אכיפה כנגד אתר פסולת פיראטי ליד אשדוד
לאחר איסוף ראיות שהצביע על כניסת משאיות עמוסות בפסולת ושריפת הפסולת באתר פיראטי במושב שדה עוזיה, המשטרה נכנסה למקום, עצרה את מנהל האתר, עיכבה חשודים לחקירה והחרימה טרקטור
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 01/11/2020

המשרד להגנ"ס ממשיך לפעול כנגד אתרי פסולת פיראטיים. הפעם אנו מדווחים כי המשטרה הירוקה ומשטרת ישראל פשטו על מתחם פסולת פיראטי במושב שדה עוזיה, ליד העיר אשדוד, זאת לאחר שתועדו כניסת משאיות עמוסות פסולת למקום. הפסולת נשרפה בשעות החשכה וגרמה לזיהום אוויר ומפגעי ריח קשים. מנהל האתר נעצר, כלי רכב הוחרמו ומספר חשודים עוכבו לחקירה.


כתבות רלוונטיות:

  1. פשיטה על תחנת מעבר פיראטית. 14 כלי רכב הוחרמו, 20/10/2020
  2. פשיטה על אתר פסולת פיראטי במרכז הארץ, 02/08/2020
  3. פשיטה על תחנת מעבר שהפכה לאתר הטמנה פיראטי01/7/2020
  4. איך מונעים 6,000 שריפות פסולת מדי שנה?, 26/07/2020
  5. 300 אלף ₪ קנס בגין השלכת פסולת בניין לאתר בלתי מורשה14/6/2020
  6. מידע נוסף על פסולת בניין | infospot

השלכה ושריפה פיראטית של פסולת גרמה לזיהום אוויר ומפגעי ריח

לפי הודעה של המשרד להגנ"ס, בתקופה האחרונה, המשטרה הירוקה של המשרד להגנ"ס אספה ראיות על כניסת משאיות עמוסות פסולת לתחנת מעבר פיראטית במושב שדה עוזיה שבדרום. הפסולת נשרפה בשעות החשכה במקום וגרמה לזיהום אוויר קשה ולמפגעי ריח בכל האזור שהגיעו גם לאשקלון ולאשדוד.

לאחר איסוף הראיות והוצאת צו חיפוש מבית המשפט, המשטרה הירוקה בשיתוף משטרת ישראל נכנסו למתחם ועיכבו לחקירה מספר אנשים. מנהל תחנת המעבר נעצר ונחקר באזהרה. כנגד כל המעורבים נפתח תיק חקירה. כמו כן הוחרם כלי רכב כבד – שופל.

המשרד להגנת הסביבה מצהיר כי יפעיל את סמכויותיו לפינוי הפסולת ולהחזרת המצב לקדמותו. כמו כן, עם סיום החקירה יועבר התיק לבחינה משפטית, לרבות אפשרות הגשת כתב אישום ובקשה לצו סגירה של העסק.

הגברת האכיפה כנגד אתרי פסולת פיראטיים

בשנה האחרונה דיווחנו על מספר מבצעי אכיפה כנגד אתרי פסולת פיראטיים, האחרון שבהם רק לפני שבועיים, אז פשטו גורמי אכיפה על מתחם פסולת פיראטי ליד העיר טייבה, 14 כלי רכב הוחרמו ו-14 חשודים עוכבו לחקירה, מהם 2 נעצרו.

המשרד להגנ"ס אומר כי עד כה בשנת 2020 פעלה המשטרה הירוקה כנגד 15 אתרי פסולת פיראטיים בדרום – פעולות שבהן הוחרמו כ-40 משאיות וכלים כבדים ששימשו לביצוע פעילות הפסולת העבריינית.

התייחסויות

השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל: "המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפעול ללא פשרות, גם בכלים פליליים, כדי למנוע עבירות ומפגעים סביבתיים. לא נאפשר שימוש בשטחים הפתוחים כחצר האחורית של ישראל לפינוי פסולת, והמשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה תפעל למיצוי הדין עם כל עבריינות סביבתית".


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>