ניסיון דריסה של פקח במהלך מרדף אחרי משאית שהשליכה פסולת בטבע
פקח של המשרד להגנת הסביבה ניסה לעצור נהג משאית שהשליך פסולת בניין ביער חולדה. הנהג ברח בנסיעה פרועה והתפתח מרדף שבמהלכו כמעט נדרס הפקח. הוגשה תלונה במשטרה ונפתחה חקירה. הנהג שטרם נתפס צפוי לעונש כבד
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 18/3/2020

במהלך פעילות מבצעית של היחידה למניעת שרפות פסולת בשטחים הפתוחים במשרד להגנ"ס, נצפתה לפנות בוקר בסמוך לכניסה ליער חולדה משאית שנוסעת ללא אורות.

מתברר כי הנהג נכנס ליער במטרה להשליך פסולת בניין באופן פיראטי שלא כחוק.

כאשר נהג המשאית זיהה את רכב הפיקוח שהתקרב אליו, החל להימלט תוך נסיעה פרועה. הפקחים קראו לו לעצור, אך הוא המשיך בנסיעה לכביש הראשי ושם הגביר את מהירותו תוך סיכון משתמשי הדרך ומעבר על חוקי התנועה.

התפתח מרדף בו הפקחים נסעו אחרי המשאית ובמקביל דיווחו למשטרה על האירוע. הנהג אותר כשהגיע לרמזור אדום ונאלץ לעצור. אחד הפקחים יצא אליו, פתח את דלת המשאית והזדהה באמצעות תעודת פקח. הנהג שהתבקש להציג תעודת זהות החל בנסיעה לאחור כשדלתו פתוחה, וכמעט דרס את הפקח. הוא חצה את הכביש ברמזור אדום ונמלט.


כתבות רלוונטיות בנושא:

  1. נתפסו על חם בשעת שריפה פיראטית של פסולת  26/2/2020
  2. 360אלף ₪ קנס לתחנת מעבר פיראטית לפסולת   17/2/2020
  3. לראשונה: צו מינהלי ליישום תוכנית טיפול בפסולת 15/1/2020
  4. מידע נוסף על פסולת בניין | infospot

המשרד להגנ"ס ורשות הטבע והגנים שמפעילות את 'היחידה למניעת שרפות פסולת בשטחים הפתוחים' אליה שייכים הפקחים, רואים את הנושא בחומרה, ובתיאום עם מדור הסביבה של משטרת ישראל הוגשה תלונה למשטרה ונפתחה חקירה.

מכת מדינה: השלכת פסולת בניין פיראטית

השלכת פסולת בניין בשטחים פתוחים היא בעיה מוכרת בישראל, ונראה שהאכיפה נוגעת רק בקצה הקרחון של התופעה.

זו לא הפעם הראשונה שעבירות מסוג זה מתבצעות, ורק בחודש שעבר תפסה המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה 2 חשודים שהשליכו מתכות, נחושת ופלסטיק סמוך לנחל באר שבע. מעבר למפגע הנופי והנזק הכלכלי, השלכה ושריפת פסולת בשטחים פתוחים עלולה לגרום לזיהום מי תהום, זיהום אוויר ולמטרדי ריח חזקים.

הפיתרון שתקוע בכנסת: חוק פסולת בניין

הפתרון שהמשרד להגנת הסביבה מנסה לקדם בשנים האחרונות לפתרון בעיית השלכת פסולת הבניין בשטחים פתוחים הוא חוק פסולת בניין שתקוע בכנסת כבר למעלה משנה בשל היעדרה של ממשלה קבועה.

חוק פסולת בניין אמור לפתור את בעיית האיסוף והשינוע של פסולת הבניין מאתר הבנייה לאתר הקצה על ידי העברת האחריות לשינוע הפסולת מאלפי קבלני פינוי קטנים עליהם קשה לפקח - לעשרות בודדות של אתרים מורשים לקליטת פסולת בניין.


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
דוד נחום שחר נחום 072-3718648 davidn@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>