלסטיק. כיום בזן מספקת חומר גלם של פולימרים (פלסטיק) לכ-300 מפעלים מקומיים. במהלך העשור הקרוב היא מתכוונת להשקיע בטכנולוגיות חדשניות בתחומי המחזור הכימי, הביו-פולימרים והפולימרים המתכלים. בין היתר, באמצעות שיתופי פעולה בתחום (כולל עם חברות UBQ ו-Melodea).

התייחסויות

סטיב אליס, מנהל שותף ב- TPG Rise Funds: "הטכנולוגיה של UBQ היא חסכנית באנרגיה, אינה משתמשת במים, אינה מייצרת שפכים וממירה פסולת עירונית לחומר פלסטי למגוון יישומים תעשייתיים וצרכניים. אנחנו נרגשים לשתף פעולה עם ההנהלה כדי להרחיב את הפעילות העולמית".

אלברט דואר, יו"ר ומנכ"ל משותף ב-UBQ: "ההשקעה מגיעה בעיתוי נכון על רקע החלטות ועידת האקלים של האו"ם בגלזגו לצמצם את פליטות הפחמן בתוך מספר שנים. המוצר שלנו יכול לאפשר לממשלות וחברות לעמוד באמות המידה שנקבעו ובהשגת ייעדי הפיתוח הבר- קיימא שלהם"

ג'ק (טאטו) ביג'יו, מייסד שותף ומנכ"ל משותף ב-UBQ: "עבורנו האשפה היא לא סוף הדרך של המוצרים, אלא רק ההתחלה. סבב הגיוס מאפשר לנו להרחיב את היכולת שלנו להגיע ללקוחות נוספים ומקרב אותנו לחזון של יצירת כלכלה מעגלית מתפקדת עם אימפקט אקלימי משמעותי".


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>