החברה לשירותי איכות הסביבה מגייסת בכירים
החברה פרסמה מודעות דרושים לתפקידי סמנכ"ל חדשנות, ראש אגף משאבי אנוש וראש אגף איכות, אקולוגיה ובטיחות. איזה אתגרים עומדים על הפרק?
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 03/8/2020

החברה הממשלתית לשרותי איכות הסביבה מגייסת בכירים חדשים לשורותיה. לאחרונה פרסמה החברה 3 מודעות דרושים:

  1. ראש אגף משאבי אנוש
  2. ראש אגף איכות, אקולוגיה, ובטיחות
  3. סמנכ"ל חדשנות וצמיחה

ניתן להגיש מועמדות למשרות עד ה- 12 לאוגוסט 2020 לפי הפרטים באתר האינטרנט של החברה.

נזכיר כי בשנה שעברה נכנס עו"ד משה שמעוני לתפקיד יו"ר החברה לשרותי איכות הסביבה. כמה חודשים לאחר מכן, נכנס גם מנכ"ל חדש לחברה, בועז הירש.


הכתבות הרלוונטיות:

  1. החברה לשרותי איכות הסביבה: אנחנו מופלים ביחס למתחרים, 14/07/2020
  2. עדכון הפיקוח על המחירים לטיפול בפסולת מסוכנת, 31/12/2019
  3. עדכון מדיניות יצוא פסולת מסוכנת, 09/01/2020
  4. היכן יקום מתקן לשריפת פסולת עירונית בדרום?, 30/07/2020

החברה הממשלתית לשירותי איכות הסביבה

החברה הממשלתית לשירותי איכות הסביבה הוקמה בשנות ה – 90 על מנת לתת מענה לטיפול בפסולת מסוכנת בישראל. פעילות החברה מתרכזת ברובה במועצה התעשייתית נאות חובב שם החברה מחזיקה את אתר ההטמנה היחידי לפסולת מסוכנת בישראל, ומפעילה באמצעות חברת אקוסול את המתקן התרמי (שריפה בטמפ' גבוהה) היחידי בישראל לפסולת מסוכנת.

החל משנת 2015, החברה מונתה לשמש כמנהלת של פרויקט שיקום הקרקעות המזוהמות של המדינה. מדובר בפרויקט בהיקף תקציב של מאות מיליוני ₪ שמתמקד באתרים של מפעלים ביטחוניים ושל בסיסים צבאיים שנסגרו או הועברו והמדינה מעוניינת לשקם את הקרקע המזוהמת לטובת הקמת יחידות דיור.

המחזור השנתי של החברה לשרותי איכות הסביבה עומד על כ 200 מיליון ₪.

האתגרים של החברה לשירותי איכות הסביבה

החברה לשרותי איכות הסביבה נמצאת בתקופה של שינויים, בין השאר כתוצאה מהרפורמה שמיישם המשרד להגנת הסביבה בשנים האחרונות לשוק הפסולת המסוכנת. על הפרק סוגיות כמו: שינוי הפיקוח על מחירי הטיפול בפסולת מסוכנת, שינוי מדיניות יצוא פסולת מסוכנת, היפרדות מאקוסול, ועוד.

בנוסף לכך, בשנתיים האחרונות החברה לשרותי איכות הסביבה הוזכרה מספר פעמים כמועמדת למכירה של מניות מיעוט לציבור, כחלק מהחלטת ממשלה בנושא ובהובלת רשות החברות הממשלתיות. בין החברות שהוזכרו: רכבת ישראל, הנמלים, מקורות, נתג"ז ומספר חברות ממשלתיות נוספות, כמו גם החברה לשרותי איכות הסביבה.

גם הנושא של הקמת מתקני השבת אנרגיה מפסולת עירונית, המהווה נדבך משמעותי באסטרטגיית הטיפול בפסולת עירונית של המשרד להגנ"ס, מעניין את החברה לשרותי איכות הסביבה, והיא מקדמת הקמה של מתקן השבה שישרת את דרום הארץ.


חברות לטיפול בפסולת מסוכנת: