מפעלים בישראל מייצרים מסיכות נגד נגיף הקורונה
2 מפעלים בישראל מייצרים מסכות פנים מסוגים שונים שיכולות לשמש כנגד נגיף הקורונה, מפעל שלאון מייצר מסכות גומי, ומפעל שיאון מייצר מסכות (נשמיות) מנתחים ומסכות N95
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 29/3/2020

כאשר כל העולם במרדף אחר מסיכות נגד נגיף הקורונה, בישראל יש לפחות 2 מפעלים שמייצרים מסכות פנים תוצרת כחול לבן שבזכותם ישתפר המיגון של הצוותים הרפואיים, אנשי המקצוע והקהל הרחב.

מפעל שלאון: מסכות גומי חצי פנים נגד קורונה

במפעל שלאון בקריית גת מייצרים בשגרה מסכות ומסננים לכוחות ביטחון והצלה. בין השאר מייצרים בשלאון גם את מסכת האב"כ המפורסמת, שתושבי ישראל מחזיקים בבית, מאז מלחמת המפרץ.

אגב, שם המפעל 'שלאון' הוא חיבור של שמות שני המייסדים – שלמה ולאון, המפעל נוסד בשנת 1968.

המסכה שמייצרים כעת במפעל שלאון המיועדת לשימוש נגד נגיף הקורונה, היא מסכת חצי פנים (אף פה) מגומי עם מסנן. מדובר במסכה טובה יותר מאשר הנשמיות מסוג N95, אך גם יקרה יותר, והיא מיועדת בעיקר לצוותי עבודה הנחשפים בסבירות גבוהה לנגיף, כמו צוותי חיטוי נגד קורונה, צוותים רפואיים, כוחות ביטחון, ועוד.

היתרונות של מסכת חצי פנים מגומי, על פני הנשמיות מסוג מסכת N95 או מסכת מנתחים, היא שמסכת הגומי היא רב פעמית וניתנת לחיטוי לאחר כל שימוש, ניתן להחליף בה את המסננים בהתאם לצורך, אין מגע בין המסנן לפנים של המשתמש, היא מספקת סינון של יותר מ 99% מהחלקיקים והיא "יושבת" יותר טוב על הראש מכיוון שהיא מהודקת לראש עם רצועות גומי מתכווננות.

מבירור ראשוני שערכנו עם המפעל, נכון למועד פרסום הכתבה, הוא מקבל הזמנות למינימום של 500 יחידות מסכת חצי פנים, המיועדת בעיקר לארגונים רלוונטיים.


כתבות רלוונטיות:

  1. הנחיות חיטוי לבתי עסק ורשויות מקומיות, 25.03.2020
  2. דוח משרד הביטחון: חיטוי נגד נגיף הקורונה23.3.2020
  3. שני מפעלים נוספים ייצרו מסכות פנים נגד קורונה, 02.04.2020
  4. דוח משרד הביטחון: שימוש במסיכות פנים נגד קורונה, 16.03.2020
  5. הקלות לתעשייה בהיתרים ורשיונות סביבתיים, 23.03.2020
  6. מידע נוסף על התמודדות עם משבר הקורונה | infospot

מפעל שיאון: מסכות N95 ומסכות (נשמיות) מנתחים נגד קורונה

מפעל שיאון מדיקל שבשדרות מתמחה בייצור ציוד חבישה וטקסטיל רפואי, בינהם מסכות פנים מסוג נשמיות מנתחים ומסכות N95.

לאור התפרצות נגיף הקורונה, זכה מפעל שיאון במכרז זריז שקיים משרד הבריאות, לייצור מסיכות N95 והוא מקים פס ייצור חדש לייצור המסיכות שעתיד להתחיל לייצר כבר בשבועות הקרובים בהספק של כמיליון מסכות N95 בחודש, ולאחר מכן 2 מיליון מסיכות בחודש.

מסכות פנים מסוג N95 הן מסכות המכסות את האף והפה המבטיחות הגנה מפני 95% מהחלקיקים בגודל 0.3 מיקרון. לפי דוח של משרד הביטחון על שימוש במסכות נגד קורונה, מסכות אלה הן המיגון הנשימתי המינימאלי הנדרש לשימוש של צוותי רפואה ונותני שירות שעובדים בסביבה עם סיכוי חשיפה לקורונה.

במקביל, המפעל מגדיל גם את יכולת הייצור שלו למסכות מנתחים (נשמיות).

מסיכות פנים מסוג "נשמית כירורגית" מכסה את אזור האף והפה ומשמשת בשגרה להגן על הסביבה מפני חובש הנשמית. צוותים רפואיים בחדרי ניתוח משתמשים במסיכה מסוג זה במטרה לצמצם את החשיפה של המנותח לחיידקים ונגיפים שעלולים להתפזר עם הנשימה של הצוות הרפואי.

בהקשר של נגיף הקורונה, מסכות המנתחים אינן אטומות ולכן לא מספקות הגנה מפני הנגיף. מסיכות מסוג זה כן יכולות לשמש את חולי הקורונה עצמם, להפחתת ההפצה של הנגיף לסביבה.

גם מסכות N95 וגם מסכות המנתחים הן מסכות חד פעמיות ולא ניתן לחטא אותם לטובת שימוש חוזר. כמו כן, הן פחות יעילות בשימוש עם זקן או זיפים.


ספקים לטיפול בזיהום קרקע:

חברה איש קשר טלפון מייל
LDD ד"ר רפי מנדלבאום 072-3712254 Ldd@infospot.co.il
ורידיס דורון בכר 054-9360419 verisoil@infospot.co.il
קומפוסטאור ליאת גרוס 072-3719906 compost@infospot.co.il
איזיטופ טל אביטוב 072-3712248 easytop@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>