נעצרו 4 חשודים בהפעלת מערך פינוי פסולת פיראטי
חשד להפעלת תחנות מעבר ומטמנות פיראטיות. נבדק חשד להלבנת הון בהיקף של מיליוני ₪. 7 משאיות הוחרמו
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 10/12/2020

לאחר חקירה סמויה של שנה, נעצרו השבוע 4 חשודים בעבירות הפעלת תחנות מעבר ללא רישיון והשלכת פסולת במטמנות לא חוקיות, וכן בעבירות על חוק התכנון והבנייה, עבירות זיוף, קבלת דבר במרמה וחשד להלבנת הון בהיקף של מיליוני שקלים. כך מדווח המשרד להגנ"ס.

בנוסף למעצר נתפסו 7 משאיות שעל פי החשד השתמשו בהן לביצוע העבירות.


כתבות רלוונטיות:

  1. קנס של 1.1 מיליון ₪ לשני אתרי פסולת, 22.11.2020
  2. אכיפה כנגד אתר פסולת פיראטי ליד אשדוד, 01.11.2020
  3. פשיטה על תחנת מעבר פיראטית. 14 כלי רכב הוחרמו, 20.10.2020
  4. פשיטה על תחנת מעבר שהפכה לאתר הטמנה פיראטי, 01.07.2020
  5. מידע נוסף על פסולת | infospot

הפעלת תחנת מעבר ותחנת דלק פיראטיות; הטמנת פסולת לא חוקית

החקירה נגד המעורבים נפתחה לפני כשנה והתנהלה באופן סמוי בשיתוף פעולה של משטרת ישראל, המשטרה הירוקה של המשרד להגנ"ס, רשות המיסים והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.

החקירה נפתחה עקב חשד כי המעורבים העבירו פסולת בניין וגזם ופסולת גושית לתחנת מעבר פיראטית במרכז הארץ באופן שיטתי ומאורגן, ולאחר מכן שינעו והטמינו את הפסולת באתרים לא חוקיים ברחבי הארץ. באתרים נמצאו מחסנים ותחנת דלק פיראטית, בלא רישיון עסק ושלא כחוק. פעולות אלה גרמו לזיהום קרקע ולפגיעה בתשתיות המדינה.

בתום איסוף הראיות, החשודים כאמור עוכבו לחקירה והוחרמו 7 משאיות להליך חילוט לאחר שעלה חשד שבאמצעותן נעשו חלק מהעבירות. לפי המשרד להגנ"ס, החקירה נמצאת בראשיתה וצפויים מעצרים וזימון חשודים נוספים לפי התפתחותה.

רק לאחרונה: קנס של 1.1 מיליון ₪ לשני אתרי פסולת

בתקופה האחרונה התרבו הדיווחים של המשרד להגנת הסביבה על מבצעי אכיפה כנגד עברייני פסולת.

לפני כשבועיים דיווחנו כאן על כך שהמשרד להגנ"ס הטיל עיצומים כספיים על שתי תחנות מעבר לפסולת שבהן התרחשה שריפת פסולת פיראטית. קנס של 735,000 ₪ ניתן לאתר רויאל נע בבית ג'אן שבגליל, וקנס של 367,000 ₪ ניתן לחברת א.ניר פינוי פסולת, באזור התעשייה של קריית אתא. הקנסות ניתנו לאחר שמפקחי המשטרה הירוקה ואנשי מחוז צפון של המשרד להגנ"ס זיהו פסולת בוערת ועשן שהיתמר משתי תחנות המעבר לפסולת.

בתוך כך, לפני כחודש וחצי דיווחנו כי המשטרה הירוקה ומשטרת ישראל פשטו על מתחם פסולת פיראטי במושב שדה עוזיה ליד העיר אשדוד, זאת לאחר שתועדה כניסת משאיות עמוסות פסולת למקום. הפסולת נשרפה בשעות החשכה וגרמה לזיהום אוויר ומפגעי ריח קשים. מנהל האתר נעצר, כלי רכב הוחרמו ומספר חשודים עוכבו לחקירה.


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>