פשיטה על תחנת מעבר פיראטית. 14 כלי רכב הוחרמו
כוחות משטרה יחד עם נציגי המשרד להגנת הסביבה פשטו על תחנה מעבר פיראטית בעיר טייבה. 14 עוכבו לחקירה, 2 מהם נעצרו
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 20/10/2020

לאחר חודשים של חקירה סמויה, אמש פשטו כוחות אכיפה על תחנת מעבר פיראטית לפסולת בניין באזור התעשייה בעיר טייבה, זאת לאחר חקירה סמויה שתיעדה פעילות של שפיכת פסולת בניין, גריסה ומיון של הפסולת בניגוד לחוק.

סרטון: תיעוד תחנת מעבר פיראטית לפסולת בניין בטייבה


כתבות רלוונטיות:

  1. פשיטה על אתר פסולת פיראטי במרכז הארץ, 02/08/2020
  2. פשיטה על תחנת מעבר שהפכה לאתר הטמנה פיראטי01/7/2020
  3. איך מונעים 6,000 שריפות פסולת מדי שנה?, 26/07/2020
  4. 300 אלף ₪ קנס בגין השלכת פסולת בניין לאתר בלתי מורשה14/6/2020
  5. תקדים: ביהמ"ש אישר מכירת 32 משאיות שהוחרמו01/6/2020
  6. מידע נוסף על פסולת בניין | infospot

פשיטה על המתחם: 14 עוכבו לחקירה, 14 כלי רכב הוחרמו

כאמור, אמש הפכה החקירה לגלויה כאשר כוחות משטרה, המשרד להגנ"ס, משרד העבודה, משרד האנרגיה ורשות מקרקעי ישראל - פשטו על מתחם תחנת המעבר הפיראטית באזור התעשייה בעיר טייבה.

במהלך הפשיטה עוכבו 14 חשודים לחקירה ושניים מהם נעצרו. במקביל, הוחרמו 14 כלי רכב שתועדו בביצוע עבירות, והם נגררו למגרש ייעודי. בין הכלים שנתפסו: באגרים, שופל, משאיות, נגררים ורכב פרטי. בנוסף, נתפסו מחשבים, כסף במזומן בסכום של עשרות אלפי שקלים ומסמכי החברה של בעל המקום.

במקביל, נציגי משרד העבודה מצאו כי במקום ליקויי בטיחות רבים: מבנים רעועים, החזקת חומרים מסוכנים שלא בהתאם לחוק והם פועלים להוצאת צו שיפוט וסגירת המקום. נציגי מינהל הגז תפסו 2 בלוני גז שהוחזקו שלא בהתאם לתנאים והם הוחרמו.

סרטון: סיכום פשיטה על תחנת מעבר פיראטית לפסולת בניין

הגברת האכיפה נגד עברייני פסולת

המשרד להגנת הסביבה, באמצעות המשטרה הירוקה ועזרת כוחות אכיפה נוספים ובראשם משטרת ישראל, הגבירו את פעילות האכיפה כנגד עבריינים פסולת בשנתיים האחרונות. אנחנו דיווחנו על מספר מבצעים שהתנהלו נגד אתרי פסולת פיראטיים וארגוני פשע שפעלו בענף הפסולת.

כזכור, בתחילת החודש נתפסו 9 מעורבים בהפעלת אתר הטמנה פיראטי ביישוב ג'ת שבצפון השרון, תחנת מעבר מורשית שהפכה למוקד להטמנת פסולת בצורה לא חוקית על שטח של כ־25 דונמים.

לפני כשנה וחצי דיווחנו על 150 שוטרים וגורמי אכיפה שפשטו על ארגון פשע לסילוק פיראטי של פסולת מאזור המשולש ונצרת לאתרים פיראטיים בדרום.

חוק פסולת בניין עדיין תקוע בכנסת

השלכת פסולת בניין בשטחים פתוחים היא בעיה מוכרת בישראל, ומעבר למפגע הנופי והנזק הכלכלי היא עלולה לגרום לזיהום מי תהום, זיהום אוויר ולמטרדי ריח חזקים.

המשרד להגנ"ס מבצע אכיפה של עבריינות פסולת באופן רציף, גם בתקופת הקורונה. חוק פסולת הבניין שאמור לפתור את המבנה הבעייתי של הענף תקוע בכנסת כבר למעלה משנה, ונקווה שהממשלה הנכנסת תטפל בנושא בהקדם האפשרי.

התייחסויות

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "מאמצי האכיפה שמוביל המשרד להגנת הסביבה נמשכים גם בתקופה מאתגרת זו. המשרד ימשיך לפעול להגברת הציות לחוקים הסביבתיים ויאכוף ללא פשרות עבריינות מסוג זה. טיפול לקוי בפסולת, הפעלות תחנות פיראטיות והשלכת פסולת ברשות הרבים פוגעים קשות במשאבים הלאומיים והציבוריים, ועל כן לא נהסס לפעול ללא פשרות מול הפושעים סביבתיים. אני מודה לאנשי המשטרה הירוקה, שמשמת כזרוע מרכזית של המשרד לאכיפה פלילית, ולגורמי האכיפה הנוספים שלוקחים חלק במימוש מטרה חשובה זו."


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>