חילופי תפקידים במשרד להגנ"ס, בהנהלת קרן הניקיון ובחברה הממשלתית לשירותי איכות הסביבה
גיא סמט, סמנכ"ל שלטון מקומי במשרד להגנ"ס עובר למשרד האנרגיה, 3 נציגים הוחלפו בהנהלת קרן הניקיון, ויו"ר החברה הממשלתית לשירותי איכות סביבה מתחלף
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 14/1/2021

גיא סמט, סמנכ"ל שלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה, עובר לתפקיד מנהל מינהל אוצרות הטבע במשרד האנרגיה. השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, אישרה שלושה נציגים חדשים להנהלת קרן הניקיון. ועו"ד משה שמעוני עזב את תפקידו כיו"ר הדירקטוריון בחברה הממשלתית לשירותי איכות הסביבה לאחר שנתיים, ומונה ליו"ר רכבת ישראל.


כתבות רלוונטיות:

  1. בכירי המשרד להגנ"ס טוענים שמודרו, 12.11.2020
  2. נציגים חדשים בהנהלת קרן הניקיון, 30.12.2020
  3. ארגוני הסביבה רוצים נציג בקרן הניקיון, 06.5.2020
  4. יו"רים חדשים ומנכ"ל שהתפטר, 20.1.2019
  5. חילופי תפקידים במשרד ובארגונים סביבתיים, 24.6.2020

גיא סמט עובר למשרד האנרגיה

גיא סמט, שחזר בחצי השנה האחרונה לתפקידו כסמנכ"ל שלטון מקומי במשרד להגנ"ס, לאחר שהוחלף על ידי דוד יהלומי בתפקיד מנכ"ל המשרד להגנ"ס, עובר למשרד האנרגיה לתפקיד מנהל מינהל אוצרות טבע והממונה על ענייני הנפט, במקומו של יוסי וירצבורגר שפורש משירות המדינה לאחר 16 שנים.

בזאת סמט מסיים יותר מ- 20 שנות עבודה במשרד להגנ"ס, שם החל את דרכו בשנת 2000 באגף איכות אוויר במחוז מרכז, והמשיך בשורה של תפקידים עד לתפקיד מנכ"ל המשרד להגנ"ס, בו שימש כשנה וחצי, תחת השר זאב אלקין.

עדיין לא ידוע לנו מי יחליף את סמט בתפקידו כסמנכ"ל שלטון מקומי במשרד להגנ"ס. מלבד העבודה עם הרשויות המקומיות, אשכול שלטון מקומי אחראי גם לנושא הפסולת בישראל, על היבטיו השונים, כולל קרן הניקיון.

לפני מספר שבועות, אולי כהכנה לקראת עזיבתו, חלק מסמכויותיו של סמט פוזרו בין ראשי האגפים שתחתיו לבין מנכ"ל המשרד, דוד יהלומי. למשל, ראש אגף אחריות יצרן מורחבת, נועה שפיצר מזרחי, מונתה לממונה על חוק פסולת אלקטרונית וחוק הצמיגים ואילו המנכ"ל יהלומי ישמש כממונה על חוק פסולת אריזות, חוק הפיקדון וחוק השקיות. תפקיד 'הממונה' בחוקים אלה מחזיק במרבית הסמכויות שמקנות המחוקק לרגולטור ובאופן היסטורי היו בידיו של סמנכ"ל שלטון מקומי.

סמט בתפקידו החדש כמנהל מינהל אוצרות הטבע במשרד האנרגיה יהיה אחראי בין השאר על רגולציה של חיפוש, רישוי והפקה של אוצרות טבע, ובהם נפט, גז טבעי ופצלי שמן, חומרי גלם לבנייה ולסלילה ומינרלים תעשייתיים, ושיקום מחצבות לאחר מיצוי חומרי הגלם.

שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ מסר: "אנחנו נפרדים היום מיוסי וירצבורגר לאחר שנים של שירות למופת למען עם ישראל ומדינת ישראל. תמיד התפעלתי מהתייחסותו המקצועית והרצינית לדברים, מהיושר והיושרה, ומיכולתו להתעלם באופן מוחלט מכל שיקול פופוליסטי. ליוסי היה חלק משמעותי בהצלחת המהלך של פיתוח מאגרי הגז הטבעי לווייתן וכריש-תנין וחיבורם לחוף, ובמגוון נושאים אחרים. אני שולח לו חיבוק גדול, מודה לו מקרב לב ומאחל לו הצלחה בעתיד. אני גם מאחל לגיא סמט, איש מקצוע מנוסה, כניסה חלקה למשק האנרגיה. אין לי ספק שהוא יביא איתו את היכולות והניסיון שצבר גם בהגנה על בריאות הציבור ואיכות הסביבה".

3 נציגים חדשים בהנהלת קרן הניקיון

לפני שבועיים, רגע לפני פיזור הכנסת, דיווחנו כי ועדת הפנים והסביבה של הכנסת המליצה לשרה להגנ"ס, גילה גמליאל, על מינוי של 2 נציגי ציבור חדשים להנהלת קרן לניקיון. האחד, נציג מטעם הארגונים הסביבתיים, והשני, ראש מועצת זיכרון יעקב ויו"ר ועדת איכות הסביבה במרכז השלטון המקומי, זיו דשא, שנידון בוועדה בשל בקשת השרה גמליאל עצמה.  

כעת, כפי שתוכנן, השרה גמליאל הודיעה על אישור המינוי של זיו דשא להנהלת קרן הניקיון. דשא ממונה במקום ראש מועצת שוהם בעבר, גיל ליבנה, שסיים את תפקידו במועצת שוהם ובקרן ומונה לפני כשנה למנכ"ל איגוד ערים דן - חיריה.

כמו כן, גמליאל החליפה 2 נציגים נוספים בהנהלת קרן הניקיון: נציג משרד האוצר ונציג המשרד להגנ"ס. מתן יגל מונה לנציג משרד האוצר במקום אורי דביר. אלעד עמיחי, סמנכ"ל מינהל ומשאבי אנוש במשרד להגנ"ס מונה כנציג המשרד בקרן במקומה של גלית כהן, סמנכ"ל תכנון ומדיניות במשרד.

נזכיר כי המינוי של נציג הארגונים הסביבתיים, עמיעד לפידות, צפוי רק בחודש מאי 2021, במקומו של ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, שמסיים באותו מועד את תפיקדו בקרן. מינוי זה עדיין נדרש לאישור השרה להגנ"ס, שטרם התקבל.

מיו"ר החברה לשירותי איכות סביבה ליו"ר רכבת ישראל

עו"ד משה שמעוני עזב לאחרונה את תפקידו כיו"ר הדירקטוריון בחברה הממשלתית לשירותי איכות הסביבה, אליו נכנס לפני כשנתיים, לטובת תפקיד חדש – יו"ר רכבת ישראל.

בעבר שימש שמעוני כיו''ר מועצת שרות התעסוקה הישראלי, מנכ''ל התאחדות האיכרים בישראל, מנכ''ל משרד הדתות ומנכ''ל הקריה האקדמית אונו בירושלים. כיום מכהן כיו''ר הקריה האקדמית אונו בירושלים, חבר הנהלה בבית התפוצות והקונגרס היהודי העולמי וחבר דירקטוריון בחברת אאורה.


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
ק.מ.מ מחזור מאיר 072-3942967 Kmm@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>