שני מקרים של תפיסת עברייני פסולת - 5 משאיות הוחרמו
גם בתקופת משבר הקורונה נמשכת האכיפה הסביבתית. 3 משאיות נתפסו משליכות פסולת בניין בצורה לא חוקית ברחבי העיר רהט, ו־2 משאיות נתפסו ביישוב טמרה שבגליל
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 07/4/2020

המשרד להגנ"ס מדווח על 2 מקרים של אכיפה כנגד משליכי פסולת בניין בשטחים ציבוריים מהשבוע האחרון. במקרה אחד נתפסו 3 משאיות בהשלכת פסולת בניין בישוב רהט שבדרום, במקרה השני נתפסו 2 משאיות משליכות פסולת בניין ליד הישוב טמרה שבצפון.

המשאיות הוחרמו, נהגי המשאית והמעורבים נחקרו תחת אזהרה ובהמשך יוחלט האם להגיש נגדם כתב אישום פלילי.


כתבות רלוונטיות:

  1. ניסיון דריסה במרדף אחר משאית שהשליכה פסולת, 18/3/2020
  2. נתפסו על חם בשעת שריפה פיראטית של פסולת, 26/2/2020
  3. צו לטיפול מיידי במפגעי פסולת לישוב הבדואי לקייה, 21/1/2020
  4. המשרד להגנ"ס ישקיע 200 מיליון ₪ באתרי פסולת בניין, 08/07/2019
  5. מידע נוסף על פסולת בניין |infospot

3 משאיות נתפסו משליכות פסולת בניין ברהט

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, בשיתוף עם היחידה למניעת שרפות, רשות הטבע והגנים ועיריית רהט תפסו שלוש משאיות משליכות פסולת בניין ברחבי העיר בניגוד לחוק.

שלוש המשאיות נתפסו משליכות פסולת במקומות שונים בעיר רהט ובסביבתה, כולל בשטח פתוח בצמוד לנחל גרר וכן בכניסה לעיר. המשטרה הירוקה תפסה את המשאיות ופינתה אותן לחניון ייעודי, והמעורבים נחקרו תחת אזהרה. המשטרה הירוקה פתחה בחקירת האירוע.

2 משאיות נתפסו משליכות פסולת בניין בטמרה

ובתוך כך, תפיסה נוספת של עברייני פסולת בוצעה אמש (ב'). במסגרת פעילות אכיפה יזומה שביצעה המשטרה הירוקה נתפסו 2 משאיות כשהן משליכות פסולת בניין בשטח חקלאי ביישוב טמרה שבגליל.

צוות צפון של המשטרה הירוקה תפס את העבריינים בשעת המעשה, החרים את המשאיות והעביר אותן לחניון ייעודי. נהג המשאית ובעל העסק, שפעלו ללא רישוי או היתר חוקי, עוכבו לחקירה במשטרת טמרה ונחקרו תחת אזהרה.

אכיפה נגד השלכת פסולת בשטחים ציבוריים

בחודשים האחרונים דיווחנו על מספר פעולות אכיפה כנגד השלכת פסולת בניין בשטחים ציבוריים. בחודש שעבר, דיווחנו כי במהלך פעילות מבצעית של היחידה למניעת שרפות פסולת בשטחים הפתוחים במשרד להגנ"ס, נתפס נהג משאית משליך פסולת בניין ביער חולדה. הנהג נמלט תוך ניסיון דריסה של הפקח שניסה לעכב אותו. בחודש פברואר דיווחנו כי נתפסו שני חשודים בהשלכת מתכות, נחושת ופלסטיק סמוך לנחל באר שבע.

האכיפה היא טיפה בים. חוק פסולת בניין תקוע

השלכת פסולת בניין בשטחים פתוחים היא בעיה מוכרת בישראל, ומעבר למפגע הנופי והנזק הכלכלי היא עלולה לגרום לזיהום מי תהום, זיהום אוויר ולמטרדי ריח חזקים.

המשרד להגנת הסביבה אמנם מבצע אכיפה כנגד תופעות ההשלכות הפיראטיות של פסולת בניין בשטחים פתוחים, אך מדובר בטיפה בים. בינתיים, חוק פסולת הבניין שאמור לפתור את המבנה הבעייתי של הענף, תקוע בכנסת כבר למעלה משנה בשל היעדרה של ממשלה קבועה.

המשרד מודע לכך שבתקופה זו של משבר הקורונה, עברייני הסביבה עלולים להגביר את פעילותם. גורמי האכיפה ממשיכים גם בימים אלה לבצע את תפקידם לאכיפת החוק ולשמירה על הסביבה.


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
דוד נחום שחר נחום 072-3718648 davidn@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>