300 אלף ₪ קנס בגין השלכת פסולת בניין לאתר בלתי מורשה
חברת א.ס. חליל הואשמה בשינוע והעברת פסולת ללא רישיון והשלכתה באתר בלתי חוקי באזור דרום השרון. גם החברה וגם מנהל החברה נקנסו, כל אחד, ב 150,000 ₪. בנוסף לקנס, רישיון הנהיגה של הנשאם נשלל ל 3 חודשים
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 14/6/2020

בית המשפט השלום הרשיע את חברת א.ס. חליל ואת מנהל החברה בהובלה ופינוי פסולת ללא רישיון והשלכתה באתר שאינו מורשה, וגזרה על החברה והמנהל, כל אחד בנפרד, קנס בסך 150,000 ₪.

על פי הודעת המשרד להגנת הסביבה, חברת א.ס. חליל העוסקת בשינוע ובהובלת פסולת הואשמה בכך שהובילה פסולת בניין והשליכה אותה בתחנת מעבר ובאתר סילוק פסולת בלתי חוקיים בשטח המועצה האזורית דרום השרון. העבירות שיוחסו לחברה הן הפעלת עסק ללא רישיון, פינוי פסולת לאתר בלתי מורשה, השלכת פסולת בניין ברבים, הפרת חובת פיקוח על-ידי נושא משרה בתאגיד והפרת צו שיפוטי האוסר על פינוי פסולת והובלתה ללא רישיון.


כתבות רלוונטיות:

  1. תקדים: ביהמ"ש אישר מכירת 32 משאיות שהוחרמו, 01/6/2020
  2. שני מקרים של תפיסת עברייני פסולת - 5 משאיות הוחרמו, 07/4/2020
  3. ניסיון דריסה של פקח במהלך מרדף אחרי עברייני פסולת, 18/3/2020
  4. נתפסו על חם בשעת שריפה פיראטית של פסולת, 26/2/2020
  5. מידע נוסף על פסולת בניין | infospot

השופטת טל אוסטפלד נאוי גזרה, כאמור על החברה קנס של 150 אלף ₪ ובנוסף לכך, קנסה גם את מנהל החברה בסך 150 אלף ₪. על החברה ועל המנהל הוטלה גם התחייבות כספית בסך 300 אלף ₪, כל אחד, למשך שלוש שנים כערובה להימנעות מביצוע העבירות. בנוסף, השופטת קבעה עונש מאסר על תנאי לנאשם במידה ויחזור על ביצוע העבירות בשלוש השנים הקרובות ושללה את רישיון הנהיגה שלו לתקופה של שלושה חודשים.

השופטת כתבה בגזר הדין: "מעשיהם של הנאשמים פגעו באיכות הסביבה, יצרו סיכונים בריאותיים פוטנציאליים, והנאשמים לא קיימו צו שיפוטי. הנאשמים פגעו בערך בריאות הציבור בכללותו, באיכות המים ובאיכות האוויר".

חוק פסולת בניין עדיין תקוע בכנסת

השלכת פסולת בניין בשטחים פתוחים היא בעיה מוכרת בישראל, ומעבר למפגע הנופי והנזק הכלכלי היא עלולה לגרום לזיהום מי תהום, זיהום אוויר ולמטרדי ריח חזקים.

המשרד להגנ"ס מבצע אכיפה של עבריינות פסולת באופן רציף, גם בתקופת הקורונה. חוק פסולת הבניין שאמור לפתור את המבנה הבעייתי של הענף תקוע בכנסת כבר למעלה משנה, ונקווה שהממשלה הנכנסת תטפל בנושא בהקדם האפשרי.

התייחסויות:

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "המשרד להגנת הסביבה ימשיך להיאבק בתופעת השלכות הפסולת בתחנות מעבר פיראטיות וימשיך באכיפה אינטנסיבית כדי לשמור על הציבור והסביבה, ולמנוע מפגעים מזהמים."


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
דוד נחום שחר נחום 072-3718648 davidn@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>