ברגע האחרון הוחלט לשנות את מינוי יו"ר בז"ן
החברה הודיעה כי יוחנן לוקר שנבחר לאחרונה להתמנות ליו"ר בתי הזיקוק לא ייכנס לתפקידו ועובדיה עלי ימשיך לשמש כיו"ר
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 30/6/2019

כשלושה חודשים לאחר ההודעה שיוחנן לוקר מונה ליו"ר בז"ן, במקומו של עובדיה עלי שהודיע על פרישתו, מדווחת החברה במפתיע כי לוקר לא יכנס לתפקידו ועלי ימשיך לשמש כיו"ר הקבוצה.

הקבוצה מנמקת את ההחלטה המפתיעה וחזרתו של עלי לתפקידו נוכח עזיבתו לאחרונה של מנכ"ל בז"ן, ישר בן מרדכי, והצורך של בז"ן בהמשכיות ניהולית, אך נראה שיש פרטים שאנחנו לא יודעים.

נזכיר כי לפני כחודשיים ישר בן מרדכי, מנכ"ל קבוצת בז"ן, הודיע על התפטרותו ובמקומו מונה כממלא מקום זמני שלומי בסון סמנכ"ל בחברה. בן מרדכי לא כיהן זמן ממושך בבז"ן בקדנציה הנוכחית, הוא מונה למנכ"ל בז"ן לפני כשנה וחצי במקומו של אבנר מימון שהתפטר לאחר שנתיים בתפקיד. בן מרדכי כיהן כמנכ"ל החברה במשך 11 שנים עד שנת 2011

.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. כסאות מוסיקליים – מינויים חדשים בתחום איכות הסביבה, 7.05.2019
  2. יוחנן לוקר מונה ליו"ר בז"ן, 14.03.2019
  3. מנהלי בז"ן וגדיב זומנו לשימוע בשל המשך החריגות בבנזן, 31.01.2019
  4. כתב אישום נגד בז"ן ו-4 מנהלים, 10.06.2018
  5. ישר בן-מרדכי נקרא לדגל: מונה שוב למנכ"ל בז"ן, 30.11.2017
  6. מידע נוסף על זיהום אוויר במפרץ חיפה | infospot

האם חוסר היציבות בהנהלת בז"ן נובע מהלחץ הציבורי בנושאים סביבתיים?

אנחנו לא יודעים מה הסיבות שהובילו לסיבוב הפרסה המפתיע במינוי של לוקר ליו"ר בזן, ולהתפטרות של המנכ"ל בן מרדכי לאחר שנה וחצי בלבד בתפקיד. אך נזכיר כי בחודשים האחרונים התגבר הלחץ הציבורי הקורא לבחון את העתקת המפעלים ממפרץ חיפה – פרסום דוח מבקר המדינה לפני שבוע, פרסום תוכנית של רשות מקרקעי ישראל ל'ניקוי מפרץ חיפה', התבטאויות שונות של ראש העיר החדשה של חיפה – עינת קליש רותם, והרוח של דו"ח חברת הייעוץ מקינזי (שטרם פורסם) אותו הכינה עבור המועצה הלאומית לכלכלה ואשר בחן את סוגיית העתקת המפעלים ממפרץ חיפה.

מנגד, בז"ן השיקה לפני חודש קמפיין תדמיתי גדול המלווה בסרטון, שלטי חוצות ופרסום בעיתונות הכתובה, המציג את החברה כאחד מבתי הזיקוק עם החותם הסביבתי הנמוך במערב אירופה.


ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר: