פשיטה על אתר פסולת פיראטי במרכז הארץ
4 משאיות ורכב נגרר נתפסו והוחרמו במהלך השלכה לא חוקית של פסולת בניין באתר פיראטי ביישוב כפר ברא. במקביל המשטרה פשטו על ביתו של מפעיל האתר. המשטרה פתחה בחקירה נגד מפעיל האתר
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 02/8/2020

בפעילות משותפת של המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, שוטרי מדור הגנת הסביבה במשטרת ישראל והיחידה למניעת שריפות של רשות הטבע והגנים, נערכה פשיטה על תחנת מעבר ששימשה כאתר פיראטי להשלכת פסולת בכפר ברא שבמרכז הארץ.


כתבות רלוונטיות:

  1. פשיטה על תחנת מעבר שהפכה לאתר הטמנה פיראטי, 01/7/2020
  2. איך מונעים 6,000 שריפות פסולת מדי שנה?, 26/07/2020
  3. 300 אלף ₪ קנס בגין השלכת פסולת בניין לאתר בלתי מורשה, 14/6/2020
  4. תקדים: ביהמ"ש אישר מכירת 32 משאיות שהוחרמו, 01/6/2020
  5. מידע נוסף על פסולת בניין | infospot

ראיות מצולמות ופריצה למתחם. 4 רכבים נתפסו על חם

הפשיטה הגיעה לאחר מעקב במהלכו תועדו עבירות של השלכת פסולת בניין באתר באמצעות 4 משאיות ושופל, וכן הוצאת פסולת משטח האתר. לאחר איסוף הראיות המצולמות, פרצו אנשי המשטרה לתחנת המעבר הפיראטית ותפסו 4 כלי רכב ונגרר "על חם" במהלך ביצוע השלכה לא חוקית של פסולת. כלי הרכב הוחרמו והועברו לחניון ייעודי והנהגים עוכבו לחקירה.

במקביל, כוחות של המשטרה הירוקה, יס"מ שרון, בילוש כפר קאסם ומס הכנסה פשטו על ביתו של מפעיל האתר ובעל העסק, תפסו מסמכים הקשורים לפעילותו והביאו לפתיחת חקירה נגדו.

הגברת האכיפה נגד עברייני פסולת

המשרד להגנת הסביבה, באמצעות המשטרה הירוקה, שוטרי מדור הגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים נלחם בתופעת ההשלכה הבלתי חוקית של פסולת ומגביר את האכיפה.

כזכור, בתחילת החודש נתפסו 9 מעורבים בהפעלת אתר הטמנה פיראטי ביישוב ג'ת שבצפון השרון, תחנת מעבר מורשית שהפכה למוקד להטמנת פסולת בצורה לא חוקית על שטח של כ־25 דונמים.

ביוני השנה הרשיע בית המשפט השלום את חברת א.ס. חליל ואת מנהל החברה בהובלה ופינוי פסולת ללא רישיון והשלכתה באתר שאינו מורשה, וגזרה על החברה והמנהל, כל אחד בנפרד, קנס בסך 150,000 ₪.

חוק פסולת בניין עדיין תקוע בכנסת

השלכת פסולת בניין בשטחים פתוחים היא בעיה מוכרת בישראל, ומעבר למפגע הנופי והנזק הכלכלי היא עלולה לגרום לזיהום מי תהום, זיהום אוויר ולמטרדי ריח חזקים.

המשרד להגנ"ס מבצע אכיפה של עבריינות פסולת באופן רציף, גם בתקופת הקורונה. חוק פסולת הבניין שאמור לפתור את המבנה הבעייתי של הענף תקוע בכנסת כבר למעלה משנה, ונקווה שהממשלה הנכנסת תטפל בנושא בהקדם האפשרי.

התייחסויות

השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל: "השלכת פסולת פיראטית מהווה סכנה לבריאות הציבור ולסביבה וכן עבירה על החוק. המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפעול נגד עבריינים סביבתיים וינקוט בכלל אמצעי האכיפה העומדים לרשותו כדי למגר את התופעה."


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
דוד נחום שחר נחום 072-3718648 davidn@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>